SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRAWDA O UŻYWANIU STERYDÓW

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62797

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 192 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1250
Sterydy przez większość ludzi są przedstawiane w bardzo niekorzystnym świetle, szkaluje się ludzi używających sterydów, umniejsza się osiągnięcia uzyskane z ich pomocą, a sterydziarzy stawia się niemal na równi z narkomanami. Z drugiej strony są też tacy ludzie, którzy sami od wielu lat używają sterydów, są z nich zadowoleni i bardzo je chwalą. Jak to w życiu bywa nic nie jest ani całkowicie czarne ani całkowicie białe i prawda, jak zwykle zresztą, leży pośrodku.
Oczywiście, że sterydy mogą być bardzo szkodliwe, a nawet mogą zabić - wszystko zależy od tego, jakich sterydów się używa, w jakich dawkach, jak często i z czym się je łączy. Wszystko w nadmiarze szkodzi, ale stosowanie sterydów od czasu do czasu, w niewielkich dawkach, może być pomocne. Przy umiarkowanym stosowaniu sterydów również w jakimś stopniu będą występować skutki uboczne, ale nie będą one specjalnie uciążliwe, a już z pewnością nie spowodują śmierci. Występuje znacznie większe prawdopodobieństwo, że szybciej umrzemy z jakiś innych przyczyn niż zażywanie sterydów. Są tacy, którzy biorą końskie dawki koksu i rujnują swoje zdrowie w ciągu kilku lat, ale przeważnie są to młodzi i mało rozgarnięci ludzie, którzy po prostu idą na żywioł i biorą znacznie więcej, niż ich organizm jest w stanie przyswoić i znacznie więcej, by poradziła sobie z tym ich wątroba. Prawda jest taka, że bardzo wielu czołowych sportowców z takich dyscyplin sportu, jak kulturystyka, podnoszenie ciężarów i trójbój siłowy, bierze lub brało sterydy, ale robią to w rozważny i umiarkowany sposób, co pozwala im robić ciągłe postępy i nie niszczy ich organizmów. Pamiętajcie, że sterydy bierze się w cyklach, pomiędzy którymi muszą być przerwy pozwalające organizmowi na wytchnienie. Jeśli koksujesz się non-stop, pożałujesz tego szybciej niż myślisz. Powiedz szczerze: czy zaimponujesz dziewczynie tym, że masz 50 centymetrów w bicepsie i wyciskasz 200 kilogramów na ławce, jeśli nie będziesz mógł jej dogodzić w łóżku, bo od ciągłego brania sterydów będziesz impotentem? Z pewnością nie. Agresja i zwierzęca wściekłość, będąca również skutkiem nadużywania sterydów, również nie przysporzy ci sympatii otoczenia. Tak więc jeśli bierzesz sterydy, bierz je z głową.
Ludzie nie znający się na rzeczy twierdzą, że przyrosty uzyskiwane za pomocą sterydów są tylko krótkotrwałe i po odstawieniu ich stracisz wszystko to, co zbudowałeś w czasie cyklu sterydowego. Tylko częściowo jest to prawda. Prawdą jest, że po odstawieniu sterydów siła i masa mięśniowa ci spadną, ale z pewnością nie spadnie ci do poziomu, na jakim były przed rozpoczęciem cyklu. Zawsze będziesz te kilka kilo mięśni i kilkanaście kilogramów więcej na sztandze do przodu. Jeśli podczas koksowania masa mięśniowa wzrośnie ci dajmy na to o 20%, to po odstawieniu sterydów masa ci spadnie, ale nie o 20%, tylko powiedzmy o 13-15%, a więc będziesz te 5-8% do przodu. I właśnie na tym to wszystko polega: Należy robić cykle z umiarkowanymi dawkami i robić ciągłe, choć mniejsze niż przy dużych dawkach, postępy. Pomyśl - jeśli po takim cyklu (mam na myśli budowanie masy podczas brania sterydów i jej spadek po ich odstawieniu) będziesz 3 kilogramy przodu, to wydaje ci się to niewiele, bo np. twój kumpel zrobił w tym czasie 7 kilogramów mięsni. I co z tego? Jeśli zrobisz 10 takich cykli, będziesz 30 kilo do przodu i nie zrujnujesz sobie zdrowia. A jak będzie wyglądał gościu po 10 cyklach z końskimi dawkami sterydów. Może już wcale nie będzie wyglądał...
Bezdyskusyjną sprawą jest to, że sterydy odnoszą skutek i że są lepsze od wszystkich legalnie dopuszczalnych suplementów. Gdyby tak nie było, czy tak wielu ludzi używało by sterydów? Z pewnością nie. bajki o tym, że wystarczy jeść dużo białka, mało tłuszczu, dużo ćwiczyć i dużo odpoczywać, by osiągnąć poziom Ronnie Colemana czy Flexa Wheelera, mogą opowiadać producenci odżywek białkowych lub innych suplementów, chcąc zareklamować swoje produkty. Prawda jest taka, że żaden suplement nie da ci tego, co mogą dać ci sterydy. Ale czy każdy z nas musi wyglądać jak Coleman, mieć 60 centymetrów w łapie i wyciskać na ławeczce 250 kilo? Można wypracować sobie bardzo dobrą sylwetkę i bardzo dużą silę bez sterydów. Wprawdzie sterydy pozwalają na przekroczenie biologicznych i genetycznych barier organizmu i wznieść się na poziom nieosiągalny bez ich użycia, ale z pewnością przyrosty uzyskane w naturalny sposób dadzą ci dużo więcej satysfakcji i w żaden sposób nie odbiją się niekorzystnie na twoim zdrowiu, a wręcz przeciwnie. Po sterydach mięsnie rosną niemal same i byle wymoczek mający kasę i dostęp do sterydów może po kilku latach być wielkim, mocno zbudowanym facetem, wcale się przy tym nie przesilając na treningach. Ale czy osiągnięcia takiego człowieka wzbudzają szacunek? Mojego szacunku na pewno nie wzbudzają. Imponują mi ludzie, którzy zaczynali pakować jako słabi, źle zbudowani faceci, nie mający żadnych predyspozycji genetycznych, a potem po wielu latach treningów, centymetr po centymetrze, milimetr po milimetrze, wylewając tysiące litrów potu i podnosząc miliony kilogramów żelaza, dochodzą do 50 centymetrów w łapie i 200 kilogramów na ławce, wyrabiając sobie przy okazji straszliwą siłę woli. Takich ludzi szanuję i tacy mogą się nazywać prawdziwymi facetami, a nie ci, którzy rok pakują i biorą sterydy, są wielcy i dużo poodnoszą, ale potem przestają ćwiczyć i już do końca życia nie pojawiają się na siłowni, gnuśniejąc i obrastając w tłuszcz.
Sterydy powodują uzależnienie, ale nie jest to uzależnienie fizyczne i nie jest to takie uzależnienie, z którego nie można się wyleczyć. Twój organizm nie potrzebuje sterydów do tego, żeby żyć i spokojnie poradzi sobie bez nich, a po odstawieniu sterydów po jakimś czasie organizm się unormuje (oczywiście jeśli brało się w miarę rozsądne dawki). Sterydy uzależniają psychicznie i polega to na tym,. że facet, który podczas brania sterydów miał 50 w łapie i był najsilniejszy na siłowni, zawsze będzie chciał mieć 50 centymetrów w łapie i być najsilniejszym na siłowni. Jednak po odstawieniu koksu masa i siła mu spadną nawet wówczas, jeśli będzie pakował więcej i mocniej niż podczas cyklu sterydowego. Wielu ludzi w tym momencie nie może sobie psychicznie poradzić i wraca do sterydów. Po prostu nie mogą znieść myśli, że mogą być mniejsi i słabsi, nawet jeśli są dużo więksi i silniejsi pod przeciętnych ludzi. Ludzi silni psychicznie, mający silną wolę, przeczekają ten okres i pogodzą się z tym, że są mniejsi niż podczas koksowania. W końcu i tak mają więcej mięśni niż przed cyklem. Jednak większość ludzi nie zalicza się do silnych psychicznie i stąd biorą się tacy, którzy biorą ciągle i to coraz większe dawki, a potem idą do lekarza, gdy już jest za późno, gdy już wypadną im wszystkie włosy na głowie, jądra zmniejszą się do mikroskopijnych rozmiarów, cierpią na impotencję i bezsenność, a wszyscy najbliżsi ludzie opuścili ich z powodu ich agresywnego i chamskiego zachowania wywołanego tzw.. "gniewem sterydowym"
Spotkałem się z opiniami, że jeśli będziesz używał sterydów, to na starość będziesz miał bardzo obwisłe mięsnie, a skóra będzie ci wisieć jak pusty worek. Jako przykład potwierdzający tą tezę przytacza się bardzo popularne w swoim czasie zdjęcie przedstawiające faceta, który odstawił sterydy i który miał tak obwisłą skórę, że gdy stał nago na zdjęciu, to nie było mu widać genitaliów, bo zasłaniała je obwisająca w okropny sposób skóra. Tylko częściowo jest to prawda. facet ze zdjęcia prawdopodobnie brał ogromne ilości sterydów, nabrał w ten sposób bardzo dużej masy, a potem momentalnie odstawił sterydy i przestał trenować. W takim przypadku skóra, gwałtownie przedtem rozciągnięta, nie nadąża się kurczyć i stąd biorą się obwisłe mięsnie i obwisłą skóra. Sterydy powinno się brać w ten sposób, że stopniowo zwiększasz dawkę, dochodzisz do szczytu, czyli momentu, kiedy bierzesz najwięcej, a potem stopniowo zmniejszasz dawkę, aż dochodzisz do zera. Cały czas przy tym musisz trenować. Niedopuszczalną sprawą jest natychmiastowe odłożenie sterydów, przynosi to znacznie większe szkody dla organizmu niż stopniowe zmniejszanie dawki,. podobnie ma się sprawa z obciążeniami treningowi, należy je zmniejszać stopniowo, by powoli wyciszyć organizm. jeśli będziesz się stosował do tych wskazówek, nigdy nie będziesz wyglądał tak, jak ten nieszczęsny facet ze zdjęcia, ani teraz, ani na starość.
Wreszcie na koniec sprawa związku wielkości penisa z zażywaniem sterydów. Jest to wierutna bzdura. Wielkość penisa nie ma nic wspólnego z braniem sterydów i od koksowania nie zmniejszy ci penis. Od koksu zmniejszają się jądra, a nie penis, ponieważ jądra wytwarzają testosteron, a gdy bierzesz sterydy, poziom testosteronu w organizmie jest znacznie wyższy niż normalnie, a więc jądra przestają funkcjonować i nie wytwarzają testosteronu, bo i tak jest go w organizmie za dużo ) oczywiście z punktu widzenia organizmu, a nie faceta, który zawsze myśli, że jest zbyt mały). A skoro jądra nie wytwarzają testosteronu, to stają się nie potrzebne i się zmniejszają,. Stąd też bierze się impotencja u zagorzałych sterydziarzy.

WPŁYW NA KOBIETY
Zakaz stosowania tych substancji, ogólnie rzecz biorąc, pociąga za sobą cenzurowanie informacji na temat, jak powinno się ich używać w najbardziej bezpieczny sposób. Powoduje to również, że ich użytkownicy rezygnują z korzystania z lekarskiego nadzoru. To również ma swoje konsekwencje. W większości przypadków, sportowcy, którzy zdecydowali się przyjmować sterydy pomimo obowiązujących zakazów, lądują w sytuacji, kiedy muszą sobie sami jakoś radzić. W przeszłości, kiedy sterydy były legalne, badanie krwi mogło dawać lekarzowi wczesne informacje i ostrzeżenie o pojawieniu się potencjalnych problemów. Zazwyczaj obecnie tak się już nie dzieje. Sportowcy sami decydują we własnym zakresie, co brać, w jakich kombinacjach, jak dużo i jak często lub polegają na radach "sterydowych guru" (można poczytać ich wypowiedzi w niektórych pismach), którzy zazwyczaj nie mają żadnego medycznego przygotowania i nie robią żadnych testów ani monitoringu efektów ubocznych. Dodatkowo, według U.S. Drug Enforcement Agency, większość środków dopingujących, które są kupowane przez sportowców i kulturystów, to albo podróbki (nie są sterydami), albo fałszywki (nie są produkowane przy użyciu właściwych procedur i nie zawieraj ą odpowiednich ilości substancji czynnych). Nawet badania na wykrycie środków dopingujących mogą powodować nieprzewidziane komplikacje. Przykładowo oczywistym jest, że przyjmowanie sterydów w postaci zastrzyków jest znacznie mniej toksyczne dla organizmu, niż trawienie ich postaci doustnych. Ale odmiany wstrzykiwane do ciała pozostają w nim dłużej i łatwo je wykryć w testach na obecność dopingu. Środki doustne z kolei znacznie szybciej opuszczają nasz system. Dlatego też badania na obecność sterydów często zachęcają sportowców do przyjmowania ich w postaci bardziej toksycznej. Większość stosujących sterydy jednak nigdy nie będzie poddawana testom, ponieważ nie zaliczają się do czołowych sportowcami, są młodymi kobietami i mężczyznami, którzy chcą świetnie wyglądać lub wspiąć się na drabinę sportowego sukcesu. Niewielu z nich będzie poddana testom na wykrycie środków sterydowych.

PRZYSZŁOŚĆ STERYDÓW
Organizatorzy sportowi mają prawo do ustanawiania takich reguł, na jakie mają ochotę. Wielu z nich wybiera uznawanie za nielegalne środków takich jak sterydy. Badanie i wykrywanie obecności środków dopingujących może być skomplikowane pod względem medycznym i prawnym (nie biorąc już pod uwagę ich kosztach), ale urzędnicy wielu dyscyplin sportowych zdecydowali, że cel, jakim jest zapobieganie nadużywaniu sterydów jest wart tego wysiłku.
Stosowanie sterydów anabolicznych w medycynie jest obecnie ograniczone. Stanowią jedną z opcji leczenia różnych zaburzeń od ciężkich oparzeń po patologiczne spadki wagi. Kortykosteroidy i estrogeny od wielu lat są używane do leczenia całego mnóstwa chorób, natomiast steroidy anaboliczne i męskie hormony z powodu ciążącej nad nimi klątwy nie spotykają się z dobrym przyjęciem. Taktyka strachu i dezinformacji oraz propagandowe doniesienia powstrzymały wysiłki naukowców i ograniczyły uzasadnione stosowanie tych leków ze wskazań medycznych, co szkodzi nauce i tym, których jakość życia mogłaby ulec poprawie dzięki terapii anabolicznej. Pomimo tego przyszłość dla badań nad sterydami wygląda jaśniej. Badania opublikowane w ciągu dwóch ostatnich lat udowodniły, że anaboliki mają swoje miejsce we wspólczesnej medycynie. Najwięcej uwagi poświęca się trzem lekom: oxandrolonowi, nandrolonowi i testosteronowi. Wszystkie one zapobiegają znacznej utracie wagi i poprawiają jakość życia osób chorych na AIDS. Ponadto badania przeprowadzone na pacjentach po urazach wykazały, że oxandrolon zwiększa szybkość przybierania na wadze i przyspiesza regenerację po rozległych oparzeniach. To brzmi rozsądnie: większe, silniejsze mięśnie i szybsza rekonwalescencja są korzystne dla ludzi próbujących powrócić do normalnego funkcjonowania. Porażenie wszystkich czterech kończyn, poalkoholowe zapalenie wątroby, dystrofia mięśni, zapobieganie osteoporozie to potencjalne nowe obszary stosowania sterydów anabolicznych. Poza tym w ciągu kolejnych 10 lat testosteron najprawdopodobniej zostanie dopuszczony w Stanach Zjednoczonych jako męski środek antykoncepcyjny.
Jeśli chciałbyś zrobić listę potencjalnych problemów i kosztów różnego rodzaju środków i używek ponoszonych przez społeczeństwo jako całość i uszeregować je w kolejności, rzeczy takie jak papierosy, alkohol i kokaina znalazłyby się na szczycie tej listy, a sterydy byłyby na tak odległej pozycji, że zdawałyby się niewidoczne. Można by zadać pytanie skierowane do pewnych osób, czy instytucje zajmujące się przestrzeganiem prawa powinny inwestować swoje ograniczone środki na ściganie sterydów. Pomimo że sprawa SA przyciąga sporo uwagi, staje się ona w jakimś stopniu czymś przestarzałym. Nowe, ulepszone ergogeniczne środki - wiele (jeszcze) nielegalnych i większość nie poddawana testom - skłania różnego rodzaju komitety sportowe do pracy w nadgodzinach. Jak zawsze, kiedy zakładasz lepszy zamek, znajdzie się w końcu ktoś, kto odkryje sposób na jego otwarcie. Jednakże warto wiedzieć, iż sterydy nie są tym, co czyni wielkiego sportowca wielkim.


SKUTKI UBOCZNE
Występowanie i nasilenie objawów ubocznych zażywania sterydów zależy od czterech czynników:

typu sterydu,

dawki

długości stosowania

predyspozycji genetycznych

wieku

płci

Wiadomo, że szczególnie toksyczne są niektóre sterydy doustne, natomiast sterydy wstrzykiwane, takie jak testosteron (cypionian, enantan, undecylenian) czy nandrolon, są na ogół bezpieczne i bardzo skuteczne u dorosłych mężczyzn. Enantan testosteronu i decylenian nandrolonu (tzw. Deca) są szeroko stosowane za granicą przez Światową Organizację Zdrowia w celu męskiej antykoncepcji, a ponieważ są bezpieczne, w niektórych pracach podawano je w sposób ciągły przez cały rok w dawce 100-300 mg/tydzień. Prace te zostały opublikowane w najlepszych czasopismach naukowych i ich wyniki świadczą o tym, że sterydy anaboliczne mogą dawać minimalne objawy uboczne.
Lekarze od lat twierdzą, że sterydy anaboliczne są wyjątkowo niebezpieczne, a potencjalnie mogą być nawet spowodować śmierć. Pomimo tych ostrzeżeń tysiące sportowców brało i bierze sterydy od wczesnych lat 60-tych, często w dużych ilościach i bez nadzoru lekarza. Niewielu cierpi na poważne lub zagrażające życiu skutki. - np. w kulturystyce znacznie częściej poszkodowani są ludzie nadużywający środków moczopędnych i stymulantów, niż ci, którzy nadużywają sterydów. Sterydy są rzeczywiście potężnymi środkami medycznymi, charakteryzującymi się możliwością wywołania pewnych potencjalnie szkodliwych objawów ubocznych, takich jak:

krótkoterminowe zwiększenie pociągu płciowego u mężczyzn, po którym następuje zmniejszenie ilości naturalnie wytwarzanego testosteronu oraz prawdopodobne kurczenie się jąder.

ginekomastia (rozrost tkanki piersiowej w okolicy sutków u mężczyzn).

u kobiet potencjalnie poważne efekty uboczne obejmują maskulinizację wywoływaną androgenicznym działaniem sterydów - może wystąpić trwałe obniżenie głosu, nieregularne miesiączkowanie, pojawienie się zarostu na twarzy, powiększenie łechtaczki, zmiany skórne, a nawet pojawienie się łysienia typu męskiego.

zwiększenie problemów z trądzikiem u obu płci.

w zależności od rodzaju stosowanego środka, sterydy mogą również powodować zwiększenie agresji i poirytowania oraz wywoływać zmiany ciśnienia krwi oraz jej składu chemicznego (np. zmiany poziomu obu rodzajów frakcji cholesterolu, HDL i LDL).

u nastolatków zakłócenie normalnego oddziaływania hormonów na rozwijający się organizm, przykładowo sterydy mogą spowodować przedwczesne zamknięcie się nasady kości długich, czyli ich zakończenia, czego rezultatem będzie zahamowanie wzrostu.

stosowanie doustnych sterydów zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z wątrobą i układem krążenia (w porównaniu do sterydów przyjmowanych w postaci zastrzyków).

Ponieważ wiele osób biorących steroidy robi to bez wiedzy lekarza, to ryzyko szkodliwości dla zdrowia znacznie się zwiększa. Szczególnie ważna jest indywidualna wrażliwość na steroidy, gdyż każdy z nas jest inny, a część z nas ma ukryte problemy zdrowotne, które mogą jeszcze pogłębić się wskutek stosowania steroidów. Ktoś może ich używać i nie wystąpi u niego konkretny problem, a u kogoś innego przy tym samym dawkowaniu powstaną komplikacje. Mowa o miażdżycy naczyń, nowotworach i zaburzeniach krążeniowych. Wiele jest na ten temat w literaturze naukowej, gdzie opisano przypadki przedwczesnej choroby wieńcowej, raka wątroby czy udaru.
Jednak większość zawodowców i amatorów biorących steroidy nie ma takich problemów. Jednakże są dwa bardzo realne niebezpieczeństwa, przeoczone przez środowisko medyczne - depresja i możliwość uzależnienia się od leków. Często spotyka się ciężką depresję u osób, które wychodzą z cyklu, zwłaszcza jeśli brali "koks" przez dłuższy czas. Uzależnienie jest bardziej natury psychicznej niż fizycznej (jak po heroinie czy kokainie). Po prostu jeśli się raz trenowało biorąc leki tak zwiększające wydolność fizyczną, to ciężko jest teraz trenować normalnie. Steroidy dają ten luksus, że masa mięśniowa i siła zwiększają się zbyt łatwo. Podczas typowego cyklu niektórzy są w stanie dodawać po 2,5-Skg na tydzień do ćwiczeń na ławce czy do przysiadów. To dobrze tłumaczy czemu tak łatwo można się uzależnić od steroidów i dlaczego powinno się ich unikać.
Sterydy anaboliczne są zazwyczaj przyjmowane doustnie lub w postaci zastrzyków. Doustne sterydy wykazują tendencję do wywoływania większej ilości skutków ubocznych, ponieważ muszą przejść przez układ trawienny oraz wątrobę, aby następnie dotrzeć do mięśni. Zwykle muszą być przyjmowane w dostatecznych ilościach oraz częstotliwości, aby zapewnić pożądany efekt. Sterydy przyjmowane doustnie są poddawane agresywnej "obróbce" wątroby, której praca polega na detoksyfikacji (odtruciu) i metabolizmie obcych substancji. Wywiera to istotny wpływ na wątrobę, a czasami może prowadzić do poważnych uszkodzeń i śmiertelnego powikłania określanego jako plamica wątrobowa, polegającego na obecności w wątrobie licznych jamek z krwią, które mogą pęknąć i doprowadzić do niewydolności wątroby.
Sterydy anaboliczne podawane w formie zastrzyków mogą być wytwarzane na bazie wody lub oleju. Sterydy oparte na oleju, ogólnie rzecz biorąc, mają znacznie dłuższy okres połowicznego wydalania, niż sterydy oparte na wodzie (i są znacznie trwalsze niż przyjmowane doustnie) i mogą być przechowywane w tkance tłuszczowej, powodując, że są łatwiejsze do wykrycia w testach badających obecność środków dopingujących. Deca-Durabolin, przykładowo, ma trzy metabolity, które mogą być wykryte przez rok lub dłużej. Ponieważ nie przechodzą przez układ trawienny, są odkładane w głębokich tkankach mięśni, powoli uwalniane i mają charakterystyczną budowę chemiczną, dlatego też sterydy podawane w formie zastrzyków nie wywierają takiego negatywnego wpływu na wątrobę, jednak podawaniu ich towarzyszy różnego rodzaju ryzyko, takie jak możliwość infekcji, zapalenie szpiku oraz posocznica (zatrucie krwi), szczególnie w przypadku ludzi nie przeszkolonych co do sterylnego podawania środków w postaci zastrzyków.

trenig czyni mistrza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 923 Napisanych postów 55280 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336041
Szczegółowe informacje na temat środków dopingujących znajdują się w portalu doping.pl
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 3409 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18766
sterydy to samo zdrowie kazdy koks Ci to powie
1

zyc szybko umierac mlodo i h**...ON

"Popatrzcie tylko na wypowiedzi Samowara to jest jakis spamer!
Zawsze daje tylko te ""a wypowiedzi zadnej!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20037
Sterydy to leki a leki nie moga szkodzic bo z samej nazwy sluza do leczenia !
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20037
btw. przy uzyciu ctrl+c i ctrl+v nie zrobisz kariery w dziale doping
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 3409 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18766
"leki nie moga robic krzywdy" bzdura!! wszystko jest trucizna i nic nie jest trucizna decyduje dawka

zyc szybko umierac mlodo i h**...ON

"Popatrzcie tylko na wypowiedzi Samowara to jest jakis spamer!
Zawsze daje tylko te ""a wypowiedzi zadnej!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 192 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1250
kariera powiadasz......bzdury.Umieszczam tylko to co jest interesujace,kariery nie szukam
1

trenig czyni mistrza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20037
no to jestes 99999 czlowiekiem ktory wkleja takie arty.
Wszyscy juz to wiedza i podejrzewam ze niewielu to wogole przeczyta.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 3409 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18766


kariera pakera nabiera tempa wybieramy dopingu prezydenta

zyc szybko umierac mlodo i h**...ON

"Popatrzcie tylko na wypowiedzi Samowara to jest jakis spamer!
Zawsze daje tylko te ""a wypowiedzi zadnej!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1272 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20054
Juz bylo

-Yo,I don't even wanna fight with U man,I'll lay U right where U stand-
>Fotki kumpla(zapraszam)--> http://www.sfd.pl/temat287282-strona2/ 
Zdjecia znajomego(Dr.Arnigiusz) http://www.sfd.pl/Ziombelek_Dr.Arnigiusz_-t326978.html
Fotki znajomego Mr.Lukas--> http://www.sfd.pl/Mr.Lukas!:-_-t406966.html#post6

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3592 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31924
"Występowanie i nasilenie objawów ubocznych zażywania sterydów zależy od czterech czynników:

typu sterydu,

dawki

długości stosowania

predyspozycji genetycznych

wieku

płci "
ALBO JA NIE UMIEM LICZYC ALBO TU JEST 6 CZYNNIKOW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1121 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 22018
mozna przeczytac ale nic ponadto co juz wiedzialem nie wyczytalem tu
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Deka indyjska

Następny temat

Uzaleznienie od koksów....

Obnizka