SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pewnego niedorostka z tłuszczem zmagania. DT by og ( + foty )

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 306
Witajcie, jestem og, a to będzie mój dziennik treningowy. No to tak krótko przedstawię wam, co i jak : D
Wiek: 13
Wzrost: 174-175
Waga: 68-70 kg ( Dwie różne wagi inaczej troszkę pokazują)
Biceps: 34 cm
Przedramię: 30 cm(nie wiem czy dobrze zmierzone, ale zmierzyłem tam, gdzie było najszersze : D)
Nadgarstek: 17-18 cm
Rozpiętość barków w luźnej pozycji: 46 cm
Brzuch(na pępku): 82-83 cm.
CEL: NAJPIERW REDUKCJA POTEM SIE POMYŚLI :D
Zdjęcia dam gdzieś poniżej.

Teraz troszkę historii, czyli małe co nieco o mnie. Jako jeszcze większy gówniarz(czyt. gdy miałem 10 lat), przyjmowałem leki przeciw alergiczne, alergia występowała u mnie od małego, zamiast mleka matki, mleko sojowe, zamiast tego... tamto.. itd. Lek wziewny który przyjmowałem, pobudzał... apetyt. Połączenie tego oraz faktu, że oprócz mej rodzicielki w mym domu pomieszkuje kochana babunia, to rezultatu można się domyśleć. Mając 10 lat, mierzyłem (na bilansie 10 latka) 144 cm wzrostu i 48 kg wagi. Gdy odstawiłem leki, apetyt nie zmalał i dalej żarłem jak świnia, jednak, dzięki bogu, natura zrobiła swoje. Ostro mówiąc, wyj**ało mnie w górę, ale nadal byłem jak tłusta beczułka. Pod koniec 6 klasy szk. podstawowej mierzyłem też około 170 cm wzrostu, a ważyłem ponad 75 kg... Tak więc, dokładnie półtora miesiąca przed ukończeniem podstawówki, wziąłem się za siebie. Lekka dieta + trochę ćwiczeń domatora itp. Gdy rozpoczynał się rok szkolny 1 klasy gimnazjum(tegoroczny), ważyłem... 65-66 kg! Lecz no, przyszła szkoła, zaczęło się granie itd. Znowu przybyło tłuszczu, 5 kg mianowicie. Na dzień dzisiejszy Mierzę 174 cm wzrostu i około 70 kg wagi. Oprócz tego, że chcę zmienić swój wygląd to ćwiczę również, gdyż podczas ćwiczeń, całym moim życiem, całą chwilą staje się właśnie siłownia : D Dobra, przejdźmy do konkretów. Wcześniej miałem 3 miesięczny trening FBW. Teraz już skończyłem trening "przypominający" taki jakby i zaczynam brać się za to, na poważnie.
W tygodniu będę wykonywał trening dzielony(Split) no i oczywiście, obowiązkowo aeroby. Co do splitu, jeszcze nie jestem pewien jaki wybiorę.( Może wy, co niektórzy bardziej doświadczeni, coś doradzicie? : D) Obecnie z ćwiczeniami przeniosłem się do piwnicy, gdzie posiadam sztangę(20kg), hantle z dokręcanym obciążeniem(obecnie razem z obciążeniem jakie posiadam mam max. po 6,5kg na hantla), ławeczkę wielofunkcyjną(rozpiętki, nogi, skosy górny, zwykła ławeczka) i "stojak do przysiadów" : D
DO tego oczywiście postaram się zastosować póki co, wysokobiałkową, tak lekko : D Potem może tak bardziej "rygorystycznie".
A no i może wspomnę o wynikach jakie miałem na FBW, mianowicie:
WL: Maks 77,5kg.
Przysiad: Nawet nie próbowałem maxa, bo na byłej siłowni nikt nei robił przysiadów(ZROBIE SUWNICE!...) przez co, nikt nie mógł mnie zaasekurować, a tak samemu maxa bić to jakoś.... Ale serię robiłem 3x12 powt. 55kg.
MC: Nie próbowałem bo brakuje mi techniki na to, by bic maxy w mc(kiedyś wrzuce filmiki, ocenicie)

To tak z grubsza tyle.
Dziennik będę starał się prowadzić starannie i sumiennie, a i btw. wiecie, że jeżeli publicznie się do czegoś zobowiązujemy ( np. właśnie na takim forum) to trudniej nam złamać to zobowiazanie? : D Pomocne dla osób ze słomianym zapałem ; )

Bym zapomniał... Zdjęcia : D ( Z góry przepraszam za a) mój szpetny ryj, b) za słabą jakość niektórych zdjęć, postaram się w przyszłości o lepsze)
http://www.mediafire.com/?48o2864btwto61v,tdd05dxv6pjuzc9,9su9o2q6novf6l2,vyrhibnld7uytgt,rznnytizetkdcle,zkw1226hsqjs36a,utaecbrnmweu3k5,6q48jmf8vtd4vmr,iuoyqn24z0jt77b,2huy2xr2xjx9891,cbwzsl3p05al6z0,2yq1by837g4katg,fonm71f7l8atbcw 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
jak na 13 lat to ty ogarniety jestes

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 306
@Metakreta
Dziękuję za komplement : D Jednak sądzę, że mylisz pojęcia, ja po prostu nie jestem kompletnym d****em i troszeczke wiem.
@Topic
Aeroby będą: Biegi interwałowe + skakanka

Zmieniony przez - og7 w dniu 2012-11-24 00:52:32

Zmieniony przez - og7 w dniu 2012-11-24 00:53:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
No, jak na 13 lat to milo poczytac w miare skladny i logicznie napisany post.

Ad meritum - masz 13 lat, musisz bardzo uwazac na diete. Rozwijasz sie i nie mozesz sie za nic glodzic czy niedojadac!

Odnosnie treningu - to samo, uwazaj, pracuj nad technika, ciezary przyjda same. Poza tym to nie jest Twoj cel. Wiecej Ci niestety doradzic nie moge, bo nie wiem i nie chce zaszkodzic.

Pzdr, powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 306
@Kapitan Wodka z ciężarem nie szaleje gdyż teraz ćwicze w piwnicy i nie ma kto asekurować, to po pierwsze, a po drugie dochodzi fakt, że obciążenie musze jeszcze zwyczajnie dokupić, bo teraz mam zdecydowanie zbyt mało : D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
W takim razie powodzenia
Wiem o czym mówisz - sam brałem leki w związku z chorobą nerek (właściwie ciągle biorę - już od 19 lat), wiem jak apetyt po sterydach idzie do góry, no i jak równieśnicy potrafią być szczerzy... aż do bólu

PS masz jakieś plan konkretny już? I j/w nie szalej z obciążeniem - wrzucaj filmiki, koryguj technikę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 306
@kalikstat Filmiki będą dziś/jutro. Plan... no właśnie, się jeszcze nie zdecydowałem na żaden, co do splita, to nie mam po prostu zbytnio pojęcia, może coś ktoś poleci? Hm ? : D

Dzień #1 Wpis #1
Rano: 1.Rozciąganie
2.Jazda na rowerze, 40 minut po górzystym terenie.
3. 3 serie na skakance, 100 skoków każda
Popołudnie:
Dzisiaj zamierzałem zrobić wolne, gdyż jeszcze się nie zdecydowałem jakim to planem będę teraz jechał, czy też może zostane na starym, zobaczymy, ale no, tak troche jakoś dziwnie, cały dzień nie ćwiczyć : D To zrobiłem sobie brzuch leciutko.
Brzuch: Spięcia 3x15 powt
Wznoso-nożyco-spięcia 2x15 powt. Btw. to ćwiczenie działa chyba na wszystkie mięśnie brzucha, po prostu nie wiem jak je nazwać, ale gdy się dobrze napina przy nim brzuch, to pompa niesamowita. Jutro postaram się wrzucić filmik jak to ćwiczonko wygląda.
Rozciąganie.
Aeroby:
Bieg bokserski+"wyskoki"
Stepy+"wyskoki"
Walka z cieniem.
Jedzonko:
Posiłek nr 1: Płatki na mleku.
Posiłek nr 2: Zupka pomidorowa z kluskami własnej roboty
Posiłek nr 3: Pierś z kurczaka 400 g + sałatka ze świeżego ogórka i pomidora + śmietana.
Posiłek nr 4: Kawałek ciasta, pleśniaka. ( Tzw. "oszukany posiłek" )
Posiłek nr 5: Skrojony pomidor, jabłko i mleko na popite.(nie. nie dostałem srania : D)
Ogółem diete też mam do ułożenia, bo dzisiaj to poszedł taki freestyle można by to nazwać, troszkę tragedia : D Jutro pomyśle nad dietą i ostatecznie zastanowię się nad planem.

Zmieniony przez - og7 w dniu 2012-11-24 22:50:39

Zmieniony przez - og7 w dniu 2012-11-24 22:51:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 306
Dzień #2 Wpis #2
Dzisiaj bez aerobów.
Z planem postanowiłem jeszcze zostać na FBW, tyle, że dodałem/zmieniłem kilka ćwiczeń.
Dzisiejszy plan wyglądał tak:
1.Przysiady 3x12
2.Mc 3x12
3.Wyciskanie leżąc 3x12
4.Wyciskanie przodem stojąc 3x12
5.Wyciskanie leżąc, wąsko, na trice, 3x12
6.Pompowanie hantlami stojąc 3x12
No i ogółem to tyle jeśli by o trening chodziło.
Posiłki:
1.250 ml mleka + płatki kukurydziane
2.3 kawałki cielęciny duszonej z cebulą + sałatka z sałatą lodową i warzywami
3.4 kawałki cielęciny duszonej z cebulą + sałatka z pora i warzywami
4.3 Jajka sadzone + szklana mleka
5.Omlet
Z dietą dziś nie było aż tak źle, przynajmniej jak na moje standardy : D A właśnie, oto filmiki, z dwóch wg. mnie najważniejszych ćwiczeń, mc i przysiadu, proszę o możliwą ocene techniki : D ( Sory za słabą jakość - telefon + słabo oświetlona piwnica .... )







Zmieniony przez - og7 w dniu 2012-11-25 21:01:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 947 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6877
Podaj też obciążenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 306
@Up do każdego ćwiczenia ze sztangą, tylko 20 kg bo tyle póki co mam : D 20 kg żeliwa już w drodze, ale kiedy dostawa do sklepu dojdzie, to cholera wie. Na hantlach natomiast było 6,5 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1271
"Posiłek nr 3: Pierś z kurczaka 400 g + sałatka ze świeżego ogórka i pomidora + śmietana"

Zrób z tego dwa posiłki. 400g kurczaka to ok. 80 g białka - zdecydowanie za dużo. Staraj się w jednym posiłku dostarczać max 50g białka.

Powodzenia i zapraszam do siebie:
SNICK88/DZIENNIK MASAkra!




Zmieniony przez - snick88 w dniu 2012-11-25 22:34:40

SnickerS

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzezbe :)

Następny temat

Jak to możliwe że rosne a nie tyje???

WHEY premium