SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PUDZIAN POCIĄGNĄŁ W POKAZIE 370 KG

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1089 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42388
A jeszcze jedno pytanie:Ile ty spice bys byl w stanie pociagnac z wozkiem a ile czysto technicznie??Chcialbym sie zorientowac ile mniej wiecej daje takie "oszustwo".

HST

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6963
darooo uwierz mi,że Mariusz bez większych prOblemów zrobiłby tO po dwóch poprzedzających bOjach.Na jednych z pOkazów w dyskOtece o 1 w nOcy Pudzian rozgrzał się 150kg w martwym,a nastepnie zładOwał 350kg i zrobił 3ruchy.Innym razem zaliczył 300kg 16 brazy więc gebelsie drogi Mariusz zaliczyłby zdecydownie wiecej niż TWoje 320kg.Nie wiem co by byłO z wynikami jegO gdyby ewidentnie przerzucił się na TS,ale wiem,że zrobiłby jeszcze sporą progresie.Weźcie pod uwage,że on 6 razy w tyg.trenuje na sprzecie i uwierzscie mi na słOwo,że trening na siłowni tO wielka przyjemność w porównaniu ze sprzetem.MetrOwiec to pewnie potwierdzi..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1719 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13059
Trening na silowni, to aerobik w porownaniu z tym na sprzecie. Jedank i tak uwazam, ze kazda dyscyplina ma swoje prawa i kazda na poziomie wyczynu jest ciezka.
Jezeli chodzi o Pudziana, to te 370kg podnosil bez zadnego stroju tylko w spodenkach i bez koszulki. Jeszcze jedno, Panowie jezeli wozek daje takie super wyniki, to stoi przed Wami szansa pobicia rekordu Mariusza.

Pozdrawiam
METROWIEC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
To zalezy ... w moim przypadku - przy zastosowaniu "wozka" - wynik moglby byc lepszy nawet o kilkadziesiat kilo. Powod jest prosty - mam o wiele silniejsza pierwsza faze ciagu - na wysokosc kolan jestem w stanie dociagnac duzo wiekszy ciezar niz do pelnego wyprostu ... po dociagnieciu gryfu do kolan zatrzymuje ruch (podobnie jak Mariusz) z "wozkiem" teoretycznie bylbym w stanie dociagnac do konca ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 659
Witam wszystkich.Dlaczego Spice krytykujesz kogos kto pokazal wszystkim jak sie dzwiga naprawde wielkie ciezary?
Moze kilka slow wyjasnien dla ludzi interesujacych sie Strongman i dla tych ktorzy mysla ze wiedza o sile juz wszystko..Czyli m.in.Spice i Gebelsa. Panowie ..Jesli chodzi o zasady w Strongma to cytuje Spice.."tak wlasciwie to przypuszczam, ze StrongMani wogole nie maja zadnych oficjalnych przepisow dotyczasych wykonywania bojow, wszystko jest wymyslane na "biezaco"..Drogi Spice...To wlasnie jest magia tego sportu.Zasady sa zawsze te same.Konkurencje jasne i znane kazdemu zawodnikowi.Natomiast ciezary sa wymierna strona kazdego boju.Nigdy nie wiesz ile dokladnie wazy dany ciezar a to jest niczym innym jak tylko wyzwaniem dla poszczegolnego zawodnika.I w takim momencie wychodzi naga prawda.Nigdy nie wiemy czy np.dany zegar wazy 300kg czy 320.Nas to nie interesuje bo i tak kazdy z nas podniesie go i zaniesie jak najdalej potrafi.I wtedy nie ciezar jest najwazniejszy a dyspozycja silowa kazdego z zawodnikow.I to jest piekne..
Natomiast jesli chodzi o to co zrobil Mariusz...Zadam otwarte pytanie Wam Trojboistom.Czy ktokolwiek z Was jest w stanie podnosic 95-97% swego CM przez kilka miesiecy pod rzad danego roku????Wiem ze Mariusz potrafi dac trzy pokazy dziennie i na kazdym podnies 350 kg w martwym ciagu.Czy to nie jest wyczyn??? Chcialbym zauwazyc jeszcze jedno.Zasady jakimi sie kieruje Trójbój Silowy sa znane od lat i rzadko podlegaja jakimkolwiek zmiana.Ale zycie pokazuje jak potrafia one byc kontrowersyjne i jak bardzo odbieraja danym zmaganiom mozliwosc stworzenia naprawde medialnego widowiska.Cenzorami jest sama publicznosc dla ktorej liczy sie podniesiony ciezar a jak dany zawodnik to zrobil,nie ma wiekszego znaczenia...
Poza tym....W Strongman nie ma mozliwosci wykonywania jakiegokolwiek martwego ciagu stylem sumo...A Mariusz podniosl ciezar klasycznie..

...sila zostaje z Toba do konca zycia...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 5734 Wiek 20 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 98631
norma - dam ci tylko jeden argument ale chyba który do ciebie przemówi o tym ze trujboiści nie są tacy cieńcy. Robert Szczepański akualny wicemistrz Polski strongmanów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 659
A czy ja kogos obrazilem?Czy jak choc jakimkolwiek slowem próbowalem odjąć choc czastke tego co niesie w sobie trojbój??? Pisze NIE!
Przeciez to Trójbój byl w pewnym sensie wspóltwórcą swiatowego Strongman.Wielu mistrzów i czolowych zawodnikow z przeszlosci i obecnie wywodzi sie wlasnie z Trójboju.Nie to bylo celem mojego postu.A jedynie przedstawienie racjonalnych roznic pomiedzy Strongman a Trójbojem wynikajacych z mozliwosci poszczegolnych zawodnikow jak i ogólnych zasad kierujacych tymi dyscyplinami.
Sprawdza sie zasada ze dobry strongman nie musi byc choc przecietnym trójboistą i odwrotnie....

...sila zostaje z Toba do konca zycia...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
Norma - mozesz mi laskawie wskazac miejsce w ktorym krytykuje Mariusza ? Dla mnie jest to niesamowity czlowiek - dyscyplina StrongMan zawdziecza swa popularnosc glownie jemu - Pudzian odwala dla Was kawal dobrej roboty - nie sposob tego nie docenic ... Krytykowalem jedynie bezmyslne wciskanie glupot publicznosci przez spikera ... pozatym pozwolilem sobie ocenic technike wykonywania boju przez Mariusza ... jak widze w StrongMan taka technika jest dozwolona - tym bardziej chwala Mariuszowi, ze do dzwigania ciezarow potrafi uzyc nie tylko sily ale i rozumu ...

"... Zasady sa zawsze te same ..." - jakos rzeczywistosc pokazuje inaczej - np. bodajze na MŚ przy konkurencji wkladania kul na pomost sedziowie zabronili nagle uzywania pasow o co mial pretensje Jarek Dymek.

Co do "otwartego pytania" - odpowiedz brzmi TAK ... przyklad - zawodnicy startujacy w lidze niemieckiej (Jarek Olech).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 659
Jesli interesujesz sie Strongman jako jedna z wielu form dzwigania to wiesz ze kieruje sie on ogólnie ustalonymi zasadami np.przeniesc zegar na jak najdluzsza odleglosc...Ale nie wyznacza wczesniej zawodnikom szczegolowych zalecen dotyczacych bojów.Jesli chodzi o pasy to postaram Ci sie wyjasnic dlaczego tak sie stalo iz zabroniono zawodnikom uzywania pasow podczas wrzucania kul na podest.Choc osobiscie uwazam ze nie byl to najlepszy pomysl i mona bylo go inaczej rozwiazac...Ale to tylko moja opinia...
Podczas wrzucania kul wielu zawodnikow robilo sobie odstajacą pętle z pasa ciezarowego.A to podczas wstawania juz z kula ,pomagalo to wrzucic ja na podest nie dosc ze w lepszym czasie to jeszcze z mniejszym nakladem sil.I dlatego sedziowie natychmiast zareagowali.Reakcja sluszna ale decyzja moze niezbyt trafna...

...sila zostaje z Toba do konca zycia...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszytko sie zgadza że Pudzianowski jst wielki i silny itd
Tylko że jego 370kg niejest rekordem Polski w martwym ciągu bo taki jest temat.
Rekordy bije sie w zawodach trójbojowych MP, ME, MŚ, a Pudzianowski nie wystapił na takiej imprezie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2gie miejsce w eliminacjach-METROWIEC

Następny temat

Parker - wszystkiego najlepszego...

WHEY premium