SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza dietka do oceny :D

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
Witam kolegę!
Oj, wysłało mi się, będę edytował, poczekajcie :)

Zmieniony przez - Cinusss w dniu 2013-10-27 17:29:59

Skąd brać białko? Z mięsa - tu Ci lekko zaradzę, może sobie tego nie uświadamiasz, ale 100 gramów piersi to bardzo mało - nie wystarczy nawet na małego kotlecika. 200 gramów to już rozsądniejsza porcja, co zresztą sam pewnie zobaczysz :)
100 gramów mintaja to również bardzo mało - kilka kęsów, nawet tego nie upieczesz, nie ugotujesz, nie zaparujesz, bo będzie mało - ale zresztą zobaczysz :)
2 gramy oliwy z oliwek za Chiny ludowe nie odmierzysz, a jeśli odmierzysz, to i tak zostanie Ci na kieliszku/łyżce. 1 łyżka to 10 gramów.
200 gramów twarogu to, dla mnie, bardzo dużo i może być Ci ciężko.

Jak zamierzasz robić płatki owsiane?

Zmieniony przez - Cinusss w dniu 2013-10-27 17:35:19

Zmieniony przez - Cinusss w dniu 2013-10-27 17:37:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 300 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8835
Nie musisz patrzeć na %. 2-2,5g białka, 1-2 g tłuszczy, reszta węgle na kg masy. Tłuszcze masz w np. oliwa z oliwek, olej lniany, orz włoski, laskowy, migdały, pestki dyni, tłuste ryby itp. Zapotrzebowanie dobre, możesz zostawić i najwyżej zmniejszysz, ale 3300-3400 powinno być OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1240
Co do płatków to zamierzam je brać i zalewać wrzątkiem wody... już nawet testowałem tylko trzeba trochę poczekać żeby nasiąkły i do tego muszę dać jakiś dodatek taki jak np. rodzynki... Samych płatków nie mogę zjeść, a przynajmniej nie większej ilości...
Co do innych wskazówek to dzięki postaram się to wziąć przy zmianach w diecie :D
Ale proszę aby mi ktoś napisał jaki dać rozkład procentowy B/T/W... czy ten który ja dałem na początku był zły (B - 30%/ T - 20%/W - 50%)??? Z tego co czytałem to taki na masę może być... ale jeśli nie to proszę aby mi ktoś odpowiedział jak mam to ustalić :D
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 300 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8835
Przecież ci napisałem jak policzyć. Ważysz 75kg czyli minimum 2,0 białka czyli 150g a max 75 x 2,5 czyli 188g, tłuszcz tak samo z innym mnożnikiem, a resztę w węgle aż kalorie będą się zgadzać.
Procentowo chyba się gorzej liczy bo jak założysz teoretycznie za mało kalorii to białko i tłuszczy też będziesz miał za mało tak jak to miałeś przy 1 diecie co wrzuciłeś.

Zmieniony przez - Kikut w dniu 2013-10-27 17:57:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1240
Sory bo akurat tak wyszło, że ja pisałem odpowiedź i ty też i nie przeczytałem i....
No ale nic... Po przyjęciu białka 2,5 g a tłuszczy 1.5 g wyszło mi coś takiego:

Zapotrzebowanie:
3300 kcal
B: 187,5 g 750 kcal 22,7 %
T: 112,5 g 1012,5 kcal 30,7 %
W: 384,4 g 1537,5 kcal 46,6 %

I teraz tylko proszę żebyście mi odpisali czy jest ok i ja się biorę jeszcze raz za rozpisywanie tej dietki :D
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 300 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8835
Jest dobrze, ułóż na podstawie tego i wrzuć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1240
Dzięki za odpowiedzi :D
To spójrzcie proszę teraz i oceńcie co i jak tam :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1240
Hej
No i co powiecie o tej diecie co teraz ułożyłem... Jest ok?
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 300 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8835
Wygląda OK jak dla mnie, tylko w każdym posiłku powinno być jakieś pełnowartościowe białko więc brakuje go w 1 i 5 posiłku. Zwłaszcza, że zakładam 5 posiłek jest potreningowy? Problem w tym że już go nie możesz zbytnio dodać bo masz 2,5g białka na kg, więc musisz to inaczej pokombinować. Ja bym jednak proponował spróbować podzielić kurczaka na 2x100gram i użyć w posiłku 4 i 5. A te 2 jajka z posiłu 3 dodać do 1 i te 2 kromki chleba do drugiego. Zredukuje ci to 1 posiłek, kalorie zostaną takie same i w każdym będzie białko ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1240
No ok wezmę poprawie około 15 bo teraz nie jestem w domu... Ale co do posiłku potreningowego to jest to banan, czyli ww proste, które są najważniejsze po treningu... A przed treningiem jest makaron czyli ww złożone... Z tego co czytałem to tak powinno być... Tak?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zacząć aby nie mieć problemów Proszę o pomoc

Następny temat

Prośba o ocenę zbilansowanej diety reducyjnej.

WHEY premium