SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare pytań odnośnie FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 655
Cześć.
Chce ciągle jechać na FBW. Wiem, że cykl na FBW powinieni trwać 6-8tygodni. Co jak już zrobię cykl mam odczekać tydzień, dwa i zacząć jeszcze raz ?

Proszę o łatwą odpowiedź nie chce definicji bo nic z nich nie rozumiem. Na chłopski rozum proszę...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 42
To że powinien trwać 6-8 tygodni to teoria, w praktyce dopóki masz efekty nie musisz zmieniać planu treningowego, kiedy będziesz miał zastój, wówczas należy pomyśleć aby coś zmienić, jednak nie jest to reguła że mija magiczne 8 tygodni i już dłużej nie możesz ćwiczyć danym planem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 20118 Wiek 16 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 184232
Plan treningowy zmieniasz wtedy, kiedy progres zwalnia albo całkowicie staje. Może być to po 4-6 tygodniach, a może po 8-10.

Sam musisz to wyczuć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 957
A może być po roku. Wg mnie lepiej jest jechać podobnym planem wprowadzając drobne korekty, żeby zaskoczyć mięśnie i wprowadzić jakieś urozmaicenie treningu. Ja nie lubię całkowitych zmian planów, gdyż sporo czasu zajmuje mi przyzwyczajenie się do nowego i wyciągnięcie z niego wszystkiego co najlepsze, ale widocznie każdy potrzebuje czegoś innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 20118 Wiek 16 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 184232
Nie, rok to zdecydowanie za długo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 655
Dzięki za pomoc wszyscy macie sogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 957
Pandarek
Nie, rok to zdecydowanie za długo...

Dlaczego za długo? Można trenować tyle ile to przynosi efekty. Jeśli ktoś ma stagnację co 2 miesiące i nie może ruszyć mięśni to niech sobie zmienia plan, lecz nasuwa się pytanie czy to w planie leży problem. U mnie kręgosłup planu praktycznie pozostaje bez zmian od 2 lat, wprowadzam korekty, jest stałe zróżnicowanie, ale bez przesady. Ludzie za bardzo skupiają się na nowych planach z internetu, z dietą często krucho, do tego nieprzemyślane suple, regeneracja poszła w las i po roku rezynacja z siłowni - tzw. "przerwa", żeby nie nazwać tego słabością, brakiem myślenia i konsekwencji oraz porażką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
A ile % masy ciała podnosisz w przysiadzie i na ławce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Teraz ważę 71kg (Przyznam, że waga naprawdę mi lata, gdy chodzę do szkoły chudnę i to szybko w ferie ważyłem 75kg teraz ledwie 71kg ale zawsze utrzymuje się od 69-75kg) Na klatę podniose 77kg, przysiad 100kg, MC 120kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
FAME