SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW, prosba o opinie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
Moj poprzedni plan, stosowany przez miesiac, 3x50/75/100%:
1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

aktualny
A
1. przysiad na maszynie 5x5 (zamiast przysiad ze sztanga)
2. wyciskanie na lawce poziomej 5x5
3. wioslowanie sztanga w lezeniu na lawce 5x5 (zamiast wioslowania w opadzie)
4. drazek nachwytem 3x max / bądź inne ćw angazujace biceps, gieta sztanga, uginanie ramion z supinacja? 5x5/3x8?, staly ciezar
5. pompki na poreczach 3x max
6. brzuch, UNOSZENIE NÓG W PODPORZE 3x15-20p

B
1. przysiad na maszynie 5x5 (zamiast przysiad ze sztanga)
2. wyciskanie na lawce skosnej 5x5
3. wyciskanie w staniu 5x5 (tutaj jeszcze musze dopytac czy mogę bez obaw robic)
4. unoszenie tulowia z opadu 3x max (zamiast MC)
5. drazek podchwytem 3 x max
6. brzuch, UNOSZENIE NÓG W PODPORZE 3x15-20p

Ponadto:
- lydki w staniu 3x15-20p w poniedziałek i piątek

Plan lekko przerobiony od Traktora ze względu na moje boczne skrzywienie kregoslupa. Ćwiczenia podkreslone, bezpieczne dla mojego kregoslupa.
1. Ponadto zostaly dodane cwiczenia pogrubiona czcionka. Nie za duzo tego? Chcialbym cwiczyc biceps na kazdej sesji ponieważ w ostatnim miesiacu cos cienko z jego przyrostem. Lepiej szlo, gdy kazdego dnia robilem cos na biceps. Ponadto gora klatki cienka, przydlaby się skos.
2. Jeżeli cwicze brzuch 3x w tyg. Czy 3 serie to nie za duzo, może lepiej dwie?
3. Ile mogę cwiczyc takim planem 2/3/6 miesiecy, teoretycznie? Wiem, ze powinienem kontrolowac przyrost i na podstawie tego sprawdzac, ale ciekawosc zrzera :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
ANKIETA nic o tobie nie wiemy , do tego jakie skrzywienie , jak konsultacja jakie zalecenia itd??

informacje!!!!!!!

co do planu to bez komentarza nie bierz sie za coś czego nie potrafisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
oj nie wiem jakie, musze sie wypytac. Wujek lekarz mnie badal i to on mi polecil podkreslone cwiczenia. O plan przyszedlem sie tutaj poradzic, jeszcze go nie stosuje.

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 21
Waga: 71
Wzrost: 178
Cel treningowy: masa
Staż treningowy na słowni: 3 miesiace
Uprawiane inne sporty: brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzet silownia
Dieta: orientacyjna
Przeciwskaznania medyczne: unikanie obciążeń w zgięciu i skręcie kręgosłupa (glownie bez MC, wioslowania)
Zażywane suplementy: brak





Zmieniony przez - nik0n w dniu 2011-11-25 16:32:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
ręce opadają -" oj nie wiem jakie, bodajże lekka skolioza. Wujek lekarz mnie badal"

a z jakiego powodu nie możesz robić przysiadu przeciesz codziennie go wykonujesz z mniejszym lub wiekszym obciażeniem bo MC rozumiem . nie rozumiem co ma dać zastąpienie maszyną ???

w żaden sposób nie widze żeby była uwzględniona korekta maxymalna i zatrzymanie jej pogłebiania .

ja osobiście na "bodajże lekka skolioza" BODAJŻE nie jestem wstanie nic powiedzieć , proponuje sie ogarnąć w sytuacji , bo to chcesz zastosować nie jest żadnym wyjściem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
zastapienie maszyna z oparciem dla plecow, odciaza je. Oczywiscie moge sie mylic. Dopytam dokladnie i wroce, doinformowany. :)
Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW redukcyjne do oceny

Następny temat

Jakie ćwiczenia przy diecie redukcyjnej

Wiecej