SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROSZĘ O SPRAWDZENIE PLANU TRENINGOWEGO

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
I Dzień - poniedzialek
1.Klatka:
- wyc. sztangi na lawce 45 stopni 4x8 powtórzeń (30kg)
- wyc. hantli na skosie 4x12 (2x 8kg)
- rozpietki 4x12 ( 2x 8kg)

2.Triceps
- uginanie ramion ze sztanga 4x8 (16kg)
- Uginanie ramion na modlitewniku ze sztanga 4x8 (16kg)

II Dzień-środa
1. Plecy:
- wiosłowanie sztangielką 4x12 (8kg)
Dokupię ekspander to jeszcze dołożę cos na plecy
2.Biceps:
-Uginanie hanti z podchwytu 4x12 (2x8kg)
- uginanie hantli stylem młotkowym 4x12 (2x8kg)
- uginanie hantli na przemian stojąc 4x12 (2x 8kg)

III Dzień - piątek
1.Nogi:
maszyna i wspięcia stojąc jeszcze musze ustalic powtórzenia. Przysiadów ze sztangą póki co nie robię, bo słyszałem że obciążanie kręgosłupa w młodym wieku może zaszkodzić.
2.Barki:
- wyciskania sztangi zza karku siedząc 4x8 (16kg)
- unoszenie hantli w opadzie stojąc 4x8 (2x 8kg)
- unoszenia hantli do przodu 4x8 (2x8kg)
- szrugsy 4x12 (20kg)
Czy to dobry trening na mase? Mam 15 i chciałbym powoli zaczynać ćwiczyć.Mam 180 wzrostu i jakieś 60kg wagi, dlatego przede wszystkim zależy mi na masie. Oprócz siłki uprawiam inne sporty, noga, siatka koszykowka. Proszę o opinie na temat treningu, jeśli coś jest źle to proszę napisać co. pzdr

Zmieniony przez - Ankalagon w dniu 2009-04-08 17:32:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Emm co mogę ci odpowiedzieć. Może tak:- napisz mi dla t\czego tamte tematy które opracował Michail są "do dupy" ---- testowałeś kiedykolwiek na sobie??
Czemu odradzasz czytania innych artykułów które się powielają ze sobą--- z mojego doświadczenia mogę ci śmiało powiedzieć że w każdym artykule była jakaś dla mnie ważna informacja która coraz bardziej zbliżała mnie do poprawnej techniki wykonywania danego ćwiczenia przypuśćmy---- nie krzywdź go pisząc takie bzdury?/
Jesteś trenerem??
I co ty mi ****a piszesz że oczytany forumowicz nowicjusz może podważyć doświadczonego trenera z wieloletnim stażem ?? czytał to ktokolwiek na tym forum??? zara mi kory wybije !!<lol2>
Świetna odpowiedz--- właśnie tego się po tobie spodziewałem. Wiesz co przykro mi ale jestem tutaj dłużej i wiem jakie tu panują zasady. Ty możesz się wyuczyć regulaminu ale to nie to samo. I chyba ty nie ruszasz mózgiem-- skoro piszesz takie bzdury. Nie mówię że nie pomogłeś tylko nie pisz bzdur i nie odradzaj nikomu czytania i zapoznawania się z innymi wartościowymi artykułami.
I przez ciebie byłem z zmuszony trochę pospamować ale to był ostatni raz.
pzdr.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bedzie dobrze ale dorzuć jeszcze 4s podciągania jeżeli masz możliwość , 4s szrugsów i możesz próbować np martwy ciąg z małymi ciężarami i dbając o technike
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Ankalagon

przeczytaj i zastosuj uwagi,ktore podalem innemu koledze,tutaj:

https://www.sfd.pl/ACT_do_oceny-t474240.html

w skrocie:

trening calosciowy 3 x tyg.
jeden schemat cwiczen.
max 7cw./sesje
minimalna objetosc-1s docelowa(robocza)

ucz sie prawidlowej techniki wykonywania cwiczen,zwiekszaj stopniowo obciazenia i zacznij jesc wiecej,niz do tej pory.
to wszystko.

pozdrawiam.

"Przysiadów ze sztangą póki co nie robię, bo słyszałem że obciążanie kręgosłupa w młodym wieku może zaszkodzić.'

to zle slyszales.


majkel47

najpierw pomysl-potem pisz.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2009-04-08 17:37:39

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oooj sory nie doczytałem że jego staż to zero więc j.w zacznij od ogólnorozwojowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
staram sie jeść 6 posiłków dziennie, a jeśli chodz o te przysiady ze sztanga to może i to nie zaszkodzi tak jak piszesz ale jak tak patrzylem po forum to dużo osób tak pisało więc tym sie zasugerowałem ;) thx za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale tak jak pisaliśmy jeżeli to twój pierwszy miesiąc na siłowni rób act
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
majkel47


jaki znowu ACT?

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20
Podstawową sprawą jest przygotowanie do ciężkiego okresu treningu na siłę i masę. Taki trening spełni Twoje oczekiwania, tylko pod warunkiem wcześniejszego przygotowania organizmu pod kątem techniki ćwiczeń, wydolności układu serce-płuca-mózg, oraz modyfikacji diety. Ćwiczenia przez Ciebie zaproponowane muszą być nieco zmodyfikowane, jeśli chodzi o kolejność i liczbę serii. Zachęcam do pytań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
sergiej ł

przyleciales z Marsa?


majkel47

nie zrozumielismy sie.
ja dobrze wiem,o jaki wynalazek chodzi.

nie ma takiej potrzeby,aby nasz kolega marnowal czas na takie COS.
zwykly plan calosciowy z odpowiednimi parametrami w zupelnosci zapewni mu odpowiednie przygotowanie do dalszych treningow.
chyba nie czytales tego,co napisalem w linku.

ACT do kosza-tam jego miejsce.

pozdrawiam.

ponawiam haslo:

najpierw pomysl-potem pisz.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
No jeśli chodzi o kolejność w tym planie to w ćwiczeniach na biceps chyba powinna być zmieniona. Traktor czyli powinienem zmienić ten plan co do liczby serii (3) i w każdej zwiększać obciążenie tak żebym wykonywał w pierwszych 2 po 15 powt a w ostatniej 12? I każde ćwiczenie wykonywać wg tego schematu? Ćwiczyć dalej 3x w tyg i dołożyć ćwiczenia takie jak mc, przysiady ze sztangą?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki najlepszy trening

Następny temat

Pytanie o plan.....

WHEY premium