SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paskudny ból kryża przy przysiadach

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Hej,

Ostatnio przy robieniu przysiadów ze sztangą (za karkiem) boli mnie kregoslup lędźwiowy. Podejrzewam sie o jakiś błąd techniczny- skąd może pochodzić nadmierne obciążenie kręgosłupa? Czy powodem może być nadmierne wygięcie dolnego odcinka pleców do przodu? A może zmienić położenie sztangi (przerzucić ją na przód)? Dzięki!

FLUCTUAT NEC MERGITUR

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Może to wina cięzaru, albo właśnie techniki.
Boli tylko przy przysiadach?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
To raczej nie zbyt duży ciężar. Podobny ból, może nawet gorszy, pojawiał się także przy wiosłowaniu sztangą w opadzie- to dlatego wyeliminowałem to ćwiczenie z treningu.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Nie ma sensu - za chwilkę może być tak, że 90% ćwiczeń trzeba będzie wyeliminowac.

To pewnie jakaś kontuzja - nie przypominasz sobie jak to się zaczęło.

Nie strrzeliło Ci coś na treningu?>

A może coś dźwignąłeś nie tak poza treningiem?

Zrób przerwę, a jak nie przejdzie wal do lekarza.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Sam nie wiem... Popracuje troche bardziej nad dołem pleców i porozciągam je. Może są słabe i nie stabilizują mnie dobrze, jeśli nie pomoże rzeczywiście trzeba będzie sie pokazać medykowi. Dzieki Michail.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2038 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31063
ja proponuje na poczatek przysiad z sztanga trzymana z przodu. w tej pozycji nie wyginasz sie, lecz wlasnie utrzymujesz prosta sylwetke, z czasem mozesz przejsc do normalnego przysiadu ze sztanga na karku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Wręcz przeciwnie- przy problemach z dołem grzbietu nie polecam przysiadów z przodu.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 208 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3777
dokladnie przy przysiadzie z przodu mozna zmeczyc plecy...

Co do tego bolu to zapewne technika. sam przy wioslowaniu mam z tym czasami problem. Jednak przy przysiadzie mam dobra technike i plecow nie czuje wogole.

a jak u Ciebie z martwym?? mysle ze moze on rozwiac twoje watpliwosci...

Bez ciężkiej pracy nie ma wielkich rzeczy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 340 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2181
Mellopl to pytanie może ci się wydać głupie ale czy używasz pasa do tych ćwiczeń??
Pytam ponieważ kiedyś dyskutowałem na forum na temat używania pasa i zauważyłem że sporo osób nie używa go mówiąc "po ci mi pas przecież to nie duży ciężar jak dojdę do większych zacznę go używać"(lub podobne teksty),a potem narzekają na ból pleców i nie wiedzą czym to jest spowodowane.

Każdy z nas ma swój charakter-i ten jest naszym bogiem,
sprawcą szczęścia lub nieszczęścia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 532
Bardzo podobny mam ból jak opisany w temacie i także po przysiadach ze sztangą...

Spróbujemy z pasem i z kimś kto poprawnie poinstruuje , zobaczymy co wyjdzie - bynajmniej dzisiaj bolą niemiłosiernie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 314 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2526
mysle ze pochylacie sie za bardzo do przodu i kregoslup jest wygiety, dolna część będzie bardziej naprężona by ustabilizować reszte ciała.

"-Co robisz w sylwestra?"
"-Klatę i biceps."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING DO OCENY

Następny temat

a6w pytanie

WHEY premium