SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paula- dziennik ciążowy vol. 2

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 89896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 460 Napisanych postów 1592 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 229519
O, dzieki za polecenie tego kanalu z jogą na yt. Przyda sie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607754
Też polecam jogę z Gosią, ja robiłam na problemy z szyją i plecami, fajne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12168 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627430
Według znajomego fizjoterapeuty - nie wiem czy ma rację - rwa jest jedną z łatwiejszych rzeczy do wymasowania - ponaciągania - słowem terapii manualnej.
Mój Małz chodził do tajki 5 dni pod rząd i mu rwa przeszła. Nie wiem co mu masowała (i nie chcę wiedzieć) - ale zakomunikował ze rwa is gone:) Podejrzewam, ze gdyby coś innego masowała niż trzeba - to ta rwa tak szybko by nie przeszła...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Haha 5 dni z rzędu masując coś innego można się albo rozluźnić albo ponaciągać :P U mnie to nie jest rwa, czasem po prostu coś chwilę zaboli i działam póki nie jest źle :) I póki brzuch relatywnie mały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1794 Napisanych postów 2909 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73483
Bardzo fajny ten filmik z fizjolady

Paula jak się czujesz? Widzę, że przeprowadzka, remonty, małe dziecko i ciąża i jeszcze treningi. Super sobie dajesz radę.

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Nie mam wyjścia :P Ale łatwo nie jest. Mam wrażenie, że w tej ciąży jestem bardziej zmęczona niż w pierwszej. Może jednak opieka nad roczniakiem jest bardziej męcząca od pracy biurowej :P

Niestety odbija się to na ilości aktywności fizycznej i diecie, która jest na prawdę słaba. W tym tygodniu wpadł jeden trening z trx i dwa razy joga 20-30 minut. Miałam wczoraj takie przemyślenia, że czas się z dietą ogarnąć. Trochę sobie pozwalałam, bo nie mam siły czasem nawet myśleć o tym co zrobić a nie mówiąc o robieniu. I nie mam siły woli, żeby sobie odmawiać. Do tego waga magicznie stała w miejscu. A teraz był skok +1,5 kg i skończyło się rumakowanie :P I już nie o samo tycie chodzi chociaż to oczywiście też niebezpieczne, ale o zdrowie. Więc sobie obiecałam, że nawet jak będę jadła gotowe żarcie to coś lepszego jakościowo. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce i czy oczekiwania się nie miną z rzeczywistością :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Paula, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :* Dużo zdrowia i spełnienia marzeń, radości na co dzień i na twarzy i w sercu ;)

U mnie dieta też ostatnio kulała ale biorę się za siebie, a co do opieki nad roczniakiem... nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak ja często o Tobie myślę i ta myśl brzmi "biedna.. jak ona daje radę" Zmęczenie na początku ciąży jest tak silne i ciężkie do opanowania, że zajmowanie się małym dzieciaczkiem to bardzo dużo wyzwanie. Podziwiam Cię, w dodatku przeprowadzka a mąż wyjazdowy jest jeśli dobrze pamiętam ? Dbaj o siebie :*
a znasz już płeć ? ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
Skoro masz urodzinki to stowka! :D zdrówka, szczęścia, pomysloności, i niech kasa spada sama z nieba ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
kaka to miłe, że o mnie myślisz :P Ja się pocieszam, że inni mają gorzej. Mam koleżanką, która ma córkę w wieki Jerzyka a w ciągu miesiąca rodzi.

Mąż ma często służby 24h, czasem dodatkową robotę, no i teraz remont. Ale idzie do przodu i cieszę, się że ten remont robimy teraz a nie pod koniec ciąży :)
Czasem nie wiem czy jestem bardziej zmęczona fizycznie czy psychicznie. Chyba to drugie. Jak jestem z małym w domu to często ma fazy, że placze i najchętniej siedziałby non stop na rękach.
Ale dobrze, że już zaczął chodzić i nocki są lepsze. Od cycka jesteśmy prawie odstawieni, a trwało to ponad 2 miesiące, bo chciałam to zrobić łagodnie.

Płci nie znam. Kolejne USG dopiero pod koniec września i mam nadzieję, że wtedy się dowiemy.

Natalijka dzięki za życzenia. Kasa by się przydała :P


Dzisiaj dokładnie 14+4. Jako, że skończyłam pierwszy trymestr to zrobiłam sobie pomiary. Przerażające co się w talii dzieje. :P Niestety brzuch mi się zaczyna wysoko znowu. Ale też opuchnięta jestem, jak taka bańka wstańka. Wzdęcia są hardcorowe. No i miałam nadzieję, że jak odstawiam od cycka to nie pójdzie teraz w cycki. Niestety tłuszczyk się już odkłada... Te pomiary też mnie trochę otrzeźwiły.

A tak dla porównania w poprzedniej ciaży na tym etapie wagowo byłam na plusie prawie 3 kg. Jako, że uwielbiam tabelki i mam wszystko zapisane w jednym pliku to sobie zrobiłam porównanie :P

Na urodziny mam zamiar sobie kupić kettla, co by w domu poćwiczyć chociaż z tą częstotliwością słabo ostatnio ale obiecałam w końcu poprawę :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
a u mnie nawet 1cm nie przybył ale czuje się taka bardziej zalana, boję się, że jak ruszy to nagle i z dnia na dzień się kula zrobię :) i fakt, wzdęcia są hardcorowe :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Priorytet na masie

Następny temat

sprawdzenie diety

WHEY premium