SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do sprawdzenia.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 645

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22

Waga

97

Wzrost

178

Cel treningowy

Czysta masa mięśniowa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3309
Witam.
Ostatni rok trenowałem na dwóch hantlach (24kg jeden) ;) robiłem co mogłem, aczkolwiek nie zawsze było tak jakbym tego chciał ;) Mówiąc krótko pracowałem jako kierowca międzynarodowy ;) od dwóch tygodni trenuję na siłowni z dostępem do praktycznie wszystkich przyrządów. 2 tygodnie zrobiłem "rozgrzewkowe" i praktycznie od przyszłego poniedziałku startuję z planem, który jest następujący:

Poniedziałek:
Plecy:
Martwy ciąg: 10x 8x 6x 6x
Podciąganie na drążku: 10x 10x 10x 10x
Ściąganie linki wyciągu dolnego: 10x 8x 8x 8x
Szrugsy hantlami: 20x 15x 10x

Triceps:
Wyciskanie sztangi wąsko leżąc: 10x 10x 8x
Pompki w podporze tyłem: 10x 10x 10x
Wyciskanie francuskie siedząc hantlem: 10x 8x 8x


Środa:
Klatka:
Wyciskanie sztangi leżąc: 10x 8x 6x 6x
Wyciskanie hantli na skosie: 12x 10x 8x 6x
Rozpiętki na maszynie: 10x 10x 8x 8x
Pompki z nogami na ławeczce: 3x max

Biceps:
Uginanie ramion z sztangą prostą (wąski chwyt): 10x 10x 8x
Uginanie ramion hantlami: 10x 10x 10x
Uginanie ramion z linką z dolnego wyciągu: 10x 10x 10x


Piątek:
Nogi:
Przysiady ze sztangą z tyłu: 12x 12x 10x 8x
Prostowanie nóg na maszynie: 10x 10x 10x 10x
Wykroki: 12x 10x 8x 6x
Wspięcia na palce z hantlami: 20x 20x 20x 20x

Barki:
Wyciskanie sztangi nad głowę z przodu: 12x 10x 8x 6x
Unoszenie ramion w przód jednorącz hantlami: 10x 10x 8x 6x
Podciąganie sztangi łamanej wzdłuż tułowia: 10x 8x 6x

W poniedziałek i piątek trenuję brzuch. Myślałem, nad wrzuceniem w dni wolne lekkie aeroby tzn. ok 30min jazdy rowerkiem ponieważ mam troszkę tłuszczyku do spalenia. Dieta nie jest obliczona do każdej kcal aczkolwiek uważam na to co spożywam.

Cechą życia jest pęd ku wielkości

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
a gdzie znalazłeś taki plan , pewnie w jakiejś kolorowej gazecie, plan słabizna masakryczna objętość jak na twój poziom plus beznadziejny podział jak i dobór ćwiczeń

Pozatym zawsze wybieramy najprostszą wersję pod względem poziomu wytrenowania .

na początku prawie wszystko działa , więc warto zacząć od sensownej objętości i wybrać prosty schemat treningowy .


"2 tygodnie zrobiłem "rozgrzewkowe" i praktycznie od przyszłego poniedziałku startuję z planem, który jest następujący"

zero filozofii 6-8 tygodni bierzesz prosty program treningowy i idziesz trenować .

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

skupiasz się na 4 czynnikach warunkujących twój postęp

1. systematyka treningowa
2. sukcesywne zwiększanie ciężaru
3. jedzenie ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników odżywczych - białko, węglowodany, tłuszcze ) bo masy powietrzem nie nabierzesz .
4. sen ( odpowiedni czas wypoczynku względem wysiłku )

wracasz po tym czasie , zdajesz solidną relację z tego czasu i wtedy można myśleć co dalej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3309
w jakim sensie słabizna? plan przygotowywałem sam, wcześniej trenowałem 3 lata i później miałem 2 lata przerwy spowodowaną pracą. Plan FBW nie jest dla mnie;/ już kiedyś przez to przechodziłem i marne postępy ;/ wole trenować splitem. Co wg Ciebie jest nie tak?

Cechą życia jest pęd ku wielkości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3309
podbijam

Cechą życia jest pęd ku wielkości

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co o tym sądzicie?

Następny temat

PLAN TRENINGOWY dla początkującego po 8 latach

WHEY premium