SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze FBW na siłowni, do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
Witam, trochę o mnie.
Wiek 26lat
Waga 70kg
Wzrost 180cm

Poprzednie plany treningowe:
2 lata Kalistenika bez konkretnego planu, to co mi się chciało to to robiłem na treningu
Ostatni miesiąc leciałem na siłowni 4x w tyg push pull trening. Ponieważ zacząłem masę

Teraz postanowiłem spróbować FBW pierwszy raz, w wersji 15,10,5 z Planem A i B

Plan A
1. Przysiad ze sztangą na karku
2. Podciąganie na drążku nachwyt
3. Wyciskanie na ławce sztangi płasko
4. Wyciskanie żołnierskie
5. Uginanie przedramion ze sztangielkami
6. Skullcrush na tric
parę ćwiczeń na ABS

Plan B
1. MC Sumo
2. Wiosło końcem sztangi
3. Wyciskanie sztangielek na ławce skos dodatni
4. Unoszenie sztangielek na barki (wznosy boczne)
5 Uginanie przedramion ze sztangą
6. Dipsy
parę ćwiczeń na ABS


Mam zamiar, ćwiczyć w mikro cyklach 2 tygodniowych.
1 tydzień A15 B10 A5
2 tydzień B15 A10 B5

ciężary w sesjach 15 60% CR, w 10 80% CR, w 5 100% CR
w 3 tygodniu progresja procentowa od sesji po 5pow, czyli np 5% więcej ciężaru i znów wyliczam kg dla pozostałych sesji i tak w koło, lub dokładam stale po 2,5kg w sesjach 5pow i obliczam pozostałe sesje. CR to ciężar roboczy który stosował będę na sesjach 5pow i od niego wyliczał progresje w kolejnych mikro cyklach.

Proszę o poradę czy plan może być czy jest do niczego. Pozdro

...................................................................

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776866
Plan ogólnie jest w porządku choć bym się nieco zastanowił bo np takie unoszenie nokiem na 5 powt się nie sprawdzi zupełnie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
rion10
Plan ogólnie jest w porządku choć bym się nieco zastanowił bo np takie unoszenie nokiem na 5 powt się nie sprawdzi zupełnie.


Jakie ćwiczenie polecasz w zamian? :)

...................................................................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776866
Prędzej był dał na przykład podciąganie hantli wzdłuż tułowia tam będziesz mógł wziąć sensowniejszy ciężar niż w unoszeniu bokiem.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
A jeśli już bedziesz chciał robić unoszenie, które notabene jest bardzo dobrym ćwiczeniem na barki, wrzuć 10/12 powtórzeń.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
Dziękuję za rady panowie :)

...................................................................

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja czy masa- foto

WHEY premium