SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza suplementacja

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Mam na imię Wojciech i chciałbym poznać opinię bardziej doświadczonych osób na temat mojej pierwszej suplementacji Mam 17 lat, 188 cm wzrostu, ważę 82 kg i jestem endomorfikiem. Mój staż na siłowni wynosi 5 miesięcy + około roku ćwiczeń domowych (podciągnięcia na drążku, pompki i brzuszki). Mam rozpisaną dietę na dokładnie 2574 kalorię od dietetyka. Węglowodany 47%, tłuszcze 34%, białka 19% i błonnik 35,9g. Nie mam pojęcia czy jest ona dobra, ponieważ różne rzeczy czytałem w internecie i nie wiem gdzie leży złoty środek. Z ustaleń dietetyka wyszło, że mam 13% tkanki tłuszczowej w organizmie. Czy powinienem jeszcze ją zredukować?? Ćwiczę 3 lub 4 razy w tygodniu i uprawiam koszykówkę 2 razy w tygodniu po 1,5 h. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę zacząć stosować jakąkolwiek suplementacje oraz jaką, ponieważ martwi mnie brak widocznych efektów. Moim celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Moja rodzina martwi się czy przypadkiem jakiekolwiek "wspomagacze" mi nie zaszkodzą, ponieważ mam migrenę z aurą wzrokową. Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 793 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10421
13% bf nie jest źle, chyba że marzysz o bf poniżej 10%. Suple - o ile jesteś zdrowy (nie masz problemów z sercem, nadciśnieniem itd) nie zaszkodzą (no i o ile nie są na bazie prohormonów jak suple Burneiki )
2500kcal na masę to IMO mało - zwiększaj kalorie stopniowo.
Jeśli chodzi o suple to jak zawsze na początek dobra jest kreatyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miło byłoby mieć poniżej 10%, ale nie wiem czy teraz się za to brać, czy po zwiększeniu masy mięśniowej. Problemów z układem krążenia nie mam. Ile mniej więcej potrzebuję kalorii na dzień przy takim trybie ćwiczeń??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 793 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10421
Zwiększ masę mięśniową , potem będziesz spalać. Zwiększaj miarowo bilans kaloryczny co +300kcal, +400kcal, jesteś endo, więc nie musisz za bardzo skakać z kcal w górę, by się za bardzo nie zalać. Jak z wagą teraz stoisz w miejscu dołóż te 300-400kcal i obserwuj, jak waga nie rusza dorzuć więcej ,po prostu musisz obserwować po sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jakie mogę zakupić suplementy??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 793 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10421
Jak wyżej pisałem , na początku zawsze dobra stara kreatynka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakąś konkretną markę polecasz czy to bez znaczenia?? Ucżę się, więc nie mam możliwości zwiększyć kalorii w odpowiedni sposób... Czy zamiast tego mógłbym zażywać jakieś białko lub coś w ramach posiłku??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 793 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10421
Białko dobry pomysł - zwłaszcza ,że masz w diecie tylko 19% - najlepiej wpc lub wpi (byle nie sojowe)
No ja zawsze wolę Olimp Xplode, ale myślę ,że na początek starczy Ci jakiś zwykły monohydrat

Zmieniony przez - Yebievdenko w dniu 2014-09-11 20:58:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję za poradę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Universal Nutrition - Shock Therapy + FatBurner

Następny temat

Kolejne pytanie z kałachu.

WHEY premium