SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parę pytań odnośnie noża

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 126 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8405
Chodzi mi ostatnio po głowie pomysł uzbrojenia się w nóż. Oczywiście nie mam zamiaru dźgać każdego, kto się na mnie krzywo spojrzy (no, chyba że naprawdę perfidnie będzie się we mnie wpatrywał :P), tylko użyć go, kiedy będę naprawdę w sytuacji bez wyjścia. Przypuśćmy, że już wszystko napastnikom oddałem, próbowałem pertraktować, ale wciąż stoję w kącie otoczony przez kilku i wyraźnie widać, że jeszcze im mało i najchętniej spuściliby mi wpiernicz, i to porządny. Coś tam umiem, bo od paru lat ćwiczę SW, ale wątpię, żebym się skutecznie obronił przed kilkoma typami, jeszcze w ciasnym miejscu i mocno zestresowany. I tu właśnie narodził się u mnie pomysł posiadania noża i mam w związku z tym do Was parę pytań:

1. Można przy sobie nosić nóż? Są problemy w razie przeszukiwania? Co, jeśli jest to nóż specjalny, do celów bojowych i ciężko będzie utrzymywać, że czasem w drodze lubię sobie zrobić kanapkę z masłem i tylko w takim celu on mi służy? :)
2. Czy gdy widzę, że idzie na mnie grupka w wiadomym celu, dobrze jest wyciągnąć taki porządny nożyk, by pokazać, że jestem w stanie go użyć? W końcu skoro już idą, szybkim tempem i wygłaszają groźby, to raczej nagle im się nie odwidzi. Oczywiście, mogę ich jeszcze bardziej rozjuszyć wyciągając nóż, ale czy warto ryzykować, że być może tylko trochę mnie obiją, jeśli nic nie zrobię, tylko się poddam i przeczekam? Załóżmy, że uciec się nie da.
3. Sytuacja jak w pkt. 2, ale jest tylko 1 napastnik. Myślę, że tu można by próbować bronić się bez noża. A co, jeśli on też ma nóż?
4. Przypuśćmy, że już użyłem noża, dźgnąłem każdego z napastników i utorowałem sobie drogę ucieczki. Co teraz? Iść od razu na policję i wszystko zgłosić? Ponoć kary za użycie noża są dosyć ostre. Może lepiej udać się do domu i zapomnieć o całej sprawie? Rozważmy nawet tutaj 2 warianty: 1) kamery uchwyciły wszystko i widać, że sie broniłem; 2) nie było kamer. Typy mogą też pójść na policję, że to ja ich napadłem i tu raczej lepszą sytuacją byłoby, gdybym to ja wcześniej to zgłosił. Ale czy i tak nie jestem na straconej pozycji, będąc sam? Czy i tak nie mam przesrane, nawet jeśli wszystko na kamerach widać i grzecznie poszedłem na policję zgłosić zajście, jeśli użyłem noża? Innymi słowy: opłaca się iść na policję w takim wypadku? W końcu skoro i tak mam mieć przerąbane za użycie noża, to lepiej nikomu nic nie mówić, istnieje szansa że kamer nie było, a typy nie zgłoszą zajścia. A idąc na policję mam 100% szansy, że zostanę ukarany(?).

Na szczęście tego typu sytuacji nie miałem i mam nadzieję, że nie będę miał. Ot, takie luźne rozmyślania. Jakie, według Was, byłyby najlepsze wyjścia z tych sytuacji? Co w ogóle myślicie o noszeniu przy sobie noża? Interesuje mnie zarówno kwestia prawna, jak i praktyczna strona. Zapraszam do wypowiadania się.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 246 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4027
Polska to nie Teksas...
http://www.ebezpieczni.pl/bezpieczenstwo-obywatelskie-obrona-konieczna/
Kogoś zadźgasz, zabijesz to pójdziesz siedzieć niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Dla mnie chodzenie z kosą po mieście to, co najmniej, głupota. Raz, że w przypadku użycia noża praktycznie od razu możesz się zgłosić do zakładu penitencjarnego celem odbycia kary, bo obrona konieczna z użyciem noża, to w Polsce science-fiction. Dwa, jeżeli już wyciągniesz nóż, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że napastnik może ten nóż przechwycić i wtedy pozostaje już tylko złożyć ręce do modlitwy.

Jeżeli chce mieć "coś" przy sobie, to zainwestuj w gaz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Jak chcesz nosić nóż to musisz ciężko poranić przeciwnika... jak nie to może go Tobie odebrać, jeśli zaś go poranisz to idziesz siedzieć. Więc i tak źle i tak niedobrze.

Noszenie noża do czysty d****izm.

Jak idzie na ciebie grupa, Ty wyciągniesz kosę, a oni 4 noże :). Lepiej uciec/ dostać "ręczny" łomot niż robić walkę na noże. Tam nie ma zwycięzców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
1. Można przy sobie nosić nóż? Są problemy w razie przeszukiwania? Co, jeśli jest to nóż specjalny, do celów bojowych i ciężko będzie utrzymywać, że czasem w drodze lubię sobie zrobić kanapkę z masłem i tylko w takim celu on mi służy? :)

można nosić nóż. Nie ma zakazu,ani żadnego przepisu prawnego zakazującego. A podczas przeszukania? Im bardziej "udziwniona" kosa tym bardziej zainteresujesz nią policjantów.

2. Czy gdy widzę, że idzie na mnie grupka w wiadomym celu, dobrze jest wyciągnąć taki porządny nożyk, by pokazać, że jestem w stanie go użyć? W końcu skoro już idą, szybkim tempem i wygłaszają groźby, to raczej nagle im się nie odwidzi. Oczywiście, mogę ich jeszcze bardziej rozjuszyć wyciągając nóż, ale czy warto ryzykować, że być może tylko trochę mnie obiją, jeśli nic nie zrobię, tylko się poddam i przeczekam? Załóżmy, że uciec się nie da.

wróżenie z fusów. Jeden na widok noża odpuści a drugi się bardziej rozjuszy. Skąd mamy wiedzieć na kogo trafisz?


3. Sytuacja jak w pkt. 2, ale jest tylko 1 napastnik. Myślę, że tu można by próbować bronić się bez noża. A co, jeśli on też ma nóż?

jw. Wróżenie z fusów.


4. Przypuśćmy, że już użyłem noża, dźgnąłem każdego z napastników i utorowałem sobie drogę ucieczki. Co teraz? Iść od razu na policję i wszystko zgłosić? Ponoć kary za użycie noża są dosyć ostre. Może lepiej udać się do domu i zapomnieć o całej sprawie? Rozważmy nawet tutaj 2 warianty: 1) kamery uchwyciły wszystko i widać, że sie broniłem; 2) nie było kamer. Typy mogą też pójść na policję, że to ja ich napadłem i tu raczej lepszą sytuacją byłoby, gdybym to ja wcześniej to zgłosił. Ale czy i tak nie jestem na straconej pozycji, będąc sam? Czy i tak nie mam przesrane, nawet jeśli wszystko na kamerach widać i grzecznie poszedłem na policję zgłosić zajście, jeśli użyłem noża? Innymi słowy: opłaca się iść na policję w takim wypadku? W końcu skoro i tak mam mieć przerąbane za użycie noża, to lepiej nikomu nic nie mówić, istnieje szansa że kamer nie było, a typy nie zgłoszą zajścia. A idąc na policję mam 100% szansy, że zostanę ukarany(?).

tak siak czy owak i tak dostajesz po dupie. Użycie noża w Polsce nie jest mile widziane,nawet jeśli się bronisz. Możesz być pewnym że sprawa skończy się w sądzie.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 126 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8405
Tak też myślałem, dzięki za odpowiedzi.
Do gazu jestem trochę negatywnie nastawiony, drogie toto, wydaje mi się nieporęczne i jeszcze sam sobie mogę zaszkodzić jak zawieje wiatr czy coś :).

Zmieniony przez - Yanuary w dniu 2014-08-06 15:19:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Szablę kup. Nie trzeba zezwolenia. Mówię poważnie

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 268
Ostatnio skazali gościa, który dźgnął nożem włamywaczy, którzy grozili jemu oraz jego rodzinie śmiercią, tak więc nóż jako samoobrona to głupi pomysł. Lepiej kup gaz albo taser, bo wszelka broń biała, ostrza i obuchowa, to kiepski pomysł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 643
originalG
Lepiej kup gaz albo taser, bo wszelka broń biała, ostrza i obuchowa, to kiepski pomysł.


myślisz ze taser się faktycznie sprawdzi? Z tego co wiem, to te które można sobie ot tak kupić są nieskuteczne przeciwko ludzią powyżej 95-100kg. Po prostu za mała moc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 219
Nóż jest dobrą opcją dla kogoś kto potrafi go użyć. Ty nie wydajesz się taką osobą.
1. w żadnym wypadku nie powinieneś pokazywać noża tylko dyskretnie go użyć.
2. wyciągając nóż musisz być gotów go użyć.
3. walisz poniżej pasa aby Cię nie oskarżyli o próbę zabójstwa itp.

Zdecydowanie gaz jest dobrą opcją ale DOBRY gaz bo dużo lipnych jest w sprzedaży oraz rewolwer na gumowe kulki:)

Zmieniony przez - lord_mikas w dniu 2014-09-04 15:37:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
lord_mikas
Nóż jest dobrą opcją dla kogoś kto potrafi go użyć. Ty nie wydajesz się taką osobą.
1. w żadnym wypadku nie powinieneś pokazywać noża tylko dyskretnie go użyć.
2. wyciągając nóż musisz być gotów go użyć.
3. walisz poniżej pasa aby Cię nie oskarżyli o próbę zabójstwa itp.

Zdecydowanie gaz jest dobrą opcją ale DOBRY gaz bo dużo lipnych jest w sprzedaży oraz rewolwer na gumowe kulki:)

Zmieniony przez - lord_mikas w dniu 2014-09-04 15:37:12


chyba żartujesz? za taką akcję masz siedziane jak nic. o ile winnych amber gold nigdy nie ukarają to nożownika znajdą. w dzisiejszych czasach pełno jest kamer, nigdy nie wiesz kiedy ktoś Cię sfilmuje. a przypadku ucieczki z miejsca przestępstwa będziesz miał siedzianych parę latek. jak już ktoś wcześniej napisał - Polska to nie Texas
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BJJ GI

Następny temat

Jakie buty zapasnicze bjj

WHEY premium