SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Paula- dziennik ciążowy vol. 2

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 74311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Moderator
Ekspert
Szacuny 1179 Napisanych postów 9193 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573993
Wróciłam od mamy, zebrałam się w sobie żeby założyć dziennik typowo ciążowy. Na pewno będę pisać o objawach i samopoczuciu, bo to ważne tło do tego co się dzieje w kwestii diety i treningu.

Jeśli chodzi o dietę, to specjalnych założeń nie mam. Na pewno nie liczę i nie ograniczam ilości. Chciałabym, żeby jakość była jak najlepsza, a z tym bywa różnie.
Były jakieś pizze ostatnio w liczbie mnogiej. Ale tak się złożyło po prostu. Teraz mi żołądek płata figle i nie jestem w stanie zjeść normalnej porcji śniadania. Tzn. normalnej dla mnie a jadłam 3 posiłki dziennie, więc porcje były spore. Dzisiaj pierwszy raz Jerzyk zjadł więcej ode mnie i nie miałam miejsca na kawę. Będę się musiała przerzucić na mniejsze i częstsze posiłki.

Co do treningu to będę reagować na bieżąco. W zeszłym tygodniu siłowego nie było, bo mi się nie chciało jeździć u mamy. Joga jakoś 4 razy w tygodniu. Spacerów też mało, bo ok 4000 kroków dziennie. Wynika to ze słabego samopoczucia. Ciągle mam uczucie duszności i mdłości. Słabo i nie mam siły... Mam nadzieję, że to przejdzie, bo chciałabym się pocieszyć jeszcze póki nie mam brzucha :P

Waga na razie bez zmian. Brzuch mam wrażenie, że się pojawia ale to chyba bardziej wzdęcia :P

Obecnie dokładnie 8t4d wg OM (ostatniej miesiączki), ale ciągle jestem przed wizytą :P

Zmieniony przez - paula.cw w dniu 2018-06-12 10:50:10

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 630 Napisanych postów 1779 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 190420
Super, z racji takiego samego stanu będę tu często zaglądać :) ja założenia całkiem odwrotne bo mam zamiar bardzo pilnować jedzenia ale co z tego dalej wyjdzie to zobaczymy Ja bardziej panikuje bo to pierwsza ciąża a ty już doświadczona mamuśka. Kiedy masz pierwszą wizytę u lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
natalijka Doradca
Ekspert
Szacuny 2243 Napisanych postów 7112 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 307355
jestem, śledzę, choć mało się odzywam :)

http://www.sfd.pl/[BLOG]_natalijka__Mistrzyni_Polski_WBBF_WFF_2018_str.609-t1086760-s609.html#post-18499338 Dziwna Pani co chce być kulturystką!

pomoc w układaniu treningów, cykli, diet: natalijka88@gmail.com
pisz na lajcie, na wszystko odpowiem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 370 Napisanych postów 1521 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 27770
Z przyjemnością będę śledzić

Kto ma cierpliwość,będzie miał, co zechce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2257 Napisanych postów 6631 Wiek 48 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 521872
Jestem. Powspominam sobie trochę czytając i pozazdroszczę, bo mimo kłopotów z donoszeniem fajnie wspominam ten czas.
No i lepiej się cieszyć z Wami, niż na depresji zakładać dziennik menopauzalny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Moderator
Ekspert
Szacuny 1179 Napisanych postów 9193 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573993
Kaka moje podejście nie wynika raczej z doświadczenia ciążowego tylko podejścia do jedzenia w ogóle. Przed pierwszą i przed tą ciążą już dość długo nie liczyłam, więc bez sensu żeby w ciąży nagle zacząć. Jedzenie na oko całkiem nieźle mi idzie o ile nie mam wpadek :P

A doświadczenie ciążowe to mi podpowiada raczej, żeby uważać, bo chciałabym przytyć mniej niż poprzednio. 23 kg to jednak dużo... Ale też jak się czuję beznadziejnie i wszystko mi podchodzi do gardła, to nie wybrzydzam, tylko jem na co aktualnie mam ochotę.

Będę robić wypiski mam nadzieję, to będzie widać jak to u mnie wygląda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1580 Napisanych postów 3784 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 312384
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1098 Napisanych postów 1818 Wiek 245 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 78335
I ja chętnie poczytam:)

Take your dreams seriously.

DT nwpassage s.23, s.37, s.54
Podsumowanie pierwszej masy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5109 Napisanych postów 5960 Wiek 42 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 309188
natalijka
jestem, śledzę, choć mało się odzywam :)

To tak jak ja.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Moderator
Ekspert
Miło mi widzieć szanowne grono :D

Wtorek 12.06

Generalnie 3/4 dnia czułam się beznadziejnie. Ja się boję iść na siłownię, bo w takich codziennych czynnościach czuję, że straciłam siły. Serio nie radzę sobie z otwieraniem słoików :P

Z aktywności była joga na dobranoc i spacer. Kroków nie wiem ile bo mi sprzęt oszalał, że niby tylko 1500 bo nie liczył na spacerze.

Dieta:

1. Muffinki fasolowe z rabarbarem
2. Pierś z kurczaka z papryką i cebulą na ostro, chleb żytni
3. Bób
4. Jajecznica z chlebem żytnim
+ podjadałam naleśnika od synka
+ czereśnie i truskawki

Dostaliśmy pozytywną decyzję kredytową więc w przeciągu 2-3 tygodni powinny być klucze od mieszkania. Super wieści, ale wczoraj sobie zdałam sprawę, że przez dwa miesiące z siłownią będzie ciężko bo mąż będzie pewnie robił non stop w mieszkaniu. Muszę sobie trening w domu wymyślić i zastanowić się czy coś kupić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Moderator
Ekspert
Środa 13.06

Byliśmy podpisać Umowę kredytową. Już jak szliśmy do banku to mi knajpa orientalna wpadła w oko a jak wracaliśmy to już byłam mega głodna więc spełniłam zachciankę na sajgonki. Ja w ogóle mam słabość do takich chińczyków :P

1. Jajecznica, Bob, pomidor
2. Muffinka fasolowa z masłem orzechowym
3. Zupa krem z pomidorów
4. Sajgonki z surówka
5. Naleśniki z twarogiem i truskawkami

Czwartek 14.06

Dzisiaj i jutro jestem cały dzień sama więc nie ma szans na siłownię, więc wymłodziłam sobie trening w domu z gumami. Nawet się spociłam solidnie chociaż czegoś mi brak.

1. Parówki z szynki, jajka na miękko, chleb żytni z serem żółtym
2. Koktajl truskawkowy, szarlotka
3. Kinder bueno (efekt zakupów na głodzie)
4. Sałata, indyk, feta, ogórek, ziemniaki
5. Budyń jaglany z kiwi i orzechami nerkowca

1. Przysiad z guma i podwójnym dnem 4x15
2. Przysiad bułgarski na piłce NIE
3. Wznosy bioder i prostowanie nóg na piłce 3x10
Uderzenia piętąmi w piłkę x 1000
4. Wiosłowanie w podporze z ekspanderem 3x12
5. Pompki damskie na poreczach 10/10/10
6. Superman z guma i unoszeniem nóg 3x12
7. Wznosy ramion z guma jednoracz 3x10
+15 minut joga

To były takie trochę próby co można fajnego zrobić.
1. Bardzo fajnie wchodziło i poczułam.
2. Bułgary na piłce porażka nie dokończyłam. Może w butach będzie lepiej? Bo miałam problem z tylną nogą. Jak piłka stoi w miejscu to mi się zakres ruchu robił jakiś mały. Może coś pokombinuję jeszcze.
3. To ledwo dałam radę. Ostatnia seria chyba bez wszystkich powtórzeń, bo młodemu się piłka spodobała i była mała przerwa techniczna na chichranie się przy ćwiczeniu numer 4.
4. To oczywiście żart i zabawy :P
5. W trzeciej serii ze dwie męskie zrobiłam. Ale damskie też pięknie wchodziły a dzięki poręczom większy zakres ruchu.
6. OK
7. OK
Joga na brzuch typowo i było ciężko szczerze mówiac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Priorytet na masie

;