SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POTRENINGOWO - " kurczak po bombajsku z dynią, kaszą gryczaną i jogurtem naturalnym "

temat działu:

Kuchnia SFD

Ilość wyświetleń tematu: 4760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
To istne szaleństwo smakowe! Po prostu rewelacja :) Musisz koniecznie tego spróbować, bo na prawdę warto. Połączenie pikantnych warzyw i kurczaka po bombajsku w mojej wersji, z niepaloną kaszą gryczaną i kremowym, delikatnym jogurtem naturalnym to coś przepysznego! Taki kolejny przepis "fusion", który łączy w sobie smaki Indii i Polski. Po prostu BOMBAj! :)

Na 3x porcje "Bombaju na talerzu", potrzebujesz:

- 500g piersi kurczaka, pokrojonej w dość spore kawałki ( ja użyłem polędwiczek z piersi )
- 1/4x sporej dyni, pokrojone w grubą kostkę
- kilka różyczek brokułów
- 10x średnich pieczarek, oczyszczonych i porozrywanych na różne kawałki
- 2x spore pomidory
- 1x cukinię pokrojoną w grubą kostkę
- 1x cebulę, pokrojoną w kostkę
- 1x papryczkę chilli, pokrojoną w cienkie plasterki
- kawałek wielkości kciuka imbiru, pokrojonego w drobne kawałki
- 3x ząbki czosnku, przeciśnięte przez praskę
- 1x szklankę wytrawnego białego wina
- 2x łyżki dobrego ketchupu
- 2x łyżki ciemnego sosu sojowego
- 1x łyżkę nasion gorczycy
- 1x łyżkę kminu rzymskiego
- 1x łyżeczkę curry
- 1x łyżeczkę kurkumy
- 1x łyżeczkę słodkiej czerwonej papryki w proszku
- garść listków kolendry, posiekanych lub porwanych na większe kawałki
- oliwę z oliwek
- sól morską
- świeżo mielony czarny pieprz
- 3x duże łyżki gęstego jogurtu naturalnego ( do podania )
- kasza gryczana niepalona ( do podania, opcjonalnie )

A robisz tak:

Na patelni rozgrzewasz oliwę z oliwek i wsypujesz na nią gorczycę, kmin rzymski, curry, kurkumę i paprykę. Chwilkę je wszystkie prażysz, tak aby w pełni wydobyć z nich wspaniały aromat. Nie możesz ich jednak spalić. ;) Przy okazji uważaj, bo gorczyca lubi strzelać!
Po około minucie dodajesz cebulę, imbir oraz papryczkę chilli i mieszasz. Wszystko podsmażasz i wrzucasz dynię oraz pomidory. Mieszasz i dolewasz wino. Zwiększasz płomień i czekasz, aż odparuje, zostawiając na patelni swój piękny zapach. Teraz dodajesz sos sojowy, odrobinę soli i małe oszustwo w postaci ketchupu. ALE - takie oszustwo jest tutaj na wagę złota, uwierz mi! Dobry ketchup nada całości fantastyczny charakter, a danie zyska przez to wspaniałą słodycz i lekko się zagęści. Do tak pysznej zawartości patelni dokładasz pierś kurczaka oraz porozrywane pieczarki. Ja lubię traktować je w ten sposób. Lubię, bo potrawa nabiera wtedy domowego charakteru, a grzyby nie są pokrojone w idealne plasterki - to takie nudne! :) Następnie dolewasz odrobinę wody i zmniejszasz płomień. Przykrywasz i dusisz około 10/15 minut. Na ostatnie 5 minut duszenia wrzucasz brokuły oraz cukinię - tak, aby zachowały kolor i były jeszcze lekko chrupiące. Próbujesz i ewentualnie doprawiasz do smaku. To jest już pyszne! Lekko pikantne, pełne aromatów i smaków. Ale będzie jeszcze lepsze, kiedy podasz je tak, jak ja. Czyli z gęstym jogurtem naturalnym, który złagodzi ostrość sosu i połączy ze sobą wszystkie smaki oraz z polską, niepaloną kaszą gryczaną. Po prostu rewelacja! :) Wyłóż więc na talerz lub do miski kaszę, na nią ten aromatyczny i wspaniały sos a z wierzchu posyp całość świeżą kolendrą.
Możesz również podać to danie z fantastycznym kus-kusem lub aromatycznym ryżem basmati.

SMACZNEGO! :)

WARTOŚCI BTW ( dla 1x porcji z 70g kaszy i jogurtem ):
500kcal, 53g (42%) białko, 10g (18%) tłuszcze, 52g (42%) węglowodany


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Paszkos jak zwykle czaruje
Ponawiam pytanie, które zadałem kiedyś: kiedy wydajesz książkę kucharską?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Dzięęęęęki!
Co do książki - kto wie! Może niedługo coś napiszę A będziecie kupować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 620 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8324
Jeśli będą do niej dodawane jakieś próbki supli i będzie merytorycznie ciekawa to oczywiście ! :D

Siłka, piłka, albo mata na zło całego świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
dzisiaj to robiłem, nie wspomniałeś kiedy dodajesz czosnek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
O kurcze, faktycznie! Wielkie dzięki za zwrócenie na to uwagi ;)
Czosnek dodaję do sosu pod koniec jego duszenia - razem z brokułami i cukinią.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pyszny ryz z warzywami i kurczakiem

Następny temat

Ciasto pomarańczowo-czekoladowo-kokosowe

WHEY premium