SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan 5x5 do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1847
Płeć : M

Wiek : 19

Waga : 75

Wzrost : 183

Cel treningowy : masa i siła

Staż treningowy na siłowni : rok

Uprawiane inne sporty : -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : jest full

Dieta : posiadam dobrą

Przeciwskazania medyczne : -

Zażywane suplementy : białko

Ostatnio przerabiany plan: podst. ćw na masę i wszystko 4 serie 10 pow.



1.
- przysiad 5x5 (objetosciowo)
- cw.pom.na uda (wyciskanie nogami na suwnicu;wykroki;wchodzenie na stopien;bulgarian split squat)
- cw. z grupy "posterior chain"
("zuraw";unoszenie tulowia z opadu;"dzien dobry";pull-throughs)
- cos na lydki

2.
- wyciskanie na lawce 5x5(objetosciowo)
- drugie wyciskanie(inny kat,inny sprzet)
- wyciskanie w staniu lub wznosy bokiem
- pompki na poreczach lub francuz w lezeniu

3.
- mc (klasyk) 5x5 (objetosciowo)
- drazek 30p TOTAL lub 50p TOTAL
- wioslo
- face pull 2 x 15-20
- cos na bic
- cos na brzuch


Witam mam do zaprezentowania mój nowy plan treningowy 5x5 . mam pare pytań odnośnie jego :
- ćw objętościowe to 5x5 a reszte też czy klasycznie 4 s ... ?
- Jeżeli chodzi o ciężar to zwiększać czy stałym ? ... :)
proszę o pomoc dobre porady mają soga :D ..

Sog Please.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
grudka99 przestań prowokować i pisać nie na temat , bo wyłapiesz Bana i automatyczny wypoczynek na forum .

nie krytykuj ani traktora , ani moderatora kinfe , nie masz do tego prawa i na pewno nawet wiedzy by się mierzyć z nimi na argumenty i rozmawiać na ich poziomie .

I powtórzę raz nie ma czegoś takiego jak epoka ANTOSIA czy epoka TRAKTORA czy KINFE wszystkie metody są jak najbardziej aktualne i jeszcze JASIA , STEFANA itd .... których tutaj na forum nie ma .

Chcecie dyskutować , pewnie dyskutujcie na poziomie i używając odpowiednich argumentów .

NO PROBLEM .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
chyba pisalismy juz w jakimś temacie dawno mnie nie było i widze zakladasz nowy temat. to co ci dałem to jest szkielet splita z podzialem push pull legs traktora71 tam gdzie jest napisane cos na musisz wstawic swoje ćwiczenie. tam gdzie objetosciowo robisz objetosciowo stałym ciężarem a gdzie nic nie napisane to jak wolisz piramidka albo rampa np 4x10

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1847
Wiem właśnie tylko chciałem się dowiedzieć o ciężar i ewentualne poprawki ;) ... dzięki za pomoc ogólnie .. :)

Sog Please.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
ciężar to chyba sam wiesz jaki powinien być daj 70-80 % ciężar tak żebyś spokojnie bez zmeczenia zrobił pełne technicznie 10 -12 ruchów z zapasem sił nawet w 4 serii i zwiekszaj co trening obciążenie o 1-2 kilo i chyba wszystko :) w końcu djdziesz do momentu ze ciezko bedzie ci zrobic 10 powtórzen.. zrobisz 8 np wtedy nie zwiekszasz ciezaru tylko cwiczysz do kiedy bedziesz mogł poprawnie zrobic 10

acha ruch opuszania rób wolniej niz podnosenia ciężaru czyli faza ekscentryczna 2-4 sekundy podnosiszdynamiczneij np 1-2 sekendy ze stałym napieciem mieśnia kulturystycznie pełne dokładne ruchy.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1847
Rozumiem .. ale w ćw. objętościowych też 70- 80 % ? ..
i czy w ćw dodatkowych jeżeli robię 4 s to po 10 pow. czy 12. 10 . 8 . 6 czy coś takiego ? :)

Sog Please.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
4x10 moze być robisz wtedy rampe. a objetościowe stałym ciężaram 80 - 90% cd. obie te opcje sukcesywnie zwiekszasz do momentu bicia rekordów na początku bedzie lekko ale musisz powoli dojsc do ciezki ciezarów wiec nie mart wie tym.

Zmieniony przez - w8mp250 w dniu 2012-10-14 11:49:25

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1847
Dziękówka ;)

Sog Please.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
proszę bardzo!

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1847
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie patrząc na dzień 2. : robię 2 ćw na klatkę jedno na barki i jedno na triceps

i tu moje pytanie czy jak wcześniej robiłem 3 ćw na klatę i 2 na triceps to nie spadnie moja intensywność ćw . ?
i dziwią mnie te barki codziennie po jednym ćw. czy to ma sens ? :)

Sog Please.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
ale ty nawet planu nie wstawiłeś tylko szkielet co ci go dałem. na jego podstawie miałeś cos ułożyyć dopiero.... nnie rozumiem zatem pytania.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1847
Chodzi mi o ilość ćw na poszczególne partie napiszałeś cw.pom.na uda (wyciskanie nogami na suwnicu;wykroki;wchodzenie na stopien;bulgarian split squat) więc na uda 1 ćw czy 2 ?

Sog Please.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w przygotowaniu do sezonu..

Następny temat

brzuch w przerwach

WHEY premium