SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 566

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mezczyzna

Wiek

25

Waga

86

Wzrost

183

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Uprawiane inne sporty

-

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga sztangielki ławka modlitewnik wyciag

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 43
Witam

Prosiłbym o pomoc przy ocenie mojego planu treningowego i ogólnego postepowania.

Mam 25 lat, cwicze rok, kiedys machałem 2 lata ale zrezygnowałem i po około 3 latach wróciłem na siłke. Mam 183 cm wzrostu ok 86 kg. Ogólnie zawsze jestem szczupły. rano po przebudzeniu jem jogurt naturalny z owsianką po ok. godzinie sniadanie takie standardowe(kanapki z szynka i serem lub jajecznica lub kiełbache) po ok 3 godz jem jakis owoc z kefirem później obiad zwykły domowy co dzien cos innego ale konkretnie:) kolacja kanapki z szynka i serem, przed snem zjem sobie jeszcze serek wiejski 200 g mam obecnie odzywke białkową nitro pure whey i jabłczan kreatyny białko biore w nietreningowe raz dziennie przed obiadem a w treningowe dodatkowo po treningu kreatyne 2x dziennie przed obiadem i po treningu lub przed kolacją w nietreningowe.

Klata

wyciskanie leżac na płaskiej 12 10 8 6
wyciskanie skośna 12 10 8 6
rozpietki prosta 12 10 8 6

biceps

modlitewnik łamana sztangą 12 10 8 6
sztangielkami naprzemiennie stojąc 12 10 8 6
sztanga łąmana stojąc 10 8 6

triceps
prostowanie ramion leżąc zza głowy 12 10 8 6
prostowanie ramion z nad głowy 12 10 8 6
prostowanie ramion stojąc z wykorzystaniem wyciągu z góry 12 10 8 6

barki
wyciskanie sztangi siedząc zza głowy 12 10 8 6
wyciskanie sztangi z przed głowy 12 10 8 6
unoszenie sztangielek bokiem 12 10 8 6

nie cwicze pleców i tak własnie mysle o nich... tyle co przy barkach troche sie cwiczą.
c\wicze co drugi dzien czasami biceps i triceps dzien po dniu. czasami po barkach 2 dni przerwy.
Moim celem jest budowanie masy miesniowej
Brzuch cwicze tak "po troszku" w dni nie treningowe tez nie zawsze.
Nogi narazie odpuszczam bo mam genetycznie w miare dobrze zbudowane.
Staram sie dobierac cwiczenia mało obciążające kregosłup ledźwiowy poniewaz nie jest on u mnie za idealny:)

pozdrawiam i prosze o krytyke )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Przeczytaj artykuł "Pierwszy rok treningów" jest to temat podwieszony w tym dziale. Po przeczytaniu skorzystaj z gotowego planu lub ułóż coś co ma sens i przedstaw nam do oceny. Trening bez nóg i pleców to parodia i prosta droga do zrobienia z siebie kaleki ;) To co nam przedstawiłeś to jest tragedia i nie ma sensu wymieniać co tu jest nie tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dieta bardzo słaba niestety. A trening nóg i pleców ? Dwie największe partie mięśniowe pomijasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Bez nóg i grzbietu to nie trening, tylko jakaś zabawa.I to dosyć kontuzjogenna zabawa, bo zaniedbujesz kluczowe w stabilizacji kręgosłupa mięśnie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja. Jaka dieta i ćwiczenia?

Następny temat

Czy w diecie „na masę”, większa nadwyżka daje lepsze efekty?

WHEY premium