SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROPOZYCJA TRENINGU DLA POCZĄTKUJĄCYCH

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 718178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wg. mnie jak na taki staż i poprzednie treningi taki plan jest za "laitowy"- wrzuciłbym bardziej konkretbne ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
A czy mógłbyś napisac coś konkretniejszego?
Zaznaczę jeszcze, że narazie chcę unikac cwiczeń obciążających osiowo kręgosłup, a więc martwych ciągów, przysiadów, wiosłowania sztangą/półsztangą oraz wyciskania sztangi zza karku. W tamtym planie przysiady były tylko na próbę, robiłem je bardizej technicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wi,ec napisz dlaczego tak właśnie chcesz to zrobić- dlaczego unikasz tych ćwiczeń- czy okresowo, czy masz problemy ze zdrowiem etc...
czy do wszelkiego rodzaju- tego podstawowego- sprzetu masz dostęp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Chodzę do profesjonalnej siłowni, więc ze sprzętem raczej nie będzie problemu (brakuje tylko maszyny smitha i hack-maszyny).
A cwiczeń unikam ze względu na młody wiek (jak już napisałem mam teraz 15 lat; w marcu '08 skończę 16 lat) i niezakończony wzrost kostny oraz to, że owe cwiczenia należą do grupy najbardziej kontuzjogennych nawet przy poprawnej technice.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ćwiczenia te, należałoby wykonywac ze zmniejszonym ciężarem i zwiekszoną ilością powtórzeń- wtedy nawet wpływają pozytywnie na wzrost/a ich negatywny wpływ jest raczej mitem/- ale jak chcesz.
jeżeli nie w tym programie to napewno widziałbym je w następnym/ch/.
kontuzjogenność- szczególnie przy dobrej technice i niezbyt dużym ciężarze- myslę, że warto przy spełnieniu powyższych warunków 'zaryzykować"- no bo kiedy się tego nauczysz jeżeli zawsze będziesz odkładał.
plan ułoże ci bez tych ćwiczeń, ale jak wspomniałem, w następnych raczej powinny byc one mile widziane...
jednak zrobię to jutro bo dzisaj mam podwójne problemy z kompem i łączem/chyba/- coś mi się dzieje z klawiaturą/nie zawsze wychodzę takie literki jak wciskam a poza tym otwiera mi strony forum/szczególnie te/ "pół roku".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 81
mam jedno bardzo wazne pytanie trenuje piłke nozna a w pilce bardzo waznym elemntem jest koordynacja ruchowa zwrotnosc szybkosc, czy jesli zastosowałbym sie do treningu ACT to czy nie stracił bym tych walorow, nie chce wygladac jak czołg czy "pudzian", zalezy mi bardziej na ładnej sylwetce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Śmiało mozesz wykonywac ACT jest to program ogólnorozwojowy więc napewno nie ograiczy koordynacji ruchowej.

A sylwetkę niewątpliwie poprawi

pozdro

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2008-01-08 11:12:03

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Dasaka

poniżej masz plan- myslę, że lepszy od tamtego, i że niczego nie pominąłem.

Skłon tułowia i jednoczesne unoszenie nóg na maszynie do ćwiczeń mięśni brzucha - ćwiczenie atakuje mięśnie z dwóch przyczepów - 15 powt.
wypychanie ciężaru na suwnicy 15 powt.
uginanie nóg leżąc 15 powt.
wyciskanie hantelek 15 powt.
ściaganie drążka gornego do klatki 15 powt..
Wyciskanie sztangielek ze skrętem- /zaczynasz w pozycji jak końcowa faza na biceps a kończysz w ułożeniu dłoni jak przy wyciskaniu sztangi zza karku/- 15 powt
unoszenie ramion bokiem w górę leżąc przodem na ławce (na tylne aktony m. naramiennych) 15 powt.
"Dzień dobry" - 15 powt.
Unoszenie przedramion ze sztangielkami ze skrętem leżąc tyłem na skośnej ławce 15 powt.
12 powt.
7. prostowanie ramion na wyciągu pionowym 15 powt.
8. Nawijanie ciężarka na drążek nachwytem - 15 powt.
9. Wspięcia na palce jednonóż ze sztangielką w dłoni - 15 powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Dziękuję za ułożenie ćwiczeń, może w następnej ogólnorozwojówce je uwględnię.
Natomiast wczoraj po południu poszedłem już na trening i zrobiłem nieco inne ćwiczenia. W sumie to tylko trzy się różnią od planu zaproponowanego przez Ciebie. Proszę może o ich przeglądnięcie i wyrażenie opinii na temat planu.
1. Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na skośnej ławce - 15 powt.
2. Hack-przysiady (tj. przysiady na suwnicy) - 15 powt.
3. Uginanie nóg na maszynie leżąc - 15 powt.
4. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na poziomej ławce - aby zlikwidować dysproporcję w rozwoju klatki piersiowej.
5. "Arnoldki" siedząc (na ławce bez oparcia)
6. Unoszenie sztangielek bokiem w górę w leżeniu przodem na ławce poziomej
7. Podciąganie na drążku podchwytem
8. "Dzień dobry" ze sztangą
9. Uninanie przedramion ze sztangielkami siedząc na skośnej ławce
10. Pompki z obciążeniem na dwóch ławcach (maksymalnie głębokie)
11. Nawijanie ciężarka na drążek nachwytem
12. Wspięcia na palce jednonóż ze sztangielką w dłoni na podkładce

Pytanie odnośnie nawijania ciężarka. Czy jedno powtórzenie to tylko jeden ruch nawijania jedną ręką, czy to jeden ruch nawijania oraz jeden ruch odwijania łącznie?

I jeszcze kilka odnośnie ACT:
I Czy między kolejnymi ćwiczeniami podczas jednego obwodu można pić wodę?
II Czy w ACT można stosować metodę "dodatkowego napięcia mięśni"?



Zmieniony przez - Dasaka. w dniu 2008-01-09 17:35:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Plan dobry.

Linkę nawijaj tyle razy dopóki nie poczujesz palenia. I tak 3 razy.

Wodę musisz pić w trakcie trwania całego treningu.

Stosuj dodatkowe napięcie mięsni.

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

No więc jest nowy dział dla zielonych!

WHEY premium