SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare pytań odnośnie FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
Cześć.
Chce ciągle jechać na FBW. Wiem, że cykl na FBW powinieni trwać 6-8tygodni. Co jak już zrobię cykl mam odczekać tydzień, dwa i zacząć jeszcze raz ?

Proszę o łatwą odpowiedź nie chce definicji bo nic z nich nie rozumiem. Na chłopski rozum proszę...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
To że powinien trwać 6-8 tygodni to teoria, w praktyce dopóki masz efekty nie musisz zmieniać planu treningowego, kiedy będziesz miał zastój, wówczas należy pomyśleć aby coś zmienić, jednak nie jest to reguła że mija magiczne 8 tygodni i już dłużej nie możesz ćwiczyć danym planem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Plan treningowy zmieniasz wtedy, kiedy progres zwalnia albo całkowicie staje. Może być to po 4-6 tygodniach, a może po 8-10.

Sam musisz to wyczuć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 957
A może być po roku. Wg mnie lepiej jest jechać podobnym planem wprowadzając drobne korekty, żeby zaskoczyć mięśnie i wprowadzić jakieś urozmaicenie treningu. Ja nie lubię całkowitych zmian planów, gdyż sporo czasu zajmuje mi przyzwyczajenie się do nowego i wyciągnięcie z niego wszystkiego co najlepsze, ale widocznie każdy potrzebuje czegoś innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie, rok to zdecydowanie za długo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
Dzięki za pomoc wszyscy macie sogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 957
Pandarek
Nie, rok to zdecydowanie za długo...


Dlaczego za długo? Można trenować tyle ile to przynosi efekty. Jeśli ktoś ma stagnację co 2 miesiące i nie może ruszyć mięśni to niech sobie zmienia plan, lecz nasuwa się pytanie czy to w planie leży problem. U mnie kręgosłup planu praktycznie pozostaje bez zmian od 2 lat, wprowadzam korekty, jest stałe zróżnicowanie, ale bez przesady. Ludzie za bardzo skupiają się na nowych planach z internetu, z dietą często krucho, do tego nieprzemyślane suple, regeneracja poszła w las i po roku rezynacja z siłowni - tzw. "przerwa", żeby nie nazwać tego słabością, brakiem myślenia i konsekwencji oraz porażką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
A ile % masy ciała podnosisz w przysiadzie i na ławce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 655
Teraz ważę 71kg (Przyznam, że waga naprawdę mi lata, gdy chodzę do szkoły chudnę i to szybko w ferie ważyłem 75kg teraz ledwie 71kg ale zawsze utrzymuje się od 69-75kg) Na klatę podniose 77kg, przysiad 100kg, MC 120kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do sprawdzenia

Następny temat

Split 4-dniowy do (ponownej) oceny (poprawiony) +ankieta

WHEY premium