SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
No to ładny komplement od żony
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
No... fakt :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Progres jest znacznie widoczny bowiem jeszcze potrzeba zrzucić nieco tego balastu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
Czy jest jakiś sensowny kalkulator tkanki tłuszczowej dostępny w necie? Który polecacie? Ponieważ osobiście wklepuje swoje pomiary w trzy różne kalkulatory, co jest dość irytujące bo o ile wcześniej (na początku redu) ta rozbieżność była ok 2% to teraz nawet 4%. A 4% przy obecnym etapie to jednak dość sporo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699602
Nie ma sensownego kalkulatora , nie zawracaj sobie tym głowy . Obserwuj sylwetke w lustrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się, niemniej jednak jeśli chcesz mieć pewne odniesienie to użyj fałdomierza.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Fałdomierz lub zdjęcia sylwetki. Jednak nie jest to do niczego potrzebne. Wystarczy obserwować obwody ciała.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32364
No właśnie nie mogę się zgodzić, że nie jest to do niczego potrzebne. Zdecydowałem się, że zajmę się tym sportem bo nie ukrywam ujął mnie :) i chciałbym budować sylwetkę (amatorsko, dla siebie) "z głową". W związku z tym warto jest oceniać co jakiś czas ilość zalegającego tłuszczu by wiedzieć kiedy warto przejść na masę. Ja rozumiem, że wy, jako doświadczeni w sporcie i znający swój organizm, jesteście w stanie wizualnie ocenić kiedy wystartować z masą a kiedy już redukować, natomiast w moim przypadku, czyli pierwszej redukcji nie mam pojęcia kiedy jest ten moment przełomowy (wizualnie) w którym jestem na poziomie 10 - 12% tk. tł. i mogę myśleć o budowie mięśni. Zapewne prościej będzie kiedy będę ponownie redukował. Dlatego w tym etapie określenie tkanki tłuszczowej na podstawie sensownego kalkulatora czy fałdomierza czy tanity (do ktorej nie mam dostępu i która jak się okazuje "oszukuje") jest na miejscu.
W tym momencie, jest to dla mnie jasne, że muszę redukować. No ale skoro obrałem sobie już cel powiedzmy te 10 - 12% tk. tł. to chciałbym zorientować się, jaki mam jeszcze do tego dystans


Zmieniony przez - KosoBobo w dniu 2018-03-20 09:02:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
TO samo możesz stwierdzić po wyglądzie sylwetki. Cyferki nie są tutaj wyznacznikiem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie musisz znać stricte procentowo swojego poziomu tkanki tłuszczowej aby wiedzieć kiedy redukować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase - ocena

Następny temat

Dieta i posiłek potreningowy.

WHEY premium