SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pamięci Bruce'a Lee twórcy Jeet Kune Do! Moc uderzenia w Jeet Kune Do

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19836

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Podałem w temacie argumenty i sprostowałem Twoje błędy w rozumowaniu, na które się powoływałeś jako źródlo, a Ty z ich braku non stop zniżasz się do osobistych wycieczek, bo jak chodzi o napisanie konkretów to albo jesteś cicho albo się okazuje że to "common misconception." Ba ty nawet nie ćwiczysz ani yiquan ani jkd ale się wypowiadasz i Ty okazujesz brak szacunku wobec osoby bardziej doświadczonej od Ciebie. No cóż widać z kogo bierzesz przyklad. Jak mówiłem jestem zbyt poważną osobą by sprzeczać się z Tobą przez internet bo okazało się że Twoje źródło na które się powoływałeś jest niewiarygodne. O rzekomym powiązaniu jkd z yiquan. Ale skonfrontowałem to z faktami.więc powinieneś się cieszyć, że już wszystko jasne. Zapraszam na seminarium. EOT. Gratuluje argumentów w dyskusji.4r Scorpion nie zawiodłeś jak zawsze poziom= żenua. Jeszcze raz Zapraszam na seminarium. EOT. Wyjaśniłem i sprostowałem teorie tych rzekomych ekspertów i dlatego wiedziałem że spece od wyzywania na forum a nie osoby mogące coś wnieść do dyskusji się uruchomią. Przewidywalne to było. Bo teraz jakoś chcecie zamieść pod dywan ten drobny szczegół że to co dla Ciebie Scorpion i Cynika było jkd cały świat uważa za błędną nadinterpretacje. Ale tak wiesz lepiej. Już nie przrszkadzam wam, carry on trolling, tylko trochę nazbyt dziecinnie jak na swój wiek wypadacie. Kolego pawellr dowiedz się kto na innych forach używa nicku sportsport. Nigdzie nikogo nie obraziłem w przeciwieństwie do co niektórych, to pokazuje kto przejawia brak szacunku i wyzywa bezpodstawnie, tak.robią dzieci jak nie potrafią uargumentować wypowiedzi to ze złości produkują 20 stron z wyzwiskami byle zakopać tą wypowiedź gdzie prawda wyszła na jaw. No cóż taka młodzież i efekt bezstresowego wychowania.


Grunt że na stronie 8 wszystko to zostało skonfrontowane z faktami

https://www.sfd.pl/Pamięci_Bruce_a_Lee_twórcy_Jeet_Kune_Do!_Moc_uderzenia_w_Jeet_Kune_Do_-t1082771-s8.html

A to.że "exszperci" dla których do tej pory "common misconception" to był dogmaf definicji jkd, to cóż jak mówiłem dla niektórych jest to.szok i reagują agresją, bo.nagle okazuje się że podupada tytuł, "miszcza" , trzeba własne ego nauczyć pokory, gdy okazuje się że nagle "król jest nagi" szczególnie gdy prwne osoby ca£e swoje wizerunki podczepiały pod teorie o jkd które są jedynie błędnym choć spopularyzowanym.założeniem ale niezgodnym z tym co robił i twierdził BruceLee jako jkd.

Kontrreakcja to agresja, bo co innego "exszpertom" z forum pozostaje... a no.tak powiedzieć.że cały świat się myli a oni mają rację, bo tak sobie sami wydumali. Gratuluję argumentów.







Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-30 22:54:14

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-30 22:58:00

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-30 23:11:17

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-30 23:11:57

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-30 23:18:35
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 178
Trochę szacunku, widać że przeginacie i to solidnie. Jeśli tak to wygląda to muszę się odezwać. Michał c***** to klasa sama w sobie podał rzetelne info i konkretne źródła wcale nie jest trudno to zakumać o czym pisze. Nie rozumiem, macie pytania, wątpliwości, wiecie gdzie i kiedy będzie seminarium, może warto spróbować wziąć udział, zamiast bez sensu ględzić, to samo. Szczególnie że to co wykazał Michał ma wiele sensu. Bez obrazy ale nie zauważyłam żeby ktoś o jkd wiedział tyle co on. Pamiętam stare dyskusje, a user o którym mówisz no cóż można sobie na Youtube zobaczyć co który Polski przedstawicieli jkd, i na jakim poziomie prezentuje i z jakimi ocenami i komentarzami ludzi ze świata, bezpośrednio pod nimi. Jeśli o tym mowa i samemu ocenić, kto komu gdzie niedorsta bez głupich docinek.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Dziekuję, ale czuję że Twoje słowa to będzie woda na młyn, dla wiadomo kogo. Mam jednak nadzieję, że dyskusja będzie na temat. Jak to się mówi:

" Osoby, którym brak pewności siebie, muszą wyśmiewać innych."

Jak dla mnie temat wyczerpany. Wszystko sprostowane, co budziło wątpliwości lub było mitem, no i jak widać Bruce nie był, jedynie aktorem a Jego sztuka walki i filozofia jest wciąż żywa, po latach przeinaczania itp, każdy zainteresowany może skorzystać z szansy poznania autentycznej sztuki walki Bruce'a Lee na seminarium w Brodnicy.

A pewne osoby nie rozumieją jak napisałem, że nikogo nie atakuje, że tylko to sprostowanie pewnych teorii o jkd, które są błędne i to powszechnie wiadome na całym świecie. I jest to problemem jedynie dla tych osób, które przez lata uznawały te błędy za prawdę, albo budowały na nich swój wizerunek. Takich ludzi jest coraz mniej, ale wciąż są, jednakże w dzisiejszych czasach w epoce dostępności do faktów nt. Jkd to teorie typu "jkd mix sztuk walki", "jkd to mma." Albo "jkd to robienie czegokolwiek bo to tylko filozofia albo zmieniony wing chun, albo techniki z filmów." , obecnie już nie przejdą, ponieważ bardzo łatwo zweryfikować, czy są prawdziwe czy tylko "common misconception."

Pisanie w internecie na forach o sztukach walki, jest ryzykowne, pełno na nich wszechwiedzących osób na temat KAŻDEJ sztuki walki, nawet jeśli nigdy z tą sw nie mieli kontaktu. Stąd, też podkreślałem że nie mam zamiaru brać udziału w dziecinnych internetowych sprzeczkach.





Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-31 01:26:02

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-31 01:50:10
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
I pawellt, nie chce tutaj niczego dyskredytować ale na filmiku poniżej





nic nie jest tłumaczone w naukowy sposób a trenują i choreografie, szczególnie w min. 38:33 w a w tzw sparringu w formie "małpy" również widać wszystko to co krytykował Bruce, machanie rękoma na ślepo w jednym rytmie, także teoria teorią a praktyka, praktyką.... Widząc ten filmiki nie można bezpodstawnie mówić że Bruce jakkolwiek, czy cokolwiek zapożyczał z yiquan, tak jak w książce CS Tanga na którą się powołałeś. Szczególnie że w notatkach Bruce'a nt biomechniki ruchu czy odnośnie JKD nie ma nawet wspomnienia< śladu inspiracji yiquanem. PO CO WIĘC PODCZEPIAĆ COŚ POD SZYLD JKD CZY BRUCE'A LEE? Trenujcie swoje i po swojemu, ale po co podczepiać bezpodstawnie Bruce'a Lee pod to czego nie robił ?
Moim celem nie jest wojowanie na słowa, ale sprostowanie pewnych błędnych teorii, które są przez co niektóre osoby powielane od lat i niczym, nie uzasadniane.

Tak dla porównania JKD:




Oraz tutaj :

http://j**********.blogx.pl/filmiki/

Sorry, ale moim zdaniem JKD ma o wiele bardziej naukowe podejście do walki.


Dlatego jak mówiłem czy gdy pisał Michał sprostowanie, zamiast bezsensownych sprzeczek, zapraszam na seminarium

http://j**********.blogx.pl/2015/07/04/seminarium-jeet-kune-do-w-brodnicy/

W dzisiejszej dobie internetu łatwo zweryfikować stwierdzenia o JKD i podczepianie JKD pod inne sztuki walki, wystarczy odwiedzić trzy poniższe linki, i nawet osoba co nie ćwiczy JKD, już wie czym jest a czym nie jest Jeet Kune Do:


http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/pid/10606

http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/page/FAQs/pid/10250


http://j**********.blogx.pl/jeet-kune-do/ 

Tak dla przykładu, czy JKD to MMA, (Nie) odpowiedź poniżej:

http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/page/How-does-JKD-differ-from-mixed-martial-arts-Are-they-the-same-thing/cdid/10405/pid/10250

Co oznacza że JKD to nie styl:

http://www.bruceleefoundation.com/index.cfm/page/Bruce-Lee-himself-was-quoted-as-saying-that-JKD-is-not-a-style.-What-did-he-mean-by-that/cdid/10401/pid/10250


I mówię nie jest to na nikogo atak. Z mojej strony EOT, również.




Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-31 12:26:26

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-31 12:32:18
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
madammeMZ
.... Michał c***** to klasa sama w sobie....

Ciekawe czego klasa...

Michał i jego podopieczni mieli nie raz nie dwa możliwość pokazania co umieją na chociażby pierwszy z brzegu zawodach MMA, K1, różnych formuł karate, szeroko rozumianego kung fu itp. Z rozmaitymi ograniczeniami lub prawie bez. Byli zapraszani na zloty, seminaria. wszystko olali.
Pomijając całe zadufanie i myślenie typu "moja prawda jest najmojsza' będą traktowani wyłacznie jak internetowe trolle tak długo jak długo w praktyce nie udowodnią, że ich metodyka nauczania, strategia oraz technika walki ma sens w starciu z wyszkolonym przeciwnikiem spoza własnej szkoły.
Stawianie tez o domniemanej wyższości tego co robią nad tym co robią inni ("jedyna naukowa sztuka walki" itp brednie) wymaga udowodnienia tej tezy w praktyce. Nie mówię o walce przeciwko mistrzowi świata, ale też nie o przyjacielskim sparingu tylko o solidnym mordobiciu na pełnokontaktowych zawodach z przeciwnikami o podobnym stopniu zaawansowania.
Skoro im się nie chce ruszyć dupy z Brodnicy, to niech nie oczekują, że świat ruszy dupę do nich. Na seminaria jeździ się do ludzi (lub zaprasza do siebie) o ugruntowanych umiejętnościach fajterskich (walki własne) lub trenerskich (walki podopiecznych). Tak jest nie tylko w sportach walki, ale i systemach tzw. combat - tam seminaria prowadzą ludzie z doświadczniem wyniesionym z pracy w ochronie, wojsku lub policji.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 66 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1362
twj**********
I pawellt, nie chce tutaj niczego dyskredytować ale na filmiku poniżej
nic nie jest tłumaczone w naukowy sposób a trenują i choreografie, szczególnie w min. 38:33 w a w tzw sparringu w formie "małpy" również widać wszystko to co krytykował Bruce, machanie rękoma na ślepo w jednym rytmie, także teoria teorią a praktyka, praktyką.... Widząc ten filmiki nie można bezpodstawnie mówić że Bruce jakkolwiek, czy cokolwiek zapożyczał z yiquan,



Ale na filmiku powyżej Michał to NIE JEST YIQUAN, tylko Xingyiquan. Ciągle więc komentujesz Yiquan a pokazujesz coś zupełnie innego. Różnice są bardzo duże pomimo wspólnego pochodzenia. Jeśli chcesz więc odnosić się do naukowości Yiquan, posiłkuj się może jednak klipami Yiquan. Najlepiej tymi od Dachenga (pełno tego na youtubie) albo ze szkoły Zongxun Wuguan (szkoła Yao Chengguanga), bo to są najbardziej sensowne i klarowne przekazy. To tak jakbym ja na podstawie klipu z Inosanto albo jakiejś Escrimy komentował to co Ty ćwiczysz.

Co do książki i całej tej rozkręconej zadymy włącznie z Twoimi niestosownymi odzywkami do Dachenga, to zauważ że to był wyłącznie marginalny wtręt na koniec jednego z postów i dotyczył tego, że "Bruce też miał problem z opróżnianiem filiżanki". Nie odnosiło się to do istoty wątku. Cała dyskusja dotyczyła przecież naukowości innych styli versus naukowości JKD. A Ty zrobiłeś z tej książki meritum i zacząłeś obrażać człowieka, który Ci tylko napisał że masz chyba jakąś manię prześladowczą (twoje późniejsze posądzenia że moje konto to konto Dachenga niestety to potwierdza) . No i pomimo tego, że Dacheng napisał Ci że w wolnej chwili wyjaśni te rozbieżności i że one nie odnoszą się do dyskusji w tym wątku Ty nadal "na jedno kopyto".

A najlepsze jest to, że ja napisałem Ci tylko, że może jednak okazałbyś starszej od siebie osobie więcej szacunku - a Ty mi w odpowiedzi że to są chamskie zaczepki, wyzwiska i że Cię atakuję Nie wiedziałem że grzeczne zwrócenie uwagi, że zachowujesz się mało stosownie to atak/wyzwiska i obelga dla Ciebie.

Edit: Z mojej strony definitywny EOT. Nie musisz odpisywać, rozpisywać się na 4 strony i edytować po 10 razy posta. Serio szkoda chyba czasu i energii.


Zmieniony przez - pawellt w dniu 2015-07-31 13:35:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
1. Klasa jkd na, moim zdaniem na bezkonkurencyjnym poziomie w Polsce pod względem umiejętności jak i wiedzy, ale to moje zdanie jako ucznia Michała, a trenowałem u innych Polskich przedstawicieli jkd, najlepiej obrazują filmiki Polskich instruktorów od jkd, co pokazują i na jakim poziomie, tutaj liczą się czyny a nie słowa. Ludzie jkd z Brodnicy, sparują i to konkretnie z ludzmi od mma, kickboxingu i są to normalne sparry w których sobie świetnie dają radę.
2 Michał jest sam utytuowanym zawodnikiem, czego nie można zawsze powiedzieć o innych osobach od jkd w Polsce, czy nawet ludziach takich jak Ty cynik, którzy nie piszą na temat a o kimś, gdy fakty w temacie są nie po Twojej myśli, ale nie o to chodzi, no chyba że mistrzostwo Europy to mało. Dlatego Twoja ocena jest krzywdząca, ponieważ nie znasz go a oceniasz i zdajesz się ignorować fakty lub je przeinaczać.
3. Nikt nie chce jechać na zlot do ludzi, którzy wyzywali lub kogoś obrażali przez internet, tylko dlatego że w obliczu faktów wizerunek pewnych "miszczów" podupadł i starali się podbudować własne ego.
Dlatego już nie raz w Brodnicy jest organizowane seminarium i żaden z krzykaczy forumowych nigdy się nie zjawił, mimo że np z tego co pamiętam wiele osób zapewniało na forum że będzie napewno.
4. Ludzie trenujący jkd trenują z innych względów jkd niż zawodnicy, mma ludzie od mma trenują by walczyć w klatce, ludzie przyjeżdżający do Brodnicy chcą poznać autentyczną sztukę walki Bruce'a Lee, nie chcą być zawodnikami, choć uważam, że jkd dla gości z mma jest świetnym treningiem i nie mamy problemu z tym.

5.Dlatego.zapraszamy na seminarium, wtedy może wiele osób, gdy doświadczy treningu jkd zmieni co do niego zdanie i raz nie będzie propagował błędnych teorii a dwa zobaczy na czym polega jkd. No i wtedy z zawiści że twoja teoria o jkd jako mma al'a combatowe, okazała się jedynie błędnyn nieporozumieniem nie będziesz musiał pisać w internecie bzdet.
"Komu brakuje pewności siebie, musi wyśmiewać innych."


Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-31 13:39:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Pawellt, ale w tych filmikach nigdzie nie ma naukowego tłumaczenia, albo coś jest naukowe albo nie i to wiadć, masz to w linku o 14 błędach popełnianych w jkd, sprosf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
twj**********
... są to normalne sparry w których sobie świetnie dają radę.

Sparing to nie walka pełnokontaktowa. Sorry.
Mam w rodzimym klubie zawodników naprawdę utytułowanych na poziomie Polski, Europy i świata. Sparowalem z nimi i dawałem radę. Ale wiem, że w walce na zawodach przejechaliby się po mnie jak walec po dżdżownicy.

twj**********
Michał jest sam utytuowanym zawodnikiem,.

Pamiętamy jakiś tytuł w machaniu patykiem. Jak ma się do nauczania walki na pięści?

twj**********
czego nie można zawsze powiedzieć o innych osobach od jkd w Polsce, czy nawet ludziach takich jak Ty cynik,

Hmm, niby niewiele, ale tytuł wicemistrza polski w bjj ( w swoje kategorii) sprzed kilku lat mam . Wart pewnie tyle, ile tytuł Michała.

Chłopaki których uczę parteru coś tam dłubią w amatorskim MMA, coś przegrali, coś wygrali, raz przywożą rozbite nosy, raz medale. Ale cały czas weryfikujemy, to czego się uczą w praktyce, w walce z ludźmi, którzy biją i kopią na serio.

Podaj mi listę zawodów pełnokontaktowych w dowolnej formule w których startowaliście. Lub nagrania ze starć pozasportowych.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Gratuluje argumentów w dyskusji.4r Scorpion nie zawiodłeś jak zawsze poziom= żenua. Jeszcze raz Zapraszam na seminarium. EOT.

Póki co mój udział w dyskusji to:
1) Zwrócenie uwagi że bredzicie bez sensu i w tej całej paplaninie już nawet nie wiadomo o co wam wszystkim chodzi.
2) Powiedzenie co sądzę o dzieciach które obrażają mistrzów sztuk walki którzy liczą się na świecie, a taką osobą jest właśnie dacheng którego bardzo szanuję za wiedzę i nie przeszkadza mi to że trenuje coś innego niż ja.

Dziękuje za zaproszenie na seminarium ale nie jesteś dla mnie takim autorytetem żebym jechał na drugi koniec polski po to by słuchać wywodów odnośnie autentycznej naukowej sztuki walki.
Z drugiej strony muszę powiedzieć że po filmikach z Brodnicy widzę że sie nei opier*alasz i zrobiłeś postępy, ale cała otoczka którą stwarzasz przez te wszystkie lata zniechęca do tego by zobaczyć co masz o przekazania.



Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2015-07-31 15:06:09

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sparingi zadaniówki

Następny temat

Kumpel do treningów.

WHEY premium