SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parę pytań: m.in. suplementacja diabetyków, rozrost mięśni

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
W suplementacji jest chyba najwięcej osób w temacie, więc założyłem posta właśnie tutaj.

Pytanie 1: Jak glukoza jest transportowana do komórki mięśniowej po zakończeniu treningu siłowego? Spotkałem się z różnymi teoriami, mianowicie GLUT4 pojawia się na zewnątrz błony dzięki
- insulinie wyprodukowanej przez trzustkę
- insulinie wewnątrz komórki mięśniowej
- dużemu stosunkowi AMP:ATP
- zmniejszonym zapasom glikogenu mięśniowego

Czy u osób z cukrzycą insulinoniezależną bezpieczne jest przyjmowanie węglowodanów o wysokim ig po treningu? (załóżmy, że jest to osoba dopiero zaczynająca ćwiczyć)

Pytanie 2: LPL jest zależne od insuliny, więc jak kwasy tłuszczowe "wchodzą" do adipocytów na diecie ketogenicznej, gdzie jej poziom (insuliny) jest bardzo niski?

Pytanie 3: Czy mógłby ktoś podać linka lub wytłumaczyć jak mięśnie rosną? Nie chodzi mi o odpowiedź "bo włókna pękają a potem powstają większe" tylko o to co dzieje się z np. z filamentami.

Pytanie 4: Ktoś kiedyś napisał, że na treningu tak na prawdę katujemy układ nerwowy, można trochę szerzej? Czy chodzi tu o uwalnianie jonów wapnia, których w końcu brakuje?

Z góry dziękuję o (prawdopodobnie nieprędkie )odpowiedzi.

Zmieniony przez - Charon w dniu 2005-10-18 17:26:30

Beatus, qui prodest, quibus potest

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
ale madre pytania zadajesz szkoda ze nie umiem na nie odpowiedziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 267 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2569
No w koncu jakies pytanie na poziomie dla specjalistow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
ad 4 chodzi o duza ilosc bodzcow ktore dostarczamy ukladowi nerwowemu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Dzięki Kazam za linki. Odpowiedź na trzecie pytanie już mniej więcej znam. Czekam na chętnych, by odpowiedzieli na następne

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
moge ci jeszcze w 4 pomoc... a pozostale dwa sa bardzo wazne dla ciebie??? bo nie mam zbytnio czasu szukac...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
No nie, czysta ciekawość Co do czwartego to wiem, że we włoknach typu FT (które szybciej się męczą) jest większa niż w ST ilość wapnia potrzebnego do skurczu mięśnia a dostępnego w retikulum sarkoplazmatycznym, więc stąd moje przypuszczenie.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ad. 2
Nie tylko insulina za to odpowiada
ad.3
Dwa mechanizmu - hiperplazja i hipertrofia, pełno jest dokładnych opisów na ten temat na necie, ale o ile hipertrofia zbadana jest dobrze, to hiperplazja jedynie na zwierzętach
ad. 4
im stosujemy wyższe ciężary (bliższe 1RM) tym większe zmęczenie CNS
im bliżej upadku mięśniowego (lub im dalej poza upadek mięśniowy np. negatywy) się posuwamy, tym większe zmęczenie CNS
im bardziej złożone ćwiczenie, tym większe zmęczenie CNS
im bardziej dynamiczny lift (np. wszelkie olimpijskie) tym większe zmęczenie CNS
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie co do HMB

Następny temat

KRETYNA 2 CYKL-TYLKO JAKA POMOCY

WHEY premium