SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROSTY SPOSÓB NA USTALENIE, O KTÓREJ ZACZYNAJĄ SIĘ GALE MMA!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Witajcie. Często pojawiają się pytania dot. godziny rozpoczęcia zagranicznych gal w naszej strefie czasowej. Postanowiłem więc napisać krótką instrukcję i na zawsze rozwiązać ten problem.

Po kolei.
Potrzebujemy oczywiście godziny rozpoczęcia gali w strefie czasowej, w jakiej leży państwo, w którym odbędzie się interesująca nas gala.

Przypuścmy, że będzie to gala Pride, a więc Japonia,
a gala rozpoczyna się o godzinie 16:00.

Dalej musimy dowiedzieć się w jakiej strefie czasowej leży Japonia.
Możemy to zrobić na dwa sposoby:
1. Użytkownicy Windowsa klikają dwukrotnie w zegar (po prawej, na dole ), przechodzą do zakładki Strefa czasowa. Tam szukają japońskich miast (podane są Osaka, Sapporo i Tokio).
2. Posługujemy się poniższym, wyszukanym w parenaście sekund w google, linkiem: http://www.voyager.pl/voy_dyna.nsf/Strefy?OpenForm 



AD. 1
Odnaleźliśmy więc w/w miasta i dowiadujemy się, że Japonia leży w strefie czasowej GMT+9. Teraz już rachunek jest prosty.

Wiemy (mam nadzieję ), że polska strefa czasowa to GMT+1, tak więc od 16 (godz. rozpoczęcia) odejmujemy różnicę 9-1 (strefa czasowa w Japonii odjąć nasza strefa czasowa), czyli 16-(9-1)=8.

Wynik tego odejmowania jest godziną rozpoczęcia gali w Polsce. W tym wypadku będzie to 8:00.


AD.2
Opcja dla wygodnych. Nie trzeba nic kombinować i matematykować.

Po lewej możemy wybrać państwo nas interesujące oraz miasto. Przechodzimy więc do Japonii (to nam wystarczy).

Teraz korystamy z naszej wiedzy i wpisujemy godzinę rozpoczęcia gali w Japonii (16:00). Następnie z powrotem przechodzimy do Polski.

W polu 'Aktualny czas' wyświetli nam się godzina rozpoczęcia gali - w tym wypadku 8:00.

*****

Banalne, a jednak tak wielu z Was często o to pyta.
Myślę, że treść tego tematu pozwoli się trochę usamodzielnić.

Pozdr.

Zmieniony przez - saib__ w dniu 2006-06-28 09:49:53

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
bo nie wszyscy uważali na geografii, saib... tak czy owak, cenna inicjatywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Dzięki.
Mam nadzieję, że się przyda.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
tak więc od 16 (godz. rozpoczęcia) odejmujemy różnicę 9-1 (strefa czasowa w Japonii odjąć nasza strefa czasowa) , czyli 16-9-1= 8 .


gwoli ścisłości... ostatnie roownianie powinno wyglądać tak: 16-(9-1)=8, żeby mogło być prawdziwe

pozdrawiam

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
Zgadza się

Tak czy siak dzięki za inicjatywę Saib! Myślę, że wielu tutaj to się przyda, bo istotnie pytanie o rozpoczęcie gali jest stałym punktem wszelkich dyskusji przed daną imprezą, zwłaszcza, gdy odbywa się ona w Japonii

Zmieniony przez - Kilbian w dniu 2006-06-28 02:20:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
czyli 16-9-1= 8 . wynik tej różnicy da nam 6

jak ktoś to wcześniej pisał moźna wprowadzić ten nawiasek 16-(8-1)=8


a pomysł całkiem fajny,nawet na SOG-a zasługuje gdybym tylko miał abona

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
https://www.sfd.pl/sms.asp 

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 857 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13927
przydatne info dla niektórych. Ja mam w telefonie opcje aplikacje/world clock wiec wiem ktora jest godzina w Japoni i wszystko sie zgadza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Nie narzekać.
Pisane na szybko, więc i pomyłki się zdarzyły.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
widać że nie tylko geografię, ale i matematykę zlewano na tym forum...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygody Lee Murray'a - część... któraś z kolei. %)

Następny temat

Czy my znamy tego pana?

WHEY premium