SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Pamięci Bruce'a Lee twórcy Jeet Kune Do! Moc uderzenia w Jeet Kune Do

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1329 Napisanych postów 13519 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 72581
Ja jestem noobem, od 2 lat nic nie trenowałem, lepiej żeby pojechał taki Skorpion np. Nie mówię że stawiam na tego czy tego w sparingu, po prostu chciałbym to zobaczyć

Poza tym to co robicie wydaje mi się sensowne, niemam tylko 100% pewności czy Bruce by czegoś nie zmienił/dodał gdyby żył. I tyle.

Zobaczę jak Conor (niesygnalizowane ciosy itp) se poradzi z low kickami AldoZmieniony przez - Puar w dniu 2015-08-09 03:04:10

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1020 Napisanych postów 567 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3426
Jak, przyjedziesz, to się i poprzez trening wiele dowiesz. Czy Bruce by coś zmienił, no.cóż tego nie wiemy gdybactwem się zajmować można całe życie, natomiast wiadomo.co i jak robił. Nie przewidział że odejdzie a stało się to gdy zaczął pracę nad groundfightingiem, pod ulice to co opracował wystarcza, ale jeśli chodzi o mma, musiałby dopasować pod dzisiejszy poziom grapplingu bo trochę się zmienił od lat 60-70, mimo że w mma też dajemy radę, ale to napewno gdyby żył to dopracowałby i ten aspekt do końca, wiele daje jednak.trenowanie adaptability, umiejętne dopasowanie narzędzi do przeciwnika. Za 30 min day 2 seminarium. Debata co zrobiłby Bruce jest o wiele łatwiejsza i bardziej rzeczowa, gdy znamy i wiemy co i jak trenował Bruce, na bazie faktów nie własnych domysłów, bo w przeciwnym razie taka dyskusja to błądzenie po omacku w ciemnym pokoju, ponieważ wtedy często niektórym osobom własne teorie przesłaniają fakty, tylko dlatego że dana osobavich nie zna, bo niechało się jej poznać, ale chce się jej teoretyzować.....wiadomym jest że jkd nie polegało na dodawaniu coraz to nowszych technik, w związku z wyjściem poza pryzmat tradycyjnych sw i skierowanie się w stronę nauki i.oparciu JKD przez Bruce'a o prostotę, jak powiedział "True refinement seeks simplicity" w słowach twórcy JKD

"
"In JKD, one does not accu­mulate but eliminates. Being wise doesn't mean to add more, but to be able to get off sophistication and be simply simple."

"JKD does not concern itself with adding style upon style into its regiment, but "hacking away the unessentials" to gain simplicity and effectiveness of techniques at any range."

"The students should learn something new in each class
period, but enough for one session. Until the students begin to spar then he will stop searching for accumulation of techniques; rather he will devote the needed hours of practice to the simple technique for its right execution."

"It is not how much one learns but how much one has absorbed in what he has learned. The best
techniques are the simple ones executed correctly".

"Students themselves will realize the futile search for more and more new techniques. Rather
they will devote the needed hours on practicing the correct execution of simple techniques".

Nie wiem.skąd wzięła się teoria o dodawaniu i mixowaniu sw z sobą podczepiana pod jkd, bo przeczy to wszystkiemu co mówił i robił Bruce, ta teoria zresztą to jedynie "common misconception" i zapewne wzięła się z błędnego rozumienia słów Bruce'a i opatrznego wyciągania jego słów z kontekstu przez pseudo expertów ,jak.widać sam Bruce to powiedział, że jkd nie polega na dodawaniu, akumulowaniu, czy mieszaniu z sobą technik.

http://www.bruceleefoundation.org/index.cfm/page/How-does-JKD-differ-from-mixed-martial-arts-Are-they-the-same-thing/cdid/10405/pid/10250


http://www.bruceleefoundation.org/index.cfm/page/I-heard-JKD-is-a-compilation-of-26-different-styles.-Can-you-tell-me-which-26-styles/cdid/10399/pid/10250

dlatego zapraszam do Brodnicy wszystkich chcących poznać autentyczną sztukę walki Bruce'a Lee, Jeet Kune Do, "Scientific approach towards expressing the human body in combat.Scientific street fighting."

www.j**********blogx.pl

kontakt jkd15@o2.pl


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-08-09 10:09:38
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1020 Napisanych postów 567 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3426
Było extra dzień 2 jeszcze lepszy niż dzień 1, dzięki wszystkim za udział i chęć poznania sztuki walki Bruce'a Lee.

Do zobaczenia za ok. dwa tygodnie. Kontakt i szczegóły oraz rezerwacja miejsc na seminarium pod

jkd15@o2.pl

Sifu Ted Wong, protegowany Lee w JKD, na temat JKD i Bruce'a Lee:

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-08-09 16:22:24

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-08-09 18:14:14

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-08-09 18:14:57
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1020 Napisanych postów 567 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3426
Bruce Lee i "unstoppable punch", aka elusive lead nieuchwytne prowadzenie, osoba która nie mogła zablokować uderzenia Bruce'a był Vic Moore czarny pas o.stopniu 10 dan w Karate i kilkukrotny mistrz z turniejów karate, o tytule mistrza świata w Karate (USKA, United States Karate Association)
Bruce powiedział Vicowi jak uderzy i gdzie uderzy i wykonywał uderzenie z długiego dystansu tzn. spoza zasięgu rąk czy nóg, to co było na seminarium, 'fighting measure' Ci co byli wiedzą o co chodzi, mimo to Vic nie zdołał zablokować uderzenia Bruce'a. Na 8 prób wszystkie uderzenia Bruce'a nie zostały zablokowane ani razu. To pokaz 3 rzeczy, bezpośredności, niesygnalizowania ruchu, zastosowania pracy stóp w uderzeniu.

https://m.( wersja w kolorze w lepszej rozdzielczości 0:33)


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-08-09 23:13:09
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sparingi zadaniówki

Następny temat

Kumpel do treningów.