SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOC - odchudzanie + wegetarianizm

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 207
Przez kilkanaście miesięcy byłam pewna, że nie potrzebuję pomocy, a wszelkie rady i uwagi lekarzy/trenerów traktowałam z pobłażaniem. Aż do dzisiaj...

A więc mam 1.58cm wzrostu, nie jem mięsa, produkty odzwierzęce bardzo rzadko, ale lubię czekoladę.
Zaczęłam odchudzanie z wagą 68kg w lipcu 2010, sposobem imho zdrowym: normalne odżywianie tylko bez słodyczy, 30 min. biegania 5 razy w tygodniu.
Leciało początkowo 3.5-4kg miesięcznie, po pewnym czasie coraz mniej.
Od lutego ważę 53kg i ZA NIC nie mogę schudnąć! Biegałam nawet 1h dziennie i wcinałam, tfu, białko; potem miałam stres i przerwę (nie przytyłam), następnie pojawiły się kompulsy, które trwają od czerwca do teraz.
Ostatnie dwa tygodnie uczciwego i sumiennego treningu przypłaciłam, uwaga, utratą 200g. Super.

Prawdopodobnie mam bardzo obniżony metabolizm, ale co z tym zrobić? Wiem, że szczupłe osoby chudną wolniej, ale jakieś minimalnie 2kg miesięcznie by się chyba dało... Nadmieniam, że schudnąć planuję 6-9kg. Jakieś propozycje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 370 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2427
Ej, nie fochaj się tylko wrzucaj to wszystko o co Cię proszą. Jesteś mocna psychicznie - zniesiesz to i wygrasz. Nie jesteś = nie ma Cię.

Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier**lać.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3856
Po pierwsze i najważniejsze:
https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html
Zastosuj się sumiennie do powyższego czyli przeczytaj tematy tam zawarte.
Dodaj zdjęcia sylwetki, przykładową dietę i zaopatrz się w dużą dawkę mobilizacji i motywacji bo bez tego ani rusz. Po wstawieniu ankiety i reszty czekaj cierpliwie na odpowiedź Szefowych...
Powodzenia:)

Przy wzroście 158 cm chcesz ważyć 45 kg????!!!!!?????!!!!
Nie wiem, nie rozumiem niech się wypowiedzą Mądrzejsi...

Zmieniony przez - Trzynastka.a w dniu 2011-11-14 11:47:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Numerku 13, kochany, modratorzy powiedzą krótko:

Straszydło z siebie robić proszę na innym forum, zapewne pro-ana

Albo koleżanka działa wg naszych założeń (czyt. buduje piękną sylwetkę przy zachowaniu pełnej funkcjonalności swego układu rozrodczego), albo mówimy sobie "do widzenia".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 207
No bez przesadyzmu...
Zrozumiałabym to oburzenie, gdyby mój wzrost wynosił 170-180cm z tą wagą. Ale ja naprawdę jestem malutka i każdy gram tłuszczu widać.
Moim jedynym problemem jest brzuch (90cm w pasie; taka budowa niestety), a zdaje mi się, że najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tłuszczu jest odchudzanie. Chyba że się mylę, to bardzo proszę o oświecenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 849
wydaje mi się, że oświecenie cały czas siedzi w artykułach które można tu znaleźć:)
wiele się po nich rozjaśnia i nie ma pozniej potrzeby zadawania niepotrzebnych pytań i tak zajętym moderatorkom:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 428 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8821
https://www.sfd.pl/-t585708.html
jeśli jeszcze się z tym nie zapoznałaś zrób to, a także poczytaj inne linki z koncepcji i regulaminu działu(podwieszone w naszym dziale)

Zmieniony przez - dobrobytka w dniu 2011-11-14 15:56:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066
Nie ma ankiety, nie ma zdjęć nie ma zrzutu przykładowej miski = nie ma o czym mówić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 207
Wiek : 18
Waga : 53kg
Wzrost : 158cm
Obwód w biuście : 91cm
Obwód talii w najwęższym miejscu : 66cm
Obwód na wysokości pępka : 90cm
Obwód bioder : 93cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 49cm
Obwód łydki : 35cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, biust
W którym miejscu najszybciej chudniesz : talia, biodra
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: półgodzinne bieganie 5x w tyg.
Co lubisz jeść na obiad : wszystko, co wegetariańskie
Co jako przekąskę : owoce suszone, orzechy
Co jako deser : czekolada; na diecie będąc nie jadam
Ograniczenia żywieniowe : nie jem mięsa
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : dobry, regularnie, brak tabletek
Preferowane formy aktywności fizycznej : aeroby, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : bieganie i niejedzenie słodyczy, schudłam 15kg

Na razie nie mam możliwości wstawienia zdjęcia, ale figurę mam raczej klepsydrowatą z wielką oponą na brzuchu.
Przykładowe dzienne jadłospisy:

-1 posiłek: trzy kromki chleba mieszanego pytlowego, pasta własnej roboty, ogórek, pomidor
-2,3 posiłek: banan, jabłko
-4 posiłek: zupa z soczewicy, kulki serowe w sosie śmietanowo-serowym, ryż brązowy/kasza gryczana, mnóstwo warzyw
-5 posiłek: musli pełnoziarniste, mleko ryżowe

-1 posiłek: 3 jajka na twardo, kromka razowca, rzodkiewki
-2,3 posiłek: orzechy + suszone owoce, pół pamelo
-4 posiłek: zupa dyniowa, naleśniki ze szpinakiem zapiekane z serem
-5 posiłek: seler duszony w pomidorach

Piję tylko wodę niegazowaną i wódkę (ale to rzadko).
Ogólnie to nie mam czasu jeść, więc objadam się na śniadanie i obiad, a reszta to tak skromnie, wiem...

Zmieniony przez - coemeterivm w dniu 2011-11-14 17:59:00

Zmieniony przez - coemeterivm w dniu 2011-11-14 18:00:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1205 Wiek 12 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12066
wrzuć posiłki do www.poterningu.pl (login i haslo jak na sfd) aby rozklad BTW był klarowny- warzyw nie wliczaj, z takiej wypiski jak podałaś niewiele wynika, nie znamy gramatury oraz kaloryczności... na pierwszy rzut oka masz mało białka, same jaja i nabiał to mało... wegetarianizmem nie trzeba się zasłaniać- wiem co mówię bo nie jem mięsa 12 lat... włącz do diety soczewicę, ciecierzycę, fasolę

poza tym usprawiedliwienie,ze nie ma się czasu na jedzenie jest karygodne, każda z nas albo uczy się, albo pracuje do tego ma na głowie mnóstwo innych spraw, a jednak jedzenie ogarnia...to podstawa- jeśli nie zamierzasz się stosować do panujących tu zasad to szkoda Twojego i naszego( wszystkich chętnie niosących pomoc) czasu


Zmieniony przez - unplugged w dniu 2011-11-14 23:12:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Unplugged, podejmujesz się stanąć tutaj na posterunku i wezwać mnie, kiedy koleżanka zastosuje się do wymagań działu?

Do autorki tematu: rozwiązania problemu swojego ogromnego brzucha szukaj w swojej diecie i wiecznym odchudzaniu. Jestem niższa niż Ty o 4cm, ważę więcej, a w brzuchu mam 20cm mniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
To co Ty masz z budową, że jest 90cm w brzuchu? Przerośnięty żołądek? Czy może pięknie wyhodowana otyłość brzuszna?

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik małego diabełka ;d

Następny temat

Zapiski i notatki - redukcja młodej matki :-)

WHEY premium