SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 529

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

80

Wzrost

188

Cel treningowy

masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

-

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 629
Cześć! Chciałbym abyście ocenili mój plan FBW, ponieważ zawsze ćwiczyłem splitem i jest to dla mnie nowość. Liczę na dobre rady i konstruktywną krytykę.
Dodam jeszcze, że mam bardzo mało tłuszczu, pewnie około 10% a moim celem nie jest wyglądać jak kulturysta tylko po prostu zbudować zdrową sylwetkę fitness.

Plan podesłał mi znajomy, trochę jeszcze go zmodyfikowałem pod siebie. Założenie jest takie, że robi się 5x5 na główne partie.

Plan:
Plan A Poniedziałek
Przysiady 5x5
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 5x5
Wyciskanie hantli na barki siedząc 5x5
Podciąganie na drążku nachwyt 4x8
Hantla biceps z supinacją siedząc 3x10
Wyciskanie francuskie sztanga leżąc 3x10
Łydki stojąc 4x20

Plan B Środa
Wypychanie nóg na maszynie 5x5
Martwy ciąg 5x5
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej z pauzą 5x5
Wiosłowanie hantla 5x5
Wyciskane żołnierskie 5x5
Sztanga bic 3x10
Tric pompki 3x10

Plan C Piątek
Wykroki z hantlami 5x5
Hantle na ławce skośnej w górę 5x5
Wiosło sztanga 5x5
Hantla w opadzie tył barków 3x8
Facepulls 3x10
Tric wyciąg górny 3x10
Bic hantla modlitewnik 3x10
Łydki siedziąc maszyna 4x30

Do tego robię 3 razy w tygodniu brzuch planem ABS II. Jeśli chodzi o martwy ciąg to podchodzę do niego z rezerwą i nie robię na max gdyż mam małe problemy z wadą postawy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj

Zwiększyłbym zakresy powtórzeń w zestawie C do 8-10 minimum. Nie widzę sensu w wykonywaniu wykroków w 5 x 5. Mały tutaj będzie stres metaboliczny .

Pozdrawiam.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 629
Dzięki za radę. Masz na myśli żeby w całym C zwiększyć ilość powtórzeń czy tylko w wykrochach i ew gdzieś jeszcze, oraz czy zwiększając zakres powtórzeń zmiejszyć ilość serii? Więcej uwag nie ma?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 199
Odpusc sobie ten abs. W fbw mozesz w ogole brzucha nie robic, wystarczy mu od przysiadow, martwego itp. evwentualnie w jakis dzien gdzie wiecej sie bawisz hantlami niz sztanga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 199
Zgadzam sie tez jw. co do ciezaru.
zostaw ewentualnie pierwszy dzien tygodnia na 5x5 na sztandze , a reszte dni mozesz wrzucic hantle czy sztange po 3-4 serie ale zwiekszyc zakres powtorzen do powiedzmy 7-12 jak chcesz tej masy.
no i oczywiscie dieta na + :)
I wyrzuc suwnice w dzien martwego, ewentualnie jakies wyprosty na maszynie albo 2 serie frontow, daj ogom odpoczac .
tyl barkow tez wyrzuc w dnien wiosla a wrzuc go np jak robisz drazek.


Zmieniony przez - adrian3554 w dniu 2017-01-14 03:47:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Roni80
Dzięki za radę. Masz na myśli żeby w całym C zwiększyć ilość powtórzeń czy tylko w wykrochach i ew gdzieś jeszcze, oraz czy zwiększając zakres powtórzeń zmiejszyć ilość serii? Więcej uwag nie ma?


W pierwszych 4 ćwiczeniach.

Reszta wygląda ok.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o ocenę treningu, dodanie brzucha, przyrost 10kg

Następny temat

Rzeźba

WHEY premium