SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROSZE O OCENĘ I RADY:)

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3511

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7119
Siemka! Mam pytanko. Chciałem zacząć ćwiczyć klatkę, barki i triceps siłowo natomiast reszte partii czyli nogi plecy i biceps masowo. Co sądzicie o czymś takim. Prosze o korekty ewentualne. Plan wyrwałem z jednej z wypowiedzi kingeriego.
poniedziałek:
klatka -
-Wyciskanie na ławce płaskiej: 10,8,6,4,3,3,3
-Wyciskanie skos dół : 10,8,6,5,3,3,3
-rozpiętki
Biceps - masowo- 4 serie sztangą łamaną progres od 12 do 8 powtórzeń
4 serie młotków sztangielkami
Wtorek:
nogi - masowo, przysiady, hack przysiady zginanie nog, wspięcia
Środa - wolne
Czwartek:
plecy - masowo - podciąganie, wiosłowanie i martwy
biceps - masowo(to co w poniedziałek)
Piątek:
klatka -
-Wyciskanie na ławce płaskiej: 10,8,6,4,3,3,3
-Wyciskanie 45cm na ławce płaskiej: 10,8,6,5,3,3,3
barki - Wyciskanie na barki(zza karku skrócone): 10,8,6,5,5,5
triceps(wąski chwyt) - 10,8,8,6,6,6
Myślę ze moge cwiczyc bica dwa razy tygodniowo bo jest zaniedbany. A teraz tak robie i wytrzymuje. Prosze o rade odnośnie tego czy to połączenie ma w ogóle sens.W piątek trening w miarę lekki w poniedziałek do oporu. Pozdro:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Gratuluję dostania się na studia. Co do zawodów to nigdy nie mów nigdy. Masz jeszcze duuużo czasu na robienie mistrzowskiej formy

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 277
Myślę, że to głupi pomysł, albo robisz siłę albo masę, a jak nie masz masy to narazie nie myśl o sile. Siła i tak urośnie robiąc masę a nie pogodzisz tego, bo nawet dieta się troche różni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Laska proponuję wszystkie partie na siłę robić. Robiąc siady 6x6 lub 5x5 uda wywali Ci kosmiczne wręcz. Z plecami to samo. Zaczynaj trening od martwych ciągów(zakres powt 8-3) , potem drążek najlepiej z obciążeniem tak żeby z 5-6 serii po 6 powt wyszło, dalej biceps sztangą (3 serie po 10-8powt), młotki 3 serie po 6 powt. W diecie dużo węgli i białka a masa pójdzie bardzo ładnie(i siła oczywiście też).

Co do Twojego planu, to w poniedziałek proponuję robić ciężkie siady+ lekko ławke, w środę plecy(ciągi, drążek, biceps), w pt ciężka ława i triceps + lżejsze siady. Barki możesz dorzucić w dzień lekkiej klaty. Pamiętaj o treningu brzucha. Nie ma to jak 4-6 seryjek brzucha na wyciągu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7119
no spox Senegroth:) Klatke mogę ćwiczyć tak jak rozpisałem? To będzie oczywiście na parę tygodni bo potem w miejsce trójek pojda dwójki a za parę tygodni jedynki i tak ciągle. Co proponujesz konkretnego na trica? Myślę że wąski + poręcze to wystarczy co? A co do siadów to myślisz że pięc serii po pięc powtórzeń wystarczy? Jeśli dobrze zrozumiałem oczywiście:) Na plecy martwy i drążek radzisz? Dzięki za pomoc:)Brzuszek oczywiście też pojadę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Klatka ok, pamiętaj tylko, żeby na jednym treningu używać mniejszych ciężarów(10-15%)
Na trica poręcze i w wąsko są bardzo dobre. Co do siadów to proponuję rosyjską metodę lekko zmodyfikowaną:

Tydzień 1
6*3@80% (najpierw są powtórzenia, potem serie)
6*4@80%

Tydzień 2
6*5@80%
6*6@80%


Tydzień3
6*3@80%
6*6@82,5%

Tydzień4
6*3@80%
6*6@85%

Tydzień 5
6*3@80%
5*5@87,5%

Tydzień 6
6*3@80%
4*4@90% -> tutaj możesz spróbować 5x5/90%

Tydzień 7
6*3@80%
3*3@95% -> a tutaj 4x4

Tydzień 8
6*3@80%
2*3@100% -> 3x3(jak to zrobisz, to potem możesz zrobić jeszcze jeden tydzień 2x3 na 102,5-105% i potem sprawdzian)



ROZGRZEWKA do treningu: 50/8 60/6 70/6
Po czymś takim nie ma bata, żeby nogi nie urosły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7119
Dzięki Senegroth... Naprawde mi pomogłeś:) Trzymaj sie. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Nie ma sprawy. Jakby co to pytaj.

Zdrówko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7119
Senegroth mam jeszcze jedno pytanie? Ten trening nóg który podałeś to mam wykonywać dwa razy tygodniowo czyli jeżeli rozpiałeś
tydzień 1
6*3@80%
6*4@80%
to w jeden dzień obie te opcje czyli 6*3 i 6*4 czy jedną robie w poniedziałek a jadną w piątek? i czy jechac z tymi procentami czy w lżejszym treningu obniżyć je?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Trening 2 razy w tygodniu jeden lekki( 6x3@80%), a drugi ciężki(6x4...6x5 itd). Proponuję tylko odwrócić kolejność lekkiego z ciężkim, żeby najpierw był ciężki a potem lekki. Ciężkie siady lepiej robić przed ciągami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7119
Dzieki:) Sogacz poszedł dla Ciebie nie wiem tylko czy wskoczył...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Spoko. Nie wskoczył, bo nie masz abonamentu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FILMY - strongman, trójbój, kulturystyka...

Następny temat

wyciskanie - jedna ręka silniejsza

WHEY premium