SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan Treningowy pod MMA. Jak oceniacie?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 300
Bo treningi obwodowe, interwałowe i wytrzymałościowe, jakie głównie robi się w MMA wywołują znaczące zapotrzebowanie na aminokwasy, które znajdują się w BCAA. Jeśli dodać do tego sytuacje, kiedy przygotowujesz się do zawodów i musisz ograniczyć ilość spożywanych kalorii żeby wyrobić się w limicie wagowym, to sytuacja robi się jeszcze trudniejsza, bo aminokwasy te muszą być dostarczone do organizmu z pożywieniem. W przypadku ich niedoboru, organizm rozkłada mięśnie żeby uzupełnić braki. Generalnie niedobór BCAA przy treningu MMA to katastrofa.

Zmieniony przez - dcraft w dniu 2014-03-20 13:22:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
w okresie okolo treningowym unikaj tluszczy, czyli wywal oliwe/maslo; bcaa i izotonik to dwie inne bajki; BA nie bralem to Ci nie powiem

@dcraft po co przed skoro jestes po posilku potreningowym i masz jeszcze zapas budulca, ktorego nie spozytkowales? tu przerabiany jest przyklad, gdzie nie ma na horyzoncie zadnych zawodow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Dobra mam zamiar tak robić:
na siłce będę robił po 8 tyg siłę i wytrzymałość. Podczas cyklu na siłę będę robił cykl na kreatynie także 8 tyg, a następnie podczas robieni wytrzymałości cykl na BA też przez 8 tyg i tak na zmianę.
Kreatyna standardowo - dt - 2x5g(przed i po treningu) dnt - 5g z rana.
BA - dt - 5 g przed treningiem lub 2g przed i 2g po, dnt - 5g razem z posiłkiem.

Będę dbał o dietę i odnowę biologiczną, dodatkowo ZMA przed snem i witaminki do śniadania (np. Żeń-Szeń vita complex, które bardzo fajnie na mnie działają). Podczas treningu będę popijał izotonik(domowej roboty zapewne) + BCAA (1g na 10kg mc) + w razie potrzeby kofeina w tabsach/mocna kawa. Ewentualnie nieraz będę zastępował BCAA i kofe, pre-workout'em typu - High Kick, Octagon, Ready to Fight, Assault.

Może w ten sposób to wyglądać ? I co sądzicie o braniu dodatkowo do ZMA - GABY przed snem (2 kaps - 1500mg) ?

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 300
@Santiago92: Dla mnie kreatyna, BCAA, glutamina + jakaś odżywka węglowodanowo-białkowa (białko serwatkowe) to podstawowy zestaw supli przy treningach MMA BCAA to nie jest jeszcze jakiś wielki koszt... No ale każdy ma swoje podejście. Ja bym radził brać

Zmieniony przez - dcraft w dniu 2014-03-20 13:38:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Ale w ten sposób co napisałem będzie dobrze, mogę w ten sposób robić ?

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 300
Przede wszystkim dbaj o dietę. Suple jak sama nazwa wskazuje to tylko suple Jak coś masz sprawdzone i działa dobrze, to bierz. Jak będzie krucho z kasą to sam będziesz wiedział z czego zrezygnować. Wypróbuj to BCAA i porównaj jak Ci się ćwiczy jak bierzesz i bez. Przedtreningówka ma dać Ci powera do treningu, więc jak masz kasę i czujesz że robi robotę to bierz, ale nie rozumiem za bardzo że coś nią zastąpisz Ok, BCAA podnosi nieco powera i chęć do trenigu ale przedtreningówka w porównaniu do tego to wywala w kosmos. Ja osobiście nie za bardzo mogę brać przedtreningówki bo mnie trzęsie po tym jeszcze pół nocy. Jak masz teraz trochę kasy to możesz popróbować, a za parę miesięcy będziesz wiedział co działa, a co można odpuścić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Wiem że High Kick na mnie działa i to zaje**ście i myślę że albo robić tak jaki pisałem, albo brać HK przed treningiem MMA kreatynę po, a przed siłownią kreatynę/bcaa/BA i po też kreatynę. Wypróbuję obydwa i zdecyduję co lepsze ;)

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
tylko ja mu nie odradzalem brania, nie rozumiem po prostu brania przed treningiem, gdzie o ile w trakcie i po to jest sensowne, tak przed, moim zdaniem - nie, a co do reszty supli to sie zgadzam, bo sam sie w ten sposob wspomagam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Dobra właśnie zamawiam suple. Z rana Żeń-Szeń Vita Complex, a przed snem ZMA(jak nie będzie samo starczyć to dorzucę GABE). Przed MMA porcja High Kick'a, w trakcie izotonik i po jabłczan kreatyny, przed/w trakcie siłowni BCAA 1g na 10kg mc(ok 7g), w trakcie izotonik i po znów jabłuszko . Tyle na co dzień chyba starczy, jak będę przygotowywał się do walki dorzucę więcej BCAA i dorzucę BA ;)

Podeślę jeszcze dla pewności jutro swoją dietę, żebyście (jak możecie oczywiście) ocenili ją i w razie potrzeby skorygowali i pomogli mi poprawić błędy ;)

O i na stawy jako profilaktykę zakupiłem cissus'a zobaczymy, czy pomoże bo ostatnio odczuwam lekkie problemy z nimi ;)

Zmieniony przez - xStasiu w dniu 2014-03-20 23:33:35

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC Fight Night 38: Gustafsson vs Manuwa – wyniki i dyskusja po gali

Następny temat

Przygotowanie do zawodów.

WHEY premium