SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy ułożony plan do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1288

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 239
Witam,
wiek 17
wzrost 190
waga 79
staż : 1,5 roku chociaż ćwiczyłem już wcześniej
cel: masa

Proszę o ocenę mojego pierwszego własnego planu, podanie błędów oraz podpowiedzi co zmienić, ćwiczę w domu więc nie wszystko mam, jednak wystarczająco do ćwiczeń w tym planie. Chciałbym jeszcze podkreślić że jeśli chodzi o trening nóg chciałbym uniknąć wszelkich przysiadów ponieważ mam zbyt słabe kolana na przysiady z obciążeniem( w efekcie odczuwam ból). Proszę również o rady w zakresie wykonywania serii i powtórzeń ponieważ do tej pory podczas treningu stosowałem wszędzie 8 serii po 8 powtórzeń a wiem , że to nie jest dobre.

PONIEDZIAŁEK

Klatka piersiowa:
1.wyciskanie sztangi na ławce prostej
2. rozpiętki na ławce prostej
3. wyciskanie sztangi na ławce pochyłej(głową do góry)

Biceps:
1. uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie-w podporze o kolano
2. uginanie ramion ze sztangą stojac podchwytem
3. uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem(z „supinacją” nadgarstka)


ŚRODA

Plecy:
1. wyciskanie sztangi zza głowy
2. podciąganie sztangi w opadzie(wiosłowanie
3. martwy ciąg

Triceps:

1. wyciskanie w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem
2. wyciskanie “francuskie” jednorącz sztangielki w siadzie
3. wyciskanie „francuskie” sztangi w leżeniu


PIĄTEK

Nogi:
1. prostownie nóg w siadzie
2. uginanie nóg w leżeniu
3. wspiecia na palce w staniu

Barki:
1. wyciskanie sztangi sprzed głowy
2. podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
wyciskanie sztangi zza głowy to jest na plecy? od kiedy? Może robisz źle technicznie skoro cie bolą kontroluje to ktoś jak ćwiczysz? ew zrób filmik i wrzuć tu na forum do odpowiedniego tematu ci co się znają to ocenią, nawet z samą sztangą zrób żeby tylko było widać jak roisz bo skoro nawet na małym by cię bolały wgl odpuścił bym ćwiczenie i poszedł do lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 239
Faktycznie mój błąd. Co proponujesz w to miejsce ? Jeśli chodzi o kolana to nawet bez obciążenia przy robieniu przysiadów kolana "strzelają" . Jest to u mnie że tak powiem "rodzinne" i gdy czytałem o tym to wiele osób tak ma. Wykonując ćwiczenia które podałem nie mam problemu z kolanami. Jazda na rowerze również nie sprawia kłopotów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Jazdą na rowerze graniem w piłke i spacerkiem nie ćwiczysz nóg jak przy przysiadach. Strzelają stawy to chyba każdemu to strzela czy boli? Jak boli to na twoim miejscu bardziej bym się tym zainteresował i to zbadał bo jeżeli bolą to wgl nic co obciąża nogi nie powinieneś robić a przysiady że tak powiem delikatnie to podstawowe ćwiczenie co byś na siłowni nie robił czy to kulturystyka czy inne sport gdzie pracują także nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 239
No w sumie to strzelają, ale przy tym bolą. Jeśli tam mówisz to może faktycznie spróbuje ułożyć coś na piątek z przysiadami i zaczne od lżejszych obciążeń. A jak oceniasz resztę planu ? Możesz coś doradzić w sprawie serii i powtórzeń ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Wziąłbym na twoim msc coś z podwieszonych treningów artykuł pierwszy rok treningów i od tego zaczął, ale pierw zbadał te kolana dokładnie ;] Co do twojego planu jest więcej poprawiania niż jak byś go ułożył od nowa wyciskanie po rozpiętkach jest źle rozpiętki na koniec a zamiast wyciskania sztangi na kosie już dałbym hantle ale to tylko sama klatka ogólnie cały plan leży moim zdaniem zobacz ten artykuł podwieszony a przedewszystkim zadbaj o zdrowie bo bez kolan daleko nie zajdziesz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 239
czyli co? lecieć wszystkie etapy po kolei opisane w tym artykule ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 239
Dobra, postanowiłem poszukać jakiegoś gotowca i wybrałem FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 239
A
KLATKA PIERSIOWA:
- wyciskanie hantli na skosie 3s
BARKI:
- wyciskanie hantli 2s
TRICEPSY:
- wyciskanie w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem 2s
PLECY:
- martwy ciąg 2s
- podciąganie na drążku 2s
NOGI:
- prostowanie nóg w siadzie 2s
- uginanie nóg w leżeniu 2s
BICEPSY:
- uginanie ramion ze sztanga 2s

B
KLATKA PIERSIOWA:
- wyciskanie sztangi płasko 3s
BARKI:
- military press 2s
TRICEPSY:
- wyciskanie “francuskie” jednorącz sztangielki w siadzie 2s
PLECY:
- wiosłowanie sztanga 2s
- unoszenie z opadu 2s
NOGI:
- przysiady ze sztanga 2s
- uginanie nóg w leżeniu 2s
BICEPSY:
- uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 239
Plan skopiowany z https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html tylko ćwiczenia na triceps zmieniłem . Nie wiem czy dobrze. Jeśli wszystko byłoby dobrze ile moge ćwiczyć tym planem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan dla świeżaka

Następny temat

Pierwszy ułożony plan

WHEY premium