SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paweł Nastula: dwie walki w Japonii

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 517 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7137
Ponieważ nazwisko polskiego mistrza olimpijskiego Pawła Nastuli wzbudza nadal ogromne zainteresowanie, fanów Sportów Walki a MMA w szczególności, poprosiliśmy Managment zawodnika o precyzyjne zdefiniowanie planów startowych w 2009 roku.
Pierwszy komunikat otrzymaliśmy już w połowie grudnia z uwagi na możliwy start jeszcze na gali Sengoku No Ran w Saitamie, który planowany był na 4 stycznia 2009.Niestety dowiedzieliśmy się wówczas, iż nazwisko Pawła brane jest pod uwagę dopiero przy kolejnym wydarzeniu organizacji Sengoku a termin podany będzie tuż po gali.
Z uwagi na kryzys gospodarczy w Japonii nastąpiły spore przesunięcia czasowe i zamiast terminu lutego 2009, druga tegoroczna gala odbędzie się 20 marca.

Treść otrzymanej informacji wygląda następująco:

"W 2009 Paweł Nastula ma w planie 2 zakontraktowane walki w organizacji Sengoku w Japonii, oraz jedną w Polsce w maju.

Pojedynki w Japonii są przewidziane na marzec i sierpień. Będą to 2 walki z kontraktu, podpisanego w lutym 2008, przewidującego 4 walki, z których pierwsza odbyła się w sierpniu 2008.

Wśród przeciwników obecnie najmocniej rozważa się HidehikoYoshidę, byłego mistrza olimpijskiego judo i japońską gwiazdę MMA, oraz Josha Barnetta, związanego z Sengoku.


Walkę z Yoshidą próbowano zorganizować już 2 razy, pierwszy raz na inauguracyjny pojedynek Pawła w PRIDE czerwcu 2005, lecz wtedy Yoshida wycofał się nie podając powodów i Paweł stoczył swój ciezką bój z Antonio Rodrigo Nogueirą - ówczesnym mistrzem ju-jitsu i MMA kategorii cieżkiej Pride.

Następna walka miała odbyć się w styczniu 2009, lecz promotorzy Sengoku na początku grudnia 2008 wyliczyli, że walka Noworoczna Yoshidy z Sanae Kikutą sprzeda więcej biletów i lepsze wpływy ze sponsoringu, niż „Yoshida vc Nastula", więc pojedynek z Nastulą trzeba było odłożyć na kolejny turniej Sengoku.
Yoshida niestety przegrał tę walkę przez wskazanie sędziów.Walkę z Barnettem Japończycy i nie tylko, uważają za najciekawszą i najdramatyczniejszą z występów Polaka w legendarnej organizacji Pride.
Paweł przegrał w Las Vegas po świetnym pojedynku, co podtrzymuje spore zainteresowanie i wola, aby wyprodukować ją powtórnie w Japonii, jako rewanż za Las Vegas.
Szanse są spore ponieważ management Barnetta i management Pawła jest bardzo zainteresowany takim pojedynkiem. Obie walki pokaże Canal Plus."Walki Pawła Nastuli w roku 2009:

- dwie walki zakontraktowane w Japonii, w organizacji Sengoku (marzec i sierpień 2009)

- jedna walka w Polsce w maju 2009


Na temat pojedynku w Polsce podamy informację wkrótce.źródło:
www.**********.pl 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1719 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8752
O ile dobrze pamiętam to Minotauro w 2005r nie był mistrzem a raczej Fedor.

No mercy for Nobody

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mark nie miał kasy na treningi

Następny temat

Kontuzja Richa Franklina po walce z Hendo

Fruzelina