SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierś w cieście ryżowym.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10166

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200










Pierś w cieście ryżowym.
Potrzebujemy:
-Pierś z indyka (ilość dowolna, można też użyć kurczaka czy każde inne mięso. Tutaj akurat robiłam z piersi z indyka.)
- przyprawy (sos sojowy, pieprz , słodka i ostra papryka, zioła prowansalskie, kostka czosnkowa)
Na ciasto ryżowe:
-3/4 torebki ryżu
-2 jajka
-3 łyżki mleka
-3 łyżki zmielonych płatków owsianych.

wartość kaloryczna samego ciasta(bez kurczaka czy innego mięsa):
B 22 T 13 W 67 kcal 480
Ilość ciasta starcza na co najmniej 4 porcje mięsa. Można zmniejszyć/zwiekszyc ilość składników. Proponuję za jednym razem zrobić sobie kurczaka/indyka na kilka obiadów,a będzie jedna zabawa i jednorazowo brudne naczynia podczas tejże zabawy. Usmażone mięso w cieście można ponownie podsmażyć czy podgrzać w piekarniku czy mikrofali.
Przygotowanie: Pierś umyć,pokroić w kostkę. Nasmarować sosem sojowym(użyłam ciemnego) ,przyprawić pieprzem,rozkruszonym czosnkiem w kostce, ziołami prowansalskimi, papryką słodką i ostrą. Oczywiście można użyc innych przypraw,takich jakie lubimy. Mięso odstawić żeby przeszło przyprawami.
Ugotować ryż. Jeśli kurczaka/indyka będziemy jedli do ryżu to najlepiej ugotowac od razu parę torebek( nasz ryż do ciasta razem z ryżem,który podamy z kurczakiem- jedna robota,jedna woda i gaz ) Po ugotowaniu wyjąć torebkę ryżu do ostudzenia.
Zimny ryż(ok.3/4 torebki), mieszamy z jajkami ,mlekiem i zmielonymi płatkami owsianymi. Musi być gęste, nie przejmować się,że ryż będzie praktycznie dominował w naszej masie.
Obtoczone kawałki układamy na rozgrzanej patelni i smażymy z obu stron aż nabiorą złotego koloru. Kurczak smażony na oliwie czy innym oleju ładniej wygląda,jest bardziej złoty i ciasto bardziej puchnie, ale z powodzeniem można go usmażyć na teflonie, tylko trzeba go smażyć trochę dłużej, na małym ogniu, żeby na pewno ładnie usmażył się nam w środku. Ten, który jest na zdjęciach smażyłam na teflonie z użyciem tłuszczu w sprayu.
Kurczaka można podać z ryżem/kaszą/ ziemniakami- z czym chcemy. Do tego jakaś surówka, można też zrobić sos i smacznego



Zmieniony przez - Caramel w dniu 2008-10-26 18:48:03

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Trzeba odświeżyć, dobry przepis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
O,moj przepis To moze dodam,ze bywalo robione z roznymi modyfikacjami, wiec sa mile widziane. Kilka razy wytaplalam w tym rybe i bardzo fajnie wyszlo

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Ejjj czemu tego nie widzialam, super pomysl

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1014 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6169
Zrobilem, ale polecam kilka zmian.

Po pierwsze nie dodawac zbednych wegli, bo juz sa obtaczane w ryzu, a polac je sosem najlepiej czosnkowym, taztziki, badz innym, a nawet samym keczupem.

D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 197 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1054
Wygląda smakowicie i chyba się za to wezmę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023


Bardzo smaczne jedzonko :) Dzisiaj na obiad robiłam :)
Dałam ryż parboiled, piersi były z kurczaka i jako główną przyprawę użyłam curry.

Po za tym jako jednostka z natury bardzo leniwa dokonałam następujących modyfikacji: wszystkie składniki masy zmiksowałam (ryż i tak był taki grudkowaty, ale nie chciało mi się mieszać na piechotę), a obtoczone w tej paciai kawałki kurczaka pirzgnęłam na popsikaną olejem blaszkę i upiekłam (nie chciało mi się nad patelnią sterczeć :P

Na pewno jeszcze nie raz zrobię :)

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Jakieś blade w kolorze tu wyszło :P Wina zdjęcia bo w naturze bardziej rumiane.
A... Kocie żarcie to nie część posiłku chociaż ponoć 33% białka w sobie zawiera :D

PS. Jak edytować posty?

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9816
Wyglada smakowicie :P, trzeba kliknac na ten notes z olowkiem kolo daty wyslania posta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Dzięki bardzo :) Na wzrok mi się rzuciło, nie widziałam tej ikonki :D

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
trzeba sprawdzic

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sałatka z kurczakiem

Następny temat

Ryż z krewetkami w sosie pomidorowym

Wiecej