SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROJEKT MASA VOL.3 DT PARAMARIBO2

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33837

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
jeśli chce się utrzymywac w maire sensowną równowage tłuszczową - fakt, może być troche kosztownie, jednak dobrej jakości oleje, czy też własnie orzechy, nasiona troche kosztują. Jeśli ktoś zamierza bazować na zwierzęcych - nie ma problemu - tłuste mięso, sery, wiórki, smalec, masło, śmietana - a i cenowo w miare bez masakry.
Ja na wyższych tłuszczach też świetnie się czuję


No i tak, podsumowanie wypadałoby na dziś, fajnie by było gdybyś sklecił jakąs fotorelacje przed/po, wymiary no i może parę słów od siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
foto przed niestety mam mało, ale dziś popstrykałem po, pomierzyłem się i zostało to tylko poskładać sensownie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 8063 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42751
U mnie akurat tłuszcze wcale nie są drogie pomijając orzechy i migdały , mozzarella 80centów za 125 g a nasiona słonecznika 75centów za 140 g dotego pije też sporo mleka i nie ma problemu z bilnsem kalorycznym pod koniec dnia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
taa, ale 280g tłuszczy to nie takie hop siup. Poza tym słonecznik jest kiepski, a 125g mozarelli to jedynie 20g tłuszczu.
Najtaniej wychodzi mi tłuszcz z wiórków kokosowych, ale nie zjem więcej jak 100g, bo to za dużo błonnika i źle to się kończy następnego dnia :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
jak mówiłem, tłuste mięsiwo, olej lniany, z pestek winogron, rzepakowy, orzechy, dynia, siemie lniane, ostatecznie i słonecznik/orzechy arachidowe/masło choć z tym ostrożnie, ryby, avocado i do przodu
...
Napisał(a)
Usunięty przez PawelSzEvc za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
Przede wszystkim o ile się nie mylę to nie można podawać linków do innych for

z całością gdzieś się spotkałem ale do końca nie pamiętam, przeleciałem pobieżnie, całośc przeczytam raz jeszcze w wolnej chwili.

Z mojej perspektywy wygląda to tak - na tłuszczówce nie powinniśmy eliminowac węgli do zera. są one bardzo łatwym i biodostępnym paliwem dla CUN i mózgo, a także, po wysiłku fizycznym, pozwalają bardzo szybko odbudować zapasy glikogenu+nie pozostaja bez znaczenia dla procesu rehydracji organizmu, który, nie zapominajmy, jest bardzo ważny (woda jest środowiskiem anabolicznym dla wszystkich przemian zachodzących w naszym organizmie), więc "na chłopski rozum" - węgle obcinamy ale +- te 130g staramy się zostawić, minimum 100. Może nie będzie to najcudowniejsze rozwiązanie dla naszej sylwetki, ale zdrowotnie z pewnością "łatwiejsze" dla organizmu. I kolejna zasada - posiłek bogatotłuszczowy ma nie zawierać lub zawierać jak najmniej węgli, węglowodanowy zaś(potreningowy lub potreningowy i śniadanie), znikome ilości tłuszczu - ot cała filozofia, z grubsza oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Widzę że liczby nie biorą się znikąd, bo Biniu o to kiedyś przez kogoś pytany podawał jako minimum węgli na masie 120-150g. Mimo wszystko jest tak jak myślałem, czyli przejście na taką dietę byłoby - przynajmniej z moim trybem życia - skrajnie niepraktyczne.

Ale najbardziej mnie ciekawi czy łączenie tłuszczów (każdych?) z węglami w pojedynczych posiłkach zawsze powoduje otłuszczenie (przy całodziennym dodatnim bilansie) - jakie wyznaczyć limity i czy ważniejszą rolę odgrywa tu ładunek glikemiczny czy po prostu ilość węgla i tłuszczu.

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
dokładnie. Węglowodany zarządzają również metabolizmem tłuszczy. Nie wolno mieszać dwóch paliw energetycznych ze sobą w dodatku w dużych ilościach i na sporej nadwyżce kalorycznej. Glicerol jest z łatwością wyłapywany przez insulinę i upakowany do zapasowej tkanki tłuszczowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
Czyli jednym słowem jeśli dużo tłuszczy w posiłku to mało węgli i na odwrót ?

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PROJEKT MASA VOL.3 - DT LISZKA 2000

Następny temat

Kamil Krzemiński MIXED MARTIAL ARTS

WHEY premium