SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja do oceny :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 689
Jako, że jestem nowym użytkownikiem forum, to na wstępie witam wszystkich serdecznie. Na początku kilka informacji.. Na ogół zawsze byłem aktywny fizycznie.. jeździłem na rowerze, pływałem, a i sztangą i hantlami zdarzało mi się często miotać, dzięki czemu nie miałem zarzutów do swojego wyglądu. Niestety mniej więcej rok temu zaprzestałem tego, z uwagi na mnóstwo nauki i wymagającą sporych nakładów czasowych pracę, co "zaowocowało" pojawieniem się nadmiaru tkanki tłuszczowej tu i tam. Brak aktywności fizycznej i jedzenie czegokolwiek o różnych porach zrobiły swoje. Mam zamiar się tego pozbyć. Zapoznałem się z tematami podwieszonymi w tym dziale i mam nadzieję, że wystarczająco by pojąć podstawy ale to już pozostawiam waszej ocenie, bo informacji na forum jest naprawdę mnóstwo. Ułożyłem dietę i mam nadzieję, że ją ocenicie jak również wskażecie błędy.

Swoją drogą, to chyba zrobiłem z siebie "wieszak" na tłuszcz... ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem więc do dzieła.


ENDOMORFIK

Wiek - 22 lata

Wzrost - 171 cm

Waga - 70 kg

Cel - REDUKCJA

Obliczyłem, że mój "%BF" wynosi około 20% wagi całego ciała więc LBM, to około 55kg i dla tej wagi ułożyłem dietę z uwagi na to, że - tu cytat: "tłuszczu nie karmimy" - by Skalar.


Współczynnik aktywności - 1.2

Zapotrzebowanie kaloryczne ~ 1600 kcal

Białko - 2.5gr x 55kg ~ 140gr - 560kcal

Tłuszcze - 1.3gr x 55kg ~ 70gr - 630kcal

Węglowodany - pozostałość zapotrzebowania, czyli nieco ponad 100gr ~ 400kcal



Dieta:

1.
- płatki owsiane górskie - 30gr 5 3 25

- mleko 0.5% - 150ml 4 1 7

- 2 jaja całe kurze - 13 10 0

- oliwa z oliwek - 5gr 0 5 0

- pomidor - 100gr 0 0 2

- Omega 3 - 1 Mega Caps.

B - 22 T - 20 W - 34 = 400kcal


2.
- wołowina - 100gr 20 2 0

- brokuły - 100gr 0 0 2

- orzechy włoskie - 20gr 3 13 0

B - 23 T - 15 W - 2 = 235kcal


3.
- ser twarogowy półtłusty - 100gr 20 5 4

- ogórek zielony - 100gr 0 0 2

- migdały - 20gr 4 10 1

- Omega 3 - 1 Mega Caps.

B - 24 T - 16 W - 7 = 270kcal


4.
Przedtreningowy

- ryż brązowy - 40gr 2 1 28

- pierś kurczaka - 100gr 20 1 0

- oliwa z oliwek - 5gr 0 5 0

B - 22 T - 7 W - 28 = 270kcal


5.
Potreningowy

- ryż biały - 50gr 3 0 37

- pierś kurczaka - 100gr 20 1 0

B - 23 T - 1 W - 37 = 250kcal


6.
- ser twarogowy półtłusty - 100gr 20 5 4

- oliwa z oliwek - 5gr 0 5 0

- Omega 3 - 1 Mega Caps.

B - 20 T - 10 W - 4 = 180kcal


Przyjąłem niski współczynnik aktywności ale za to bilans kaloryczny zachowuję narazie na poziomie zerowym bo chcę zobaczyć, jak będę reagował. W przypadku braku efektów, zacznę stopniowo kalorie obcinać.

Wyczytałem, że posiłek potreningowy pod względem kaloryczności powinien być drugi zaraz po śniadaniu. Na tym planie jest co prawda inaczej ale chcę po treningu najpierw wypić WPI + Carbo więc mogę to wliczyć na poczet posiłku potreningowego ?

W dni wolne od siłowni chciałbym skusić się na HIIT`a ale moja kondycja jest w tak opłakanym stanie, że lepszym rozwiązaniem na chwilę obecną będzie bieganie. Przyzwyczaję organizm do wysiłku i z czasem HIIT`a na pewno wprowadzę. Dobrze myślę ?

O spalaczach narazie nie myślę z uwagi na to, że na początku sama dieta i trening powinny dawać efekt, o ile będą dobre, bo ze spalaczami nie miałem wcześniej do czynienia. No chyba, że mam zabrać się za nie od razu ?

Liczę na wasze opinie i ewentualne korekty, z góry dzięki, a tymczasem zabieram się za komponowanie planu treningowego. Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 70

Wzrost: 171

Obwód klatki: 97

Obwód ramienia: 34

Obwód talii: 78

Obwód uda: 52

Obwód łydki: 38

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20%

Aktywność w ciągu dnia: szkoła w weekendy,
praca od rana do popołudnia


Uprawiany sport lub inne formy aktywności: zaczynam

Odżywianie: cała prawda - jadłem co popadło. Nie jestem wybredny.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: pn, śr, pt - siłownia
wt, czw - bieganie


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 689
Czy ktoś zechce odpowiedzieć na mojego posta ? Czy może brak odpowiedzi oznacza, że wszystko jest dobrze ?

Proszę o opinie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15588
Zapotrzebowanie kaloryczne ~ 1600 kcal
cos małe to zapotrzebowanie ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15588
a i nie widze twojej foty ale 70 kilo przy 171 to chyba nie zbyt duzo zeby redukowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Moim zdaniem dobrze wszystko. Jakieś witaminy jeszcze dokup po za omegą i będzie git.

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-23 13:54:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 689
kowal9891 mnie również to zapotrzebowanie wydało się nieco małe ale jakby nie było, to obliczałem je dla 55kg (LBM), a nie dla ogólnej wagi 70kg. Rzeczywiście może się wydawać, że przy wzroście 171cm i wadze 70kg - nie ma zbyt wiele do redukowania ale tego tłuszczu naprawdę trochę jest, a mięśni za to - jak na lekarstwo więc redukcja myślę - jest mi potrzebna. Postaram się wrzucić zdjęcie jeszcze w dniu dzisiejszym. Dzięki za odpowiedzi, pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serek wiejski + jaja?

Następny temat

Witaminy a może ich nadmiar ?

WHEY premium