SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POmocy!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 833

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1701
Witam.

Wiek: 15
Wzrost: 170
Waga: 59
Typ: ekto/endo ( Mam trochę brzucha , ale w sumie mało no niewiem jak to określić :D

CEL: Zdrowe odżywianie , lepsze osiągi w sw i na siłowni


Jak powinienem układać dietę do takiego celu?? bo jest albo na mase albo na redukcje. A jak powinienem ułożyć do mego celu??

Może po prostu :

1.Wyeliminować Cukry
2.Zastąpić chleb biały na chleb razowy.
3. Na śniadania jeść jajka , płatki górskie
4. Wcinać warzywka , owoce
5. Od czasu do czasu rybka .
6. Na obiad często kasza , makaron


Czy takie punkty pomogą mi osiągnąć zdrowe odżywianie oraz lepsze osiągi? :D POZDRAWIAM!!

~~~~Just Train~~~~

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
xxjudokaxx przedstaw jak wyglądałaby dieta po zaproponowanych przez Ciebie zmianach

Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2009-06-06 23:06:12

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 566 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4434
Mysle , że dieta zbędna te ziemniaki zastąpić ryżem w obiedzie bądz kaszą dobry pomysł . i płatki owsiane na śniadanie tak trzymaj ogólnie za młody jak na rygorystyczną diete więc to wystarczy na poczatek ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
xxjudokaxx, jesteś jeszcze młody, więc myślę, ze za bardzo rygorystycznie nie podchodź do diety. Biorąc pod uwage Twój wyznaczony cel, to myślę, że powinieneś jeśc tak jak napisałeś:

1.Wyeliminować Cukry jakie cukry? pewnie chodzi Ci o słodycze, cukier biały .. to wtedy tak. Ale jak Cię będzie ciągnęło do słodkiego to czekolada gorzka jest najlepszym wyborem (skład kakao > 60%)
2.Zastąpić chleb biały na chleb razowy razowy to lepszy wybór .. i najlepiej taki prosto z piekarni, nawet mozna samemu upiec taki porzadny chlepek z mąki pełnego przemiału (typ: 2000 albo 1850 z tego co pamietam. Jest o niebo lepszy w smaku ).
3. Na śniadania jeść jajka , płatki górskie tak mozesz zamieniać, raz płątki, raz owsiane, albo razem. Czasem moze Ci się znudzić jesc non stop jajka/jajecznice , to mozesz sobie wtedy zjeść owsiane, dodać orzechy (włokie, laskowe, pestki z dyni), czasem maliny lub jagody
4. Wcinać warzywka , owoce warzywka jak najbardziej; szczególnie zielone (ja uwnielbiam sałate i pietruche). Co do owoców, ja lubie tylko maliny i czasem grejfruty.
5. Od czasu do czasu rybka . rybka/chude miesa z piersi z kurczaka/indyka
6. Na obiad często kasza , makaron tak! Na ziemniaki tez mozesz sobie czasem pozwolić do obiadu, ale dodaj oczywiśćie do tego warzywa, by zmiejszyć ładunek glikemiczny posiłku (poczytaj sobie o nim)

Moim zdaniem powinieneś jeśc 'wszsytko' w rozsądnych ilościach. Twój organizm się jeszcze rozwija więc potrzebuje witamin by rosnąć. To co napisałam to bazuje na własnym doswiadczeniu .

Jak chcesz chodzić na siłowni, to poczytaj sobie o posiłkach 'przed' i 'po' treningowych. Tez są ważne, bo mówisz o tym, aby osiągnąć lepsze wyniki. Dieta to podstawa, wiec życze wytrwałości.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1701
Dziękuję za odpowiedzi !!

~~~~Just Train~~~~

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zaryz żył

Następny temat

GERBERY a dieta

WHEY premium