SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza dieta.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
Witam!

Postanowiłem wziąć pod lupe to co jem. Okazało się, że nie jest dobrze...Chciał bym to zmienić. Pogrzebałem troche na forum, troche w googlach, ale trapi mnie kilka pytań. Wszędzie jest o tym ile gram białka powinno być spożyte na kg masy ciała, a co z pozostałymi makroskładnikami?ile węgli? ile tłuszczu? Jeżeli wg wzorów z forum wyszło mi, że powinienem dla zachowania dotychczasowej wagi spożywać 3300 kalorii, natomiast wg kalkulatora z potreningu.pl tych kalorii powinno być 3500, której wersji się trzymać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
tego nikt Ci nie powie bo to kwestia indywidualna. te kalkulatory maja dac nam lekka orientacje ale nie sa jakims super wyznacznikiem. nie wiem jaki jest cel Twojej diety (masa, redukcja?). musisz wybrac jedna z tych wartosci, ulozyc diete i obserwowac co sie dzieje a nastepnie obnizac lub podwyzszac ilosc spozywanych kalorii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba obserwować swój organizm, ale jakieś wyjściowe dane by mi się przydały. Skoro wszyscy mówią, że trzeba g białka/kg wagi to czemu nie ma takich norm uśrednionych do węglowodanów? Nie wiem czemu ogólnie panuje "kult" białka a reszta makroskładników traktowana jest jak by była nie ważna...
Z tego co wyczytałem w internecie to do 1 grama białka powinno się dostarczyć 4g węgli żeby w pełni wykorzystać to białko...Ale przy założeniu że na początek chciał bym dostarczyć 2g/kg wagi białka to przy obecnej wadze (93kg) musiał bym spożyć 744g węgli czyli bez udziału tłuszczu miał bym już więcej kalorii niż potrzeba... Więc bez sensu.
Chciał bym jakieś wyjściowe dane żeby móc ułożyć sobie jakiś podstawowy plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
bialko 2g/kg masy ciala, wegle 5-8g/kg masy ciala, tluszcz 1-1,5g/kg masy ciala. tak to mniej wiecej wyglada przy robieniu masy. ten kult bialka jest taki poniewaz bialko jest potrzebne do budowy miesni a najtrudniej je dostarczyc. z weglowodanami i tluszczami nie ma takiego problemu.

Zmieniony przez - Corsairs w dniu 2013-02-24 13:00:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
okej, teraz już mam jakąś ramę do stworzenia jadłospisu. Jak coś stworze to wstawie tutaj z prośbą o ocene.


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie musisz spożywać 4g węgli na 1g białka absolutnie. Pokutuje stwierdzenie, że sytnezie 1g białka ustrojowego towarzyszy koszt energetyczny = 24kcal, co po pierwsze trudno jest poprzeć danymi naukowymi (z danych, które analizo0wałem wynikało że średnio jest to około 8kcal), po drugie, nie koniecznie całą ta energia musi pochodzić z weglowodanów, równie dobrze mogą być to tłuszcze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
Załączam screen z podsumowaniem planu na jeden dzień, mam nadzieję, że wszystko będzie w miare czytelne...licze na uwagi :)








Zmieniony przez - aros86 w dniu 2013-02-25 12:07:14

Zmieniony przez - aros86 w dniu 2013-02-25 12:07:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
Posiłek 3 i 4 (pomiędzy trening)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
Posiłek 5 i 6

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 350 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5745
Podsumowanie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
spelniasz dzienne zapotrzebowanie czyli masa powina stac w miejscu. jezeli taki jest Twoj cel to ok. jedynie co bym zmienil to nie jadl bym kurczaka 2 razy dziennie. pasowalo by wymienic na jakies ryby i inne miesa. dorzucil bym tez orzechy do diety
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na redukcję tłuszczu w obwodzie ud.

Następny temat

Pomoc dieta.

WHEY premium