SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan Mawashiego a zmęczenie.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4970
Witam.

Wczoraj zrobiłem pierwszy raz taki trening w dwóch obwodach:

1) Wspięcia na palce na jednej nodze 15/16
2) Wykroki 12-15 powtórzeń (bez obciążeń) 12/13
3)Negatywy na drążku podchwytem 8/9
4)Pompki klasyczne z szerokim rozstawem rąk 10/10
5) Wyciskanie hantelki 5kg siedząc 9/10
6)Uginanie przedramion z hantelką 5kg stojąc 11/12
7) Pompki w podporze tyłem 12/13
8)Uginanie nadgarstków z hantelką 5kg 10/11
9)Unoszenie zgiętych nóg wisząc na drążku 12/14

Mam ok. 66-69 kg, widziałem zdjęcia wielu osób na tym forum, które wyglądały tak jakbym chciał wyglądać z wagą 63kg, ale ja sam mam biceps taki, że ktoś z większymi palcami obejmuje go cały gdy jest wyprostowana ręka.
Moje pytanie: Czy po dwóch takich obwodach nie powinienem odczuwać większego zmęczenia? Pot lał się ze mnie niesamowicie, ale mięśnie nie były aż tak bardzo zmęczone, nawet się nie trzęsły. Jedynie nogi czuję do dzisiaj przez same wykroki.
Co wiem, że zrobiłem źle:
-wyciskanie hantelki 5kg siedząc, pozycja startowa była za wysoko (ramie i przedramie w kącie 90 stopni a powinno zejść niżej, z tego co obserwowałem filmiki przeróżne)
- pompki klasyczne robione zbyt szybko

Nad czym się zastanawiam:
-pompki w podporze tyłem, nogi na ziemi, ręce na krześle, w drugim obwodzie gdy się podnosiłem klatka jakby wcisła się do środka i nie pozwoliła skończyć, a to głównie ćwiczenie na bodajże triceps, którego nie zmęczyłem bardzo

Chciałbym, żebyście mi powiedzieli co powoduje, że ręce praktycznie nie odczuły zmęczenia, klatka też niezbyt,jedynie nogi, bo chcę z tego jakieś efekty za te 4 miesiące mieć, więc chciałbym wszystkie ćwiczenia robić dobrze. Przerw między ćwiczeniami praktycznie nie było. Wytrzymałość, kondycję i siłę mam słabą, tym także się nie sugerować.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37243
Mi obwód zabierał 7-8 minut, i też miałem jedną hantlę, zapyerdalalem jak glupi. Nie szkodzi tylko się nie bujaj.

TYLKO ŻE JA MIAŁEM COS TAM POZMIENIANE JAK DOBRZE PAMIĘTAM (później zobaczę)

PS: piszę na szybko bo za 4 minut lece na trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może masz po prostu na tyle wytrenowane ręce, że pompki już nie dają Ci odpowiedniego bodźca. Pomyśl o pompkach na 3 krzesłach lub na poręczach. Na tricka - pompki wąsko lub tiger bend pushups. A to, że pot się z Ciebie lał - przy takiej pogodzie nic nadzwyczajnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Autorze a jaki masz staz treningowy? Moze za maly ciezar , moze zla technika, moze Ci sie tylko wydaje, ze miesnie slabo pracuja - trudno powiedziec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4970
Staż treningowy praktycznie zerowy, niby technika słaba, ale wiem co robiłem źle w niektórych ćwiczeniach, wiem też że pompki robione dobrze, sprawdzona postawa i głębokość. Może i masz rację, może mi się wydaje, zobaczymy jutro ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A to Ty pisales o tych problemach z podciaganiem :) w takim razie cierpliwosci masz dopiero jeden trening za soba! Nie spodziewaj sie mega pompy, bo ten trening ma Cie przygotowac do wiekszego wysilku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37243
Co Ty myślisz, że po 2 obwodach będziesz się trząsł? Spokojnie.. poczekaj aż zaczniesz robić 7-8, wtedy zaczyna się, ja ledwo ogarniałem co się dzieje i jeszcze jedno, ile czasu trwa obwód? Powinien 7-10 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
A po co az 7-8 obwodow? ;d Do 4-5 jak dojdzie to juz moze zamieniac cwiczenia na trudniejsze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37243
Ja robiłem łatwym sposobem 4 miesiące trening, doszedłem do 8 obwodów a później od razu na fbw :)



W ogóle mi to bardzo dużo dało, prawie w ogóle się nie męczyłem, bardzo dobrą formę miałem w tamtych czasach.


Zmieniony przez - Kitly w dniu 2012-06-19 20:23:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4970
Nie wiem czy powinienem, więc uświadomcie mnie, ale grałem dzisiaj w nogę.

Ostatnimi czasy się zapuściłem, nie biegałem na boisku i czekałem na podanie, mimo, że jest małe.

Dzisiaj od bardzo długiego czasu, nagle miałem powera i biegałem cały czas.
Czy ten trening mógł tak nagle podziałać na, nie wiem, układ oddechowy?

I uświadomcie mnie, czy mogę tak grać w dni wolne. Oczywiście nie każdy, bo regeneracja musi być, ale w sobotę lub niedziele znów na pewno :)

Kitly - a jakiś wzrost masy zauważalny? :)

Zmieniony przez - Wizygran w dniu 2012-06-19 21:47:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Uklad oddechowy powinien sie poprawic i wytrzymalosc silowa, sila miesni, po to wlasnie zostal stworzony trening obwodowy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37243
Wzrost masy? Może z 1kg poszło, nie miałem diety wtedy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podczas ćwiczeń na klatkę piersiową w ogóle nie czuje klatki.

Następny temat

ign699 - lafay

WHEY premium