SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piracetam - pytanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Tylko, że to nie zmienia faktu, iż piracetam nie jest lekiem pobudzającym.

Co do lekarzy - to zależy z jakimi masz do czynienia, Twoja lekarka - skoro przepisała Ci lek na piękne oczy i jeszcze powiedziała, że masz liczyć na skutki uboczne, jest faktycznie niekompetentna, a na pewno - nie jest asertywna.

Jak w każdej dziedzinie - są fachowcy i "fachowcy". Jako pacjent nie raz trafiłem na osobę niepoważną, ale zdarzało się spotkać specjalistów z niebywałą wiedzą. Sam w ramach pracy zawodowej konsultuję się nie raz z lekarzami i jakoś opinia: "lekarze wiedzą to co im powiedzą pacjenci lub to co maja z ulotek, nic wiecej" - mi do nich nie pasuje...

Niestety to pacjentom często wydaje się że pozjadali wszystkie rozumy, tymczasem żyją własnymi wyobrażeniami na temat działania leków czy zabiegów medycznych.

Z resztą, żeby daleko nie sięgać - jako dietetykowi zdarzało mi się, że przychodzili do mnie klienci, którzy wiedzieli wszystko najlepiej. Sportowcy, którzy spierali się, że nie wolno jeść tłuszczu po treningu bo się białko i kreatyna nie przyswoją, czy węglowodanów przed snem - bo to powoduje tycie, kobiety które przysięgały, że jedzenie powyżej 1000kcal na dzień powoduje u nich przyrost masy ciała (i że to na pewno tarczyca).

Niektóre osoby miały pretensje, że ukłądając dietę nie biorę pod uwagę grupy krwi co już już jest totalnym nieporozumieniem. Współpraca z taki osobami to dla mnie strata czasu, bo one i tak zrobią po swojemu. Oczywiście te osoby opowiadają sobie i innym, że jestem "niekompetentny", czy że nie znam się, bo np. "zalecałem węgle wieczorem", kazałem jeśc tłuszcz, nie brałem pod uwagę grupy krwi, koloru oczu i innych głupot... Mówiąc wprost: nie robi to na mnie wrażenia.


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-11-09 09:45:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Fatfaq no masz racje zależy to głownie od lekarza. U mnie miałem taką śmieszną sytuacje że w szkole byłem podejrzany o skrzywienie kręgosłupa, byłem na 10-ciu wizytach u ortopedów i wciskali mi na siłę że mam prosty kręgosłup... w tym czasie leczyłem się jeszcze u arelgologa (Prywatnie) Który odkrył że mam skrzywienie kręgosłupa ... po czym zmieniłem ortopedów na prywatnych i dopiero oni mnie z tego wyciągneli. Państwowa służba zdrowia to straszna masówka :| A co do recept... Jakbym nie powiedział że chce to i to tyle i tyle to raczej by mi nie pomogli. Np wyobrażacie sobie dawki hydroxyzyny do 1g/ed rozłożone równomiernie na cały dzień? i to po to aby móc zasnąć w nocy? przecież po tym chodziłem ledwo żywy.

Fatfq chyba przyznasz mi racje że pacjent lepiej zna swój organizm niżeli lekarz ?.

Zmieniony przez - Trimax49 w dniu 2011-11-09 10:09:49

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
W moim wypadku kiedyś jeden ortopeda wymyślił chorobę, która nie istnieje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Można i tak . A mnie badali przez ubranie

Ale przyznam szczerze że w swoim życiu trafiłem tylko na jednego porządnego lekarza co prawda prywatny i do tego Niemiec ale gość na prawdę jest w porządku i chyba do końca będę się u niego leczył

Odkrył u mnie skrzywienie kręgosłupa i niedomykalność komory trójdzielnej serca czy jakoś tak. Gdzie inni " Specjaliści " typu Kardiolog , Ortopeda Wmawiali mi że wszystko jest ok

Zmieniony przez - Trimax49 w dniu 2011-11-09 10:15:06

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 371 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4068
Przyznaję że lekarki które ulegały mojej sugesti nie wydają sie specjalistkami wysokich lotów i w tym problem. Na specjalistów trafialem ale byly to wizyty prywatne i z nimi rozmowa wygląda zupełnie innaczej, widziałem że są pewnie tego co mówią. Najlepsi chyba maja prywatne praktyki lub dzialaja poza granicami Polski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Polska służba zdrowia raczej zawsze będzie na niskim poziomie, a przynajmniej państwowa.

Kupiłem Melatoninę jechać 5mg/ed czy zacząć od mniejszych dawek ? Co dzień czy jak nie mogę zasnąć ?

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 578 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12700
"pozytywnych skutków dzialania raczej się nie doświadcza doraźnie i przy tak niskich dawkach, choć są możliwe wyjątki/ "
faftaq jaka dla Ciebie to mała dawka?:)
ja łykam 2 razy dziennie 1200 mg plus lecytyna także 1200 mg
i nie sprawdza się tak jak u Ciebie że łagodzi skutki napojów wyskokowych;)

If you want to fly with the eagles, you can't hang out with the crows - Brock Lesnar

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1226 Napisanych postów 26443 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 298508
ja biorę codziennie 3 mg melatoniny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 371 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4068
Melatonine jadlem codzien po 3mg przez 2 tygodnie i wtedy sen mi sie ustabilizowal, przez jakis czas zasypialem normalnie juz bez niej i wysypialem sie elegancko. Jednak moj problem ze snem jest na tle nerwowym i tu melatonina nie rozwiaze tego problemu, chyba ze lykal bym ja caly czas. Sprobuj 2,5mg powinno zadzialac, jesli nie bierz cala tabletke. Mozesz brac tylko gdy nie mozesz zasnac, wyjdzie ekonomiczniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
mac5 - no 800mg to nie jest duża dawka. Ja z tego co pamiętam jadałem od 2400 do 4800 mg na dobę, nieraz więcej. Cudów jednak nie było. Natomiast na kacu faktycznie funkcjonowałem lepiej (zdałem kilka egzaminów w szkole).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CARBO

Następny temat

Solaros wiecznie młody %-)

WHEY premium