SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan ćwiczen na siłowni i drobne porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1819

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

78

Wzrost

172

Cel treningowy

Zmniejszenie ud i przerobienie brzucha na "kaloryfer"

Staż treningowy na siłowni

Zerowy

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Atlas, ławka skośna i prosta, sztanga i hantelki

Dieta

Głodzenie się w celu zmniejszenia masy ;)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie na ławce leżąc 68 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 118
Witam.
Mam około 172 wzrostu i ~78 kg wagi. To na mój wzrost trochę przy dużo.
Głównie poszło mi w brzuch i w uda.
Myślę nad tym aby coś zrobić, nie wiem czy się zacząć odchudzać, czy chodzić na siłownie...

Moim głównym celem jest zrzucenie brzucha i zmniejszenie ud.
Chciał bym mieć na brzuchu jakiś kaloryferek i zrobić trochę klatę.
Proszę doradźcie mi jakieś ćwiczenia na to.
Na brzuch brzuszki, a6w ?
Co na uda ?
Siłownia czy dieta ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 118
Ok. a Powiedzcie mi, jeżeli mam jedną pierś ( chyba dobrze piszę ? :P ) większą jak to nadrobić ? jeżeli napnę klatę to niestety widać... Mam machać z większym obciążeniem na tą jedną stronę czy jak ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3159 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31158
Na brzuch normalne cwiczenia, 2x w tygodniu. Na uda przysiady etc. Silownia + dieta. I cwicz cale cialo, a nie tylko klate i kaloryfer. Masz tez barki, plecy...etc.

"Cudze mięśnie zawsze wydają się większe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1865
mozesz tez robic trening aerobowy czy bieganie jakies

Na siłowni robię trening. Na treningu ćwiczenia, więc gdy widzisz mnie ze sztangą to nie mów że "on ćwiczy". Co najwyżej to wykonuję trening.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
roko czytaj MIT 10

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

A powinneś wszystko zroumieć .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 118
Eh sam już nie wiem.
Dla początkujących jest ciężko ułożyć sobie nawet plan...
Podobno a6w jest bardzo dobre, podobno plan 300 brzuszków jest dobry (http://www.miesniebrzucha.pl/) a tu wchodzę i dostaję artykuł że to jest bee i że trzeba diety + biegać albo ćwiczenia z obciążeniami.
I kogo tu słuchać ?
Z tego co wynika to 99 % ludzi których widziałem na siłowni nawet poprawnie sztangi nie umieją podnosić...
Do tego biegać w zimę, w dodatku w taką chlapę :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
"Podobno a6w jest bardzo dobre, podobno plan 300 brzuszków jest dobry"

a nikt nie napisał że mieśnie brzucha i prostownik grzbietu to stabilizatory twojego ciała , że trzymaja postawe twoja , chronia twój kręgosłup , i uczestniczą w prawie każdy mruchu jaki wykonasz ( chronią przed kontuzjami , urazami ) a jeśli bedą przemęczone takimi badziewiami typu A6W ABS to nie będa wstanie wykonać swojej roboty .

wnioski wyciagaj sam ( twoje zdrowie )

"Z tego co wynika to 99 % ludzi których widziałem na siłowni nawet poprawnie sztangi nie umieją podnosić"

Może nie 99 % ale tak , wiedza na temat treningu siłowego w naszym kraju jest na bardzo niskim poziomie , temat jest mocno okryty sciana marketningu i pewni ludzie robia wszystko by przecietny KOWALSKI robił tak jak oni uważaja bo to ciagnie za soba łancuch ( kupno suplementów itd .. słabe efekty )

zle zrozumiałeś troche artykuł ( głównie chodzi o to że miesnie brzucha to partia jak każda inna i jest taka sama kolejnosc budujesz miesien cwiczeniami gdzie uzywasz dodatkowego obc stosujac zasade stałego zwiekszania cięzaru , a pozniej poprzez diete i treningi wydolnosciowe pozbywasz sie pokrywy tłuszczu .

pozdrawiam

PS: Widzisz w sporcie amatorskim WIEDZ=KLUCZ , zawodowcy ,maja całe SZTABY ludzi i nigdy nie zobaczymy ich programów treningowych ( i tak by nam do G .... dało bo są one rozpisywane na przestrzeni całego roku zgodnie z ich potrzebami biorac pod uwage każdy parametr jego ciała , oraz strategie która przyjmuja trenerzy)

a wiec wszystkie te BADZIEWIA podane w kolorowych gazetkach maja na celu tylko ZAROBEK .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3159 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31158
Albo chcesz miec estetyczna sylwetke albo nie. Albo biegasz w zime, w chlapie etc. albo nie. Twoj wybor, Twoje cialo.

"Cudze mięśnie zawsze wydają się większe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 118
W sumie to mogę poganiać na hali za piłką, to chyba też może być ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
a i radze troche poczytać

"Do tego biegać w zimę, w dodatku w taką chlapę :( " oj chłopie z takim podejściem j/w to ty nawet w życiu codziennym bedziesz miał trudności .

"Dieta: Głodzenie się w celu zmniejszenia masy ;) "

i tu najlepsze ( po co jeść ) przestań pić , po co SUCHY MIESIEN bedzie

dział odzywianie --- poczytaj popytaj bo szpital bedzie .

"W sumie to mogę poganiać na hali za piłką, to chyba też może być "

może inaczej TAK też dobrze , zawsze możesz jakieś proste 1-2 w tygodniu ćwiczenia w domu wykonać , TY MASZ miesien brzucha każdy ma tylko przykryty tłuszczem .





Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-01-24 15:02:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 118
Dobra. a teraz uda. Tylko przysiady ? coś jeszcze, jakie ćwiczenia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3159 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31158
http://www.kulturystyka.pl/atlas/  Jesli chodzi o cwiczenia silowe to dzieki nim nie bedziesz mial szczuplejszych ud, aby wyszczuplic uda musisz schudnac, ale nie schudnbiesz tylk w udach, lecz w calym ciele.

"Cudze mięśnie zawsze wydają się większe"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krachu91 - cel masa

Następny temat

czy to ma w ogole sens ?

Wiecej