SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pikantna, soczysta pierś z mamuta

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3226

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554











Przepis na bazie soczysta piers z kurczaka autorstwa B-50, ale z na tyle istotnymi zmianami, że postanowiłem stworzyć odrębny temat.

Składniki:

500g piersi z kurczaka
Kurczak po węgiersku - Kamis
Przyprawa chilli
Pieprz czarny
Oregano
Bazylia
3 łyżki stołowe oliwy z oliwek
80ml wody

Opcjonalnie: oliwki, cebula, sól, ocet winny

Kurczaka po uprzednim upolowaniu łapiemy za piersi i wyrywamy je. Kroimy jak kto woli - paski, kwadraciki, pentagramy, serduszka albo miniaturowe samolociki.

Wyjmujemy blachę, kładziemy na nią folię aluminiową, podwijamy brzegi, ładujemy kurczaka, sypiemy na bogato przyprawami (bez soli), zalewamy ciepłą wodą i trzema łyżkami oliwy, jeszcze raz sypiemy przyprawami, teraz trochę skromniej.

Ja w przypływie geniuszu dodałem odrobiny octu winnego, oliwek, cebuli i nieco tego soku z oliwek, dobra alternatywa dla soli.

Piekarnik nagrzewamy do 200 stopni Celsjusza, jak ktoś lubi na zimno mogą być Kelviny.

Przykrywamy kurczaka folią coby się nic nie wylało z naszego wywaru i pieczemy minimum 15 minut, ja piekłem 20 minut.

W międzyczasie nastawiamy ryż jak ktoś ma ochotę, dodajemy do ryżu curry, będzie się świetnie komponowało.

Wyjmujemy kurczaka z piekarnika i przerzucamy na dość spory talerz, ja osobiście kupiłem takie po 5 zł w Tesco, kasjerka śmiała się gdy patrzyła na 68 kg szczypiora twierdzącego, że na innych żarło mu się nie mieści

Jemy. Mi ta przemiła czynność zajęła 15 minut. Smacznego.

Kurczak nie jest ostry. Jest pikantny. Jak ktoś lubi na ostro - świeże papryczki jalapeno i jeszcze więcej pieprzu.

Dla fanboyów soli - jak już koniecznie chcecie solić mięcho - to na jakieś 3 minuty przed końcem pieczenia, lekko solniczką.

Wartości odżywcze:

Białko - 105 g
Węglowodany - 0 g (bez ryżu oczywiście)
Tłuszcz - ok. 15 g
Kalorie - 599 kcal (bez ryżu)


Zmieniony przez - Killaz006 w dniu 2013-03-09 19:17:55

Zmieniony przez - Killaz006 w dniu 2013-03-09 19:18:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
No ameryke odkryles! jak bede na kompie wywale.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Co w tym takiego niezwykłego?

Niczym nie zaskoczyłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 167 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3169
zostawcie, wyglada na tyle zachecajaco, ze moze zmotywuje kogos do takiej zabawy zamiast gotowania jak zwykle ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nutella + Naleśnik

Następny temat

Salałtka z kurczakiem "a'la Mep"

WHEY premium