SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare słów o "znienawidzonym" HMB

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 267 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9921
Chciałem przekazać trochę wiedzy o HMB ponieważ dużo ludzi na forum z tego co widzę twierdzi, że HMB jest nie potrzebnym suplementem w kulturystyce. Pewnie większość czytając o HMB myśli, że nabierze masy mięśniowej, wyrobi rzeźbę mięśni i spali tkankę tłuszczową. Otóż większość z nich jest w błędzie. Daje poniżej trochę materiału naukowego na temat HMB po co ono tak naprawdę jest. (Korzystałem z materiałów w Internecie oraz książek i dawnych pism kulturystycznych)

HMB(czyli Hydroksymetylomaślan) należy do grupy tzw. Zaawansowanych produktów proteolizy. Powstaje w efekcie katabolizmu białek po to, aby chronić je przed niszczeniem i rzuca „na pożarcie kwas tłuszczowy" - szczególnie jednego z aminokwasów rozgałęzionych - leucyny. W zasadzie wszystkie produkty zaawansowane proteolizy posiadają zdolność hamowania aktywności enzymów katabolicznych, z tym, że HMB jest z nich najskuteczniejszy. Jak się przypuszcza, może to być związane z faktem, iż hydroksyl-metylo-maślan dostarcza grup metylowych do metyzacji ubikwityny - procesu dezaktywacji najsilniejszego enzymu katabolicznego.
Prawdopodobnie HMB dostarcza również grup izoprenowych do syntezy testosteronu. W związku z czym, może wykazywać również umiarkowaną aktywność anaboliczną.
Jednocześnie jest jedną z niewielu substancji, posiadających zdolność bezpośredniego wnikania do wnętrz mitochondriów i stymulowania produkcji energii użytecznej w formie ATP.

Główne zastosowanie HMB:
-dla przyspieszenia i spotęgowania adaptacji wysiłkowej u osób aktywnych fizycznie oraz sportowców wyczynowych ( np. lekkoatletyka)
-jako „spalacz tłuszczu" i protektor w programach redukcji masy ciała
-dla zapobiegania niekorzystnym skutkom zdrowotnym stresu środowiskowego i oksydacyjnego
-w rekonwalescencji po chorobach przebiegających ze wzmożoną utratą azotu
-dla łagodzenia przypadłości wieku późnego

Moim zdanie HMB powinno mieć zastosowanie w kulturystyce jako antykatabolik lub jako dodatek do jakiś potężniejszych suplementów (tak jak np. Tauryna). Cena jego na pewno jest wysoka i to jest główny powód, dla którego też się nie kupuje tego supla. I jeszcze jedno jeśli chodzi o wytrzymałość i wzrost siły to HMB na pewno się w tym sprawdza.

Mam nadziej, że przeczytacie i zauważycie dobre strony HMB.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
no nie, ale poczekajmy pewnie ktos sie pokusi o nową porcję marketingu w jakimś dziale sponsorowanym..
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 287 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12757
"jako dodatek do jakiś potężniejszych suplementów (tak jak np. Tauryna)"
- nie przesadzał bym z potegą tauryny

-za drogo wychodzi hmb jeśli chodzi o efektywność (jako antykatbolik w cyklach masa /siła wole taurynę )
- w cyklach na rzeźbę jak najbardziej hmb polecam - oczywiście przy stałej diecie z min. 3g białka/na kg
-wszysko rozbija się głównie o kase hmb jest za drogie ( i podejrzewam że wszyscy co brali to potwierdzą ).
pozdrawiam

-co mamy zrobić żeby nie skopali nam tyłków?
-stańmy tyłkami do ściany, sir!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
w czym tauryna jest potęzna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
też jestem ciekaw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2969 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26817
brałem około 4 miechów tego HMB i co zadziwiające !!
EFEKTEM BYŁO - brak efektów

bezsensownie hajs wydałem a mogłem kupić coś innego,chociażby testosterol250

a te Twoje pare słów o "znienawidzonym" HMB to jest zawsze przy opsiie tego produktu , wiec zadnej rewolucji nie odkryles, tylko dobrze by bylo zeby te dzialanie bylo prawdziwe a nie tylko chwyt reklamowy.. HMB moge tylko polecic jako antykatabolik ,ale nic więcej ..to juz lepsze jest BCAA do tego.


Zmieniony przez - ripahza w dniu 2007-02-28 11:21:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7040 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 85817
bralem HMB dosc dlugo i efekty bardzo dobre. Dla mnie jeden z podstawowych supli na cyklu kretki.

NOX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
hmb to calkowita strata kasy
tauryne czasem jej bo wierze w jej'antykataboliczne' dzialanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 267 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9921
chodzilo mi o to zeby stosowac jako dodatek tak jak tauryne z mono albo stackami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HYPER MASS 5OOOg ?? SUPER HARD GAINER??

Następny temat

NASI PRZODKOWIE NIE TRAWILI MLEKA !!

WHEY premium