SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan dla 14-latka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1303
Witam szanownych forumowiczów.
Czy moglibyście ułożyć mi plan na mase?
Czytaałem wszystkie posty podwieszone o tworzeniu planu ale i tak nie wiem, jak mam się do tego zabrać.
A mianowicie jestem w trakcie diety redukcyjnej i chciałbym zwiększyć mase mięśniową.
Układając plan ( mam skrytą nadzieje, że jednak ktoś...)pamietajcie, że jeszcze rosne.
Z góry dzięki!

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 14

Waga: 71

Wzrost: 174

Cel treningowy: Przyrost mięśni

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: Aktualnie A6W

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławeczka Spartakus 2, hantle

Dieta: Staram się więcej białka, mniej węgli

Przeciwskaznania medyczne: Nie przeciążać kolan

Zażywane suplementy: chrom, l-karnityna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 27 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 356
Ja robię pompki, podciągam się i mi jak narazie wystarcza...
Czasami jakimiś hantelkami poćwiczę i to wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 680 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6732
radziłbym jakieś FBW lub jeszcze trochę poczekać.. chociaż jeśli ci zależy możesz zacząć początkowo FBW które znajduje się w podwieszonych tematach bo sam zaczynałem ćwiczyć w twoim wieku... ćwiczyłem sporadycznie bo sporadycznie ale ćwiczyłem ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 255 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1729
za MŁODY JESTES

"LIFE IS TO SHORT TO BE SMALL"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 255 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1729
za MŁODY JESTES!!!![https://www.sfd.pl/Masz_14_16_lat_Sport_i_wychowanie_fizyczne-t202288.html] zapraszam do czytania

"LIFE IS TO SHORT TO BE SMALL"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1303
Za młody to może jestem na jakieś wielkie pakowanie. Ale ja chce tylko lepiej wyglądać, a trening nie ma być z zadużymi ciężarami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 255 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1729
chcesz lepiej wygladac to rob pompki i drazek cwicz na wf i duzo jedz.poczekaj chociaż rok;)

"LIFE IS TO SHORT TO BE SMALL"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1303
pompki robie, na drążku jeszcze nie dam rady, a z jedzeniem w moim przypadku to rzaczej na odwrót(dieta redukcyjna), ale dzięki za rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 680 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6732
wwias pooglądaj plany FBW... jak ja zaczynałem ćwiczyć w twoim wieku to byłem strasznie napalony, dawałem ciężary takie jakimi dawałem robić rady serie i robiłem tyle ile dałem zrobić jednego dnia ;D na 2 dzień zakwasy ale się ćwiczyło potem zobaczyłem efekty lecz zacząłem ćwiczyć w piwnicy u siebie... początkowo nic nie miałem nie umiałem (tam ćwiczyłem głównie na maszynach) a u sibie sztagna ławka i hantle więc co robiłem ? 30kgx10 + biceps około 15 kg max miałem i też 10 serii robiłem tak z miesiąc może nawet 2 i efekty było ładnie powoli widać , następnie jak już nabrałem tej siły troszkę to chodziłem ze starszym kumplem ( najlepiej jakbyś miał takiego co ćwiczy) on ci wszystko wytłumaczy co masz robić itp... wyszło na to że później robiłem bardzo ciężki trening(dla was "przeciążony") i z czasem malało to jaki jest ciężki jak już się przyzwyczaiłem, do wszystkiego trzaba stopniowo podchodzić ;))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8299
Biegaj, pływaj, ćwicz w domu, ale na siłownie też uważam że trochę za wcześnie, jak już to poczytaj sobie o treningu domowym. Pamiętaj też, że w tym wieku się prężnie rozwijasz, a siłownia może Ci trochę ten rozwój utrudnić, rożnego typu urazy, jesteś nie przyzwyczajony do ciężkiej pracy, ćwicz w domu, bądź w dobrej formie i za dwa lata na siłownie.

"Everything Is Possible When You Really Really Want It"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1303
Dzięki wszystkim za rady. Co do porady boc2u to nie jest za dobrze, ponieważ nie mam dostępu do basenu. Aktualnie od jakiegoś czasu ćw w domu. Robie A6w(25 dzień), pompki codziennie( 5 seri po 10) i co 2 dni hantle(3 serie po 15 na bica i na barki unoszenie w bok (6kg))Niedługo będe miał jeszce ławke spartakus 2 z 40kg obciążenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
kup ławkę zwykłą, płaską, z regulacją, osobno stojaki i to wszystko! sztanga, sztangielki oraz drążek i masz zrobione całe ciało.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny

Następny temat

Kolejne FBW do oceny i ew. poprawek.

WHEY premium