SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy cykl w tym roku (3 ogólnie)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2536

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

ektomorfik, 16% bf

Wiek

23

Waga / wzrost

193/102

Staż treningowy

4 lata

Cel cyklu

Masa suchego mięśnia ale przedewszystkim siła

Stosowane już wcześniej suplementy

kreatyna mono i jablczan, rozne białka, bcaa, ba, eaa

Stosowane wcześniej spalacze

żadne

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

nic

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

4000-4100 kcal

Przewidziane finanse na cykl

myślę że 500 wystarczy

Uwagi i sugestie

Naturalnie, z głową, bez późniejszych komplikacji,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
Witam, mam kilka pytań odnośnie suplementów na cykl, który chce zacząć od 5 października do 21 grudnia.

1. Lepiej kupić po prostu zwykły monohydrat kreatyny czy mix muscle pharm creatine albo inny stack kreatynowy? Dodam że mono ładnie na mnie podziałało kiedyś natomiast cm3 w ogóle nie odczułem a stosowałem z beta alaniną. Kiedyś kupiłem nitrobolon 2 powder (około 4 lat temu), ale brałem tylko 2 dni bo chyba spanikowałem że coś mi się stanie a ja po prostu miałem taką jazdę po tym ;P tzn że działał, czułem jak mi krew mocniej pulsuje (chyba od tego tlenku azotu) kręciło mi się w głowie i się przestraszyłem i przestałem brać

2. Ewentualnie zamiast tego kupic hi-tec a.m.g? bo on ma i przed treningówkę i kreatynę i booster testo, tylko nie wiem czy da radę zrobić na tym cykl, czy nie ma w nim za mało kreatyny. Chyba że kupił bym małą puszkę kreatyny i dodawał po trochu do tego amg a i tak tydzien wcześniej zrobił na czystej kreatynie fazę nasycenia bo nigdy nie robiłem a może by mi to coś podziałało.

3. Bulk stosowałem parę razy i po każdym mam dobre wspomnienia, przyda się gdy nie będę miał czasu na normalny posiłek. Który wybrać?
https://sklep.sfd.pl/USN_Muscle_Fuel_STS_-opis27673.html#wartosci
https://sklep.sfd.pl/Sci-MX_OMNI-MX_LEANCORE-opis29068.html#wartosci
Chyba, że macie coś innego dobrego (chodzi o skład nie smak) i w miarę taniego.

4. Chciałem podpytać jeszcze czy apetizer :D będzie dobrym pomocnikiem przy diecie? mam problemy żeby zjeść dość duże posiłki i zjedzenie jednego zajmuje mi nawet 35-40 minut...

5. Zawsze chciałem spróbować zwiększyć sobie troszeczkę hgh bo denerwują mnie bardzo chude dłonie, palce i nadgarstki, aczkolwiek nigdy nie chciałem i nie chce się kłuć, co sądzicie o tych 2 suplementach?:
activlab hgh-night albo scitec nutrition amino magic. Wolałbym tą drugą propozycję, ale jeśli activlab będzie wg was lepszy to go wybiorę.

6. Jako że mam 23 lata, jestem wysoki i od czasów 1 technikum nic nie urosłem to już raczej w górę nie będę rósł tylko mi się to będzie rozchodzić po grubosci kości, dobrze rozumiem?

7. Mam pytanie jeszcze odnośnie colostrum, jak to z tym jest? pomaga coś? wchłania się wkońcu czy jednak to co połkne to i to samo wyjdzie ? :D bo różne opinie i badania czytałem.

8. Mam jeszcze jedno pytanie po za tematem. Czemu mam tak, że czasem na treningu klatki dla przykładu robie serię ze 110 kg w górę, a tydzień później 105 kg mam ciężko wziąć?, a za 2 tygodnie znowu 110 idzie normalnie :| Nie wiem czy moja siła stoi w miejscu czy spada zamiast rosnąć, nie mam pojęcia.

9. Zastanawiam się jeszcze nad hi-tec A.M.G, czy to dobry produkt? opinie niby zadowalające ale jestem średnio przekonany do takiej mieszanki, bo jak coś jest do wszystkiego to tak naprawdę do niczego.

10. Zastanawiałem się jeszcze nad T-steron ale mam pewne obawy przed środkami tego typu, pobudzającymi testosteron.
https://www.sfd.pl/***_Hardkorowy__NIEHORMONALNY__zestaw_suplementów!-t638787.html Co o tym myślicie?

Dieta jest już na 90%, cały czas dogaduje się w dziale odżywianie, ale mam wrażenie że jest dobrze.

Ogólnie chciałbym cykl w stylu amino magic + stack kreatynowy z dużą ilością kreatyny i jakimiś mądrymi dodatkami. Cena bez znaczenia.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
nie chce mi się myć blendera codziennie ;P płatki owsiane sobie zmieliłem to mi starczą na półtora tygodnia. Dobra, dzięki za pomoc chłopaki :) napiszę jak będzie mi się cykl kończył, pochwalić się wynikami :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
1. stawiałbym na mono

2. mozesz kupić, ale kreatyne jak napisałeś i tak trzeba dokupić aby starczyło na pełny cykl
3. Celowałbym bardziej w

https://sklep.sfd.pl/UNS_Bulk_50-opis26615.html#wartosci
https://sklep.sfd.pl/SFD_POWER_Bulk-opis28082.html

4. nie wierze w te produkty, myk jest w tym abyś bardziej skupił się na przygotowaniu smacznych i apetycznie wyglądających posiłków - monotonność zabija apetyt

5. nie pomoże, a hgh to raz nie ten dział, a dwa ogromne koszta

6. pierwsze słyszę o tym pogrubianiu kości

7. nie wiem

8. wiele czynników na to wpływa, chociażby jak jedliśmy dzień wcześniej i w dzień treningu, jak wyglądała regeneracja itp

9. chłopaki co robili testy w hitecu to sobie zachwalali
opinie znajdziesz tutaj https://www.sfd.pl/Hi_Tec_Nutrition__A.M.G-t968650.html
niestety jest ich niewiele

10. daruj sobie

jeśli chodzi o aminy z fajną ilością pomperów to przychodzi mi do głowy tylko jeden produkt
https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_Stano_fusion-opis2487.html#opis

masz tam 10g czystych bcaa + solidną porcję pomperów + niezla dawka kofy w porcji
jednak jest bez kreatyny - ale co do za problem dorzucić z innej puszki 5g do porcji stano fusion


pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
Dzięki wielkie za odpowiedź, jesteś jedną z osób od których chciałem usłyszeć jakieś zdanie w tym temacie. Chciałbym też aby TomQ Mag się odezwał ;P

Narazie wywnioskowałem coś takiego z Twoich odpowiedzi + dodałem trochę od siebie.
-kupić kreatynę, zrobić tygodniową fazę nasycenia i 12 października lecieć już normalnie.
- od 12 października włączyć w suplementację albo A.M.G albo stano fusion - tutaj się nie mogę zdecydować a opinie zdecydowanie lepsze ma A.M.G
-od 17 dodałbym https://sklep.sfd.pl/Scitec_nutrition_Amino_Magic_-opis27713.html#wartosci do stosowania przed snem, jedna dawka.

co do bulku, wybiorę tutaj sfd bulk bo widzę, że ma przyzwoite aminokwasy, chyba że się nie znam ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
1. Nic nie pisałem o fazie nasycenia
Z ładowaniem jest tak - jeśli planujesz krótki cykl powiedzmy 5-6tyg to wtedy faza nasycenia ma sens, jeśli zaś w planach masz 8-12tyg cykl to nie ma to sensu bo i tak odpowiednio organizm zostanie nasycony tą kreatyną

2. To już Twój wybór odnośnie przedtreningówki. Ja mogę Ci jedynie podrzucić obszerną lekturę do czytania z opiniami przedtreningówek wszelakiego rodzaju które robiliśmy swego czasu w dziale.

https://www.sfd.pl/ZBIÓR_TEMATÓW_TESTOWYCH_DZIAŁU_SUPLE.-t905925.html

3. Po co Ci te aminki przed snem? Bo chyba nie przed obawą słowa katabolizm ? Nie ma to sensu, aminy tylko okołotreningowo

4. Bulk sfd ma przewagę cenową przede wszystkim, osobiście popijałem, smaki są ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
1. No dobra w takim razie bez fazy nasycenia.
2. Dzięki za temat, znajdę chwilę czasu dzisiaj to przeczytam i edytuje lub napisze nowy post.
3. Głównie mi chodzi o argininę, ornityne i lizyne - te 3 aminokwasy brane przed snem zwiększają wydzielanie hormonu wzrostu (somatropiny i czegoś tam jeszcze) podczas snu co wiadomo powoduje lepszy przyrost mięśni i zwiększa regeneracje. Glutamina i karnityna zwiększa regeneracje również. Zresztą o tym wszystkim wiesz to nie będę Ci rozpisywał ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
https://sklep.sfd.pl/ActivLab_Dibencozide_B-Complex-opis2128.html na apetyt mozesz tego spróbować

Co do hgh nie licz na super efekty ze hormon Ci od razu podskoczy, byś musiał zrobić badania przed i po stosowaniu suplementu by stwierdzic że poziom wzrósł.

Glutamina i karnityna zwiększa regeneracje również. Zresztą o tym wszystkim wiesz to nie będę Ci rozpisywał ;D

Raczej tego nie wiemy a nawet jak działają to w znikomym stopniu już lepiej wybrać eaa czy suplement typu post workout.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
Zamiast tego b-complex, nie lepiej było by zakupić vita-min multiple sport z olimpu?
Szczerze nie wiem w jakim stopniu to działa, ale czytałem o konkretnych aminokwasach i było coś takiego napisane.
Może na przed treningówkę spróbuje nitrobolon 2 powder? podejscie drugie :D
Zastanawiam się jakiej firmy mono wybrać.


Zmieniony przez - Blasterm92 w dniu 2015-09-30 21:05:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
ale też jest sporo badań pokazujących znikome lub brak działania glutaminy


nitrobolon2 slabo jako przedtreningówka nie ma stymulantów w składzie to taki stack kreatyna trochę pomperów

lepiej już np https://sklep.sfd.pl/ActivLab_Pump_It-opis32016.html kretyna to mono jabłczan co wolisz, activlab, trec, fitmax, vitalmax, każda się nada z pewnych firm.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2015-09-30 21:10:45
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
No dobrze, nie czytałem ich za wiele także nie znam się na tym tak jak wy, inaczej bym nie zakładał tematu.
Czy nitrobolon 2 może być?
Zamiast b-complex wolałbym vita min multiplesport olimpu
i chciałbym podpytać jeszcze o mono, jakiej firmy polecacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 215 Napisanych postów 1394 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18212
mono najtansze jakie jest na rynku!
Activ lab 500G za 25zl w sklepie tutaj.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
może być ale to bardziej stack kreatynowy, co do kreatyny firmy podałem wyzej, oczywiście jest ich wiele.

Co do witamin w b complex masz tylko te które trzeba w multiple masz wszystkie, po multiple jakoś apetyt mi nie wzrastał, opinii też takich nie ma na necie ale po Dibencozide ludzie opisują wzmożony apetyt, ile prawdy w tym to nie wiem bo nie stosowałem

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TrecNutrition CM3 przyczyną braku zakwasów?

Następny temat

Animal Cuts, a badania krwi i moczu

WHEY premium