SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Papierosy a rozwój mlodego organizmu, kondycha, wymiana gazowa i sukcesy w sporcie.

temat działu:

Inne dyscypliny

Ilość wyświetleń tematu: 2330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1716
Witam,

mam 17 lat. Moja przygoda z piłką nożną zaczęła się od już od siódmego roku życia z trzyletnią przerwa spowodowana kontuzją :(. Z tych licznych demotywujących powodów i złych stanów psychicznych zacząłem już w wieku 14-15-stu spożywać małe ilości alkoholu, popalać trawkę i palić regularnie Papierosy. Dodam, że oprócz zwykłych papierosów, palona przeze mnie marihuana była zmieszana z tytoniu w plastikowej butelce lub zawinietej bletce, co (w przeciwieństwie do papierosów) dawało nie przeczyszony dym dostający się bezpośrednio do pęcherzyków plucnych (to chyba oczywisty proces) :(. No i potem mój orgabizm coraz bardziej tolerowal ten dym, niestety niszcząc w ten sposób te oto pęcherzyki oraz zanieczyszczajac płuca. I teraz pytanie do osób siedzących w tym temacie. Czy spowrotowem trenujac regularnie, z dietą, oczywiście biegajac w między czasie dlugodystansowo jestem w stanie jeszcze siebie "uratować" - oczyścić płuca, zregenerować je wraz z pęcherzykami plucnymi? Dowiedziałem się na lekcjach i wykładach poza szkolnych, że te wrażliwe struktury się zlepiaja a nawet zwyczajnie niszczą. Ponadto kiedyś mogłem trenować z 5 razy w tygodniu bez żadnej diety!!!! Teraz po jednym meczu z oczywista zadyszka, nie pozwalają mi na następny dzień bóle w nogach spowodowane prawdopobnie niedotlenieniem. Rozumiem też, że występują mikrourazy, ale nie o to chodzi. To było pierwsze pytanie wraz z spostrzeżeniami. Na końcu, chciałbym się zapytać czy przez te wszystkie używki znieksztalcilem rozwój swoich mięśni, kości i wszystkich takich właśnie struktur. Jak to mówią "nie pal bo nie urosniesz". Dodam tylko że zrobiłem test genetyczny na wzrost i wyszedł wzrost taki jaki mam obecnie i wątpię abym jeszcse urósł.

Moją obecną kondycję odzwierciedla dystans pokonany w ciągu 12 minut. Jest to zaledwie 2600 m przy wzroście 181 cm i wadze 74 kg.

A więc proszę o odpowiedzi opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu. Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
Nie musisz aż tak panikować, wielu kulturystów przykładowo z tytułami pali papierosy i jakos forme maja, to odnosnie miesni. Jezeli chodzi o kondycje to normalne, ze przy takim trybie zycia ciezko jest potem wrócić, ale daj sobie czasu rok-dwa i MOZE wrocisz do tego co bylo. Oczywiscie wszystko w zależności jak bardzo bedziesz sie starac. Niestety zbudować cos jest ciezko a zniszczyć bardzo latwo wiec na przyszlosc od razu wyciagnij wnioski.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
nic sobie nie zniekształciłeś, zrezygnuj z używek, trenuj a kondycja itp parametry powrócą do normy


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-06-23 22:53:30

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

20 dni do egzaminów.

Następny temat

Przygotowanie do sezonu siatkarskiego

WHEY premium