SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze odchudzanie - Pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23
Witam wszystkich.
Nie chcę tu nikogo zanudzać, i już na początku pragnę podziękować ludziom, którzy przeczytają ten temat do końca.
Przejdę od razu do rzeczy.
Na siłowni, oraz z dietą mam doczynienia już 4 miesiące i 12 dni.
Na początku było wszystko w porządku. Nie miałem ustalonej żadnej diety, po prostu jadłem, 4-5 posiłków dziennie. I tak o to z 115kg spadłem do 100. ( Wzrost = 1.83m, Wiek = 16 lat)
Czyli 15kg. Wszystko byłoby fajnie. Jednak tydzień temu, postanowiłem zrobić sobie "Chill Day". Urodziny znajomego, i wiadomo. Pizaa, piwko, jakieś słodkości. Totalnie nie myślałem, o diecie. To przecież tylko 1 dzień.
Ale od tamtego dnia, moja waga stanęła w miejscu, a może nawet przytyłem z 0,5kg.
To jest dla mnie szok. Dostałem, jakiegoś załamania i moja cała motywacja legła w gruzach. Dałem się wyciągnać na kebaba.
Lecz gdy wróciłem do domu, usiadłem i pomyślałem w spokoju: "STOP - Doszedłeś już tak daleko, chcesz doprowadzić się do takiego stanu jak z przed 4 miesięcy?"
I to jest jeden z moich problemów. Czy jest to w pewnym stopniu normalne, czy może pora coś zmienić?

Żeby nie rozpisywać się w kilki tematach, wszystkie moje pytania zamieszczę tutaj. Postaram się to zrobić tak, abyście nie zasnęli przed monitorem, zanim doczytacie do końca.


Czy przy wadze 100 kg, robić trening na brzuch?
Mogę przez to wzmocnić siłę w nim, ale czy to się opłaca? Może ten czas lepiej poświęcić na inny wysiłek, a gdy już dojdę do swojej upragnionej wagi, zacząć robić ćwiczenia na brzuch?


Efekty bez konkretnej diety?
Nie mam konkretnej diety, jem tak - aby chudnąć.
Czy przy takim podejściu, efekty o które mi chodzi (czyli mięśnie), będą widoczne? Czy jednak trzeba zacząć myśleć o liczeniu wszystkich makro i mikro?

Siłowania 5 razy w tygodniu - Czemu nie?
Na siłownię chodzę 5 razy w tygodniu. Zdaję sobię sprawę, że może to być za często, ale stało się to już moim nawykiem. Bardzo lubię tam uczęszczać. Co do mojego treningu, to robię
Pn : Barki i Biceps
Wt: Nogi i Brzuch
Śr: Klata
Cz: Plecy
Pt: Triceps

Odżywki? Może coś doradzicie?
Więc tak. Opisałem wszystko najlepiej jak potrafiłem, za wszelkie błędy ortograficzne, czy też niejasność wypowiedzi - Najbardziej Przepraszam. Starałem się, aby wszystko było jak najbardziej czytelne.

Białko Serwatkowe - To stwarza mi wiele problemów. Mógłbym je kupić, ale służy ono przecież do wypełnienia zapotrzebowania na białko w organizmie, a ja przecież nie liczę wszystkiego co jem..

Kreatyna - Z tego co wiem, kreatyna zatrzymuje wodę w organizmie, a co za tym idzie - waga się zwiększa. A tego chyba nie chce nikt, kto chce zgubić tłuszczyk.

Spalacze Tłuszczu - Ble, ble, ble. Tabletki za Ciebie tłuszczu nie spalą. AMEN. Takie jest moje zdanie.

I ostatnie pytanie!

Trening - Siła, rzeźba itp.
Jaki trening? Na siłę? Myślę, że to właśnie ten, byłby dla mnie najodpowiedniejszy.


Dziękuję za wytrwanie do końca. Temat będę śledził, a za wszystkie odpowiedzi, naprawdę dziękuję !
Pozdrawiam, Sebastian
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html
Najpierw trochę poczytaj. Wiedza na temat, który Cię interesuje to podstawa.

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2013-05-13 23:42:05

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23
Dzięki wielkie, chociaż z połową tego zapoznałem się przed założeniem tematu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23
Ale dzięki za odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
W zasadzie to zły dział wybrałeś, dla dzieci jest ten https://www.sfd.pl/-t834427.html .

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - dziennik - Jem/nie jem

Następny temat

Dieta redukcyjna (low carb) :)

WHEY premium