SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOC W KOREKCIE! :D

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 239
witam wszystkich ;)
cwicze od sierpnia, tak bardziej intenswynie od wrzesnia, schudlam juz 6kg i chce to utrzymac, bo dzieki pracy osiagnelam to co chcialam i jestem zadowolona. zawsze mialam kontakt ze sportem, lecz teraz dlugo i staram sie na powazniej
mam 15 lat, 181cm i 62-63kg.
cwicze gdzies 5-6 razy w tygodniu, 3x 1h zumba fitness (szybki taniec + cwiczenia), 3x bieganie 1h (czasami jak nie mam sposobnosci isc na zumbe, to w zamian biegam)

ale juz po 20 listopada powinnam miec miesiaczke, a nie mam, a ostatnia byla taka znikoma, ze nie wiem co to w ogole mialo byc. moze za malo jem kalorii? wszedzie pisza co innego, wiem, ze trzeba tez samemu z wlasnego doswiadczeina okreslic, ale poradzic sie nie zaszkodzi. mysle, ze jem akurat, chociaz... wysilek fizyczny nie jest dla mnie intensyny, nie wracam jakas styrana. czytalam ten temat: https://www.sfd.pl/-t585708.html i mam troche wyrzezbione nogi, nie glodzilam sie, schudlam i wyrzezbilam to, co mi sie nie podobalo. wiec nie wiem, musze isc do ginekologa. ciaza jest wykluczona :D!

moja dieta (przykladowo oczywiście!) wyglada tak

6:40-7:00 - głównie jajecznica z 3-4 jajek, 2-3 kromki razowego z masłem osełkowym albo micha platków kukurydzianych (powinnam je zastapic owsianymi, wiem, ale wole w smaku kukurydziane) z mlekiem, zielona herbata
w miedzyczasie jabłko
kolo 9:00- serek wiejski i 2 kromki razowego/jogurt naturalny albo (zdarza sie, ze i tez) kanapki ciemnego pieczywa z szynka (staram sie z piersi) salata, pomidorem, ogorkiem, czasami jak nie mam czasu w domu zrobic to od kogos biore, ale to i tak nie tak zle bo zazwyczaj maja z serem czy szynka + warzywa i tez przewaznie ciemny chleb :D
kolo 11:00 cos przegryzam owoc jakis głownie albo kanapeczke
12-13 obiad w szkole, jem wszystko i zupe i IIdanie z surówką
w domu kolo 15- roznie, jakis naturalny jogurt, czy cos co jest dobrego w domu, czasem drugi obiad
potem czekam az sie przetrawi i biegam wieczorkiem, potem przegryze jakis owoc, czy jogurt naturalny a jak zumba o 20 to potem nie jem na noc.

ogolnie jak jestem glodna to cos jem, nie jest tak, ze sobie odmawiam.
eh w sumie to jem wszystko, ale z umiarem, o tak powiem haha

gdzies jadam z 2500/2800 kcal, slodycze hmm. tak umiarkowanie, nie ograniczam sie specjalnie, ale też nie obzeram, wliczam je w bilans, staram sie zastepowac np biszkoptami jak chce coś po prostu powcinać i musi byc to cos raczej slodkawego, a nie owoc, ale jak chce cos czekoladowego to jem i tyle.
trawienie mam, mysle, ze dobre.
duzo pije wody, staram sie duzo bialka spozywac, biore tran i piję siemie lniane czasem.


moje pytania:
*ile tych kalorii mam spożywać?
*czy błędnie robię, że po bieganiu zazwyczaj nic nie jem? wiem, ze sie powinno np piers z kasza, ale moge to zastapic jakas zwykla kanapka z np szynka i warzywami?
czytałam, ze szklanka mleka dobrze wpływa, ale ile w tym prawdy.
*jak koncze zumbe o 21, a o 22 ide spac to cos mam jesc? nie wiem, ta szklanke mleka :D?


ps. tych wymiarow uda itp nie mam jak teraz podac bo nie mam miarki, ale sie postaram potem zmierzyc
ps2. schudlam te kilogramy, dzieki temu, ze codizennie biegalam i tylko troche ograniczylam kalorie, ale na pewno nie ponizej 2000 i trzymalam sie raczej, ze tak powiem, bardziej hmm... ograniczonych rzeczy, teraz czasem zjem tam juz tą drozdzzowke zamiast chleba itp, jakby to ujac - wiekszy zasob pokarmow mam :D wiem, ze mi nie zaszkodzi, ale nie chce sie otluscic tj zamiast miesni tluszcz, a 'objetosc' i waga ta sama ;)

POZDRAWIAM! i przepraszam za chaotyczną wypowiedz, staralam sie jak najlepiej to wsystko uwzględnić i zobrazować, liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie :) !


ZDJECIA DODAM POTEM JESZCZE NA KTORYCH LEPIEJ WIDAC FIGURE, TE ROBIONE BYLY NIEDAWNO (z nudow, jak pokemon ;d) I PRZEZ 'SUPER' POZY MOZE TROCHE WYGLADAC INACZEJ :)







ps. mam wciecie, tylko ta bluzka taka. :)

Zmieniony przez - paputeeek w dniu 2011-12-15 16:52:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powtórzę się;

Martucca
Daj porządne zdjęcia w bieliźnie, w pozycji neutralnej.

No i wpisz tą swoją dietę 2500kcal do kalkulatora żywieniowego na potreningu.pl i wklej tutaj zrzut ekranu


Spełnisz te warunki, to pogadamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mam 15 lat, 181cm i 62-63kg.

BMI=18.9, a to oznacza niedowagę. Stąd brak okresu

Daj porządne zdjęcia w bieliźnie, w pozycji neutralnej.

No i wpisz tą swoją dietę 2500kcal do kalkulatora żywieniowego na potreningu.pl i wklej tutaj zrzut ekranu, bo z tego co tam napisałaś, to ja widzę 1500 raczej

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-12-15 18:20:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Brawo, brawo, teraz do Tap Madl. Tam nie trzeba dziewczat z miesiaczka.



Wez mloda cos zjedz.

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 239
jak mama wroci to zrobie, bo ma aparat :)
a te 2500 kcal to tak:

rano ta jajecznica z np 3-4 jajek to jajko ma z 90 kcal to wychodzi z 360 + tam z maslem to z 400 max i dwie kromki razowego z maslem, jedna ma 90 + masla (no troche go tam nakladam :D) to mamy 400+200 = ok 600.

potem w szkole kanapka z szynka i warzywami= 2x90+szynka,maslo,warzywa to mamy z 250 kcal.
potem serek wiejski z 2 kromkami= 180+180 =360
potem obiad= zupa i drugie danie, zupa z 300, drugie danie 400-500 (np miecho i ziemniaki, czy co tam jest w szkole, roznie)
potem w domu jogurt naturalny to z 180, jakas przekaska z 200 ma glownie, jak jakis obiad jest dobry tez zjem
<bieganko> i jakas kanapka, czy wiejski to wychodzi z 350.
czasami jakiegos cukierka zjem czy cus + do tego owoce (jabłka głownie)

podsumowujac: 2640, a, ze tam byly rozne zaokraglenia to z 2500.

moze sie myle, prosilabym o sprostowanie mnie :)


*wrong
to, ze pytam sie o rady, to zle ;d? po co to dogryzanie

Zmieniony przez - paputeeek w dniu 2011-12-15 18:36:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 396 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8054
paputeeek


*wrong
to, ze pytam sie o rady, to zle ;d? po co to dogryzanie




sorry, że tak ni z gruchy ni z pietruchy ale z czasem polubisz dogryzanie wrong ja może lubię bo mi jeszcze nie dogryzła, ale wrongowe poczucie sarkazmu jest aż godne podziwu wrong rulezz pewnie teraz wywołam wilka z lasu i wrong wpadnie mi podogryzać

a jadłospis i tak polecam wrzucić na potrenignu.pl (login i hasło jak na sfd) przy tak dużej ilości dzienników uwierz mi, że przejrzystość w dużej mierze pomaga w przeglądaniu i ocenie jadłospisu.. widac ile białka, węgli i tłuszczu.. uzupełnij wszystko i wtedy możesz liczyć na rady

http://www.sfd.pl/_berry__:_bo_woli_kombinować_z_ciałem_pod_okiem_szefowych_:_-t811041.html  foty str. 18 i 30

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
— H. Jackson Brown, Jr.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
no i warzyw nie wliczamy do bilansu. Jak podliczysz wszystko w dietetyku, to może nie wyjść wcale 2500kcal

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Nie, no zostalam poproszona przez Marte, nie? Bo nam sie nie podoba, ze mloda laska juz nie ma okresu. Chudo i beda problemy, sama to przeszlam, mam 183cm wzrostu i zeszlam na 57kg. Okresu nie mialam rok

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Ta zupa 300kcal to sztywna musi być, łyżka stoi

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
nie, no ja jem po 2500 kcal i bym się zagłodziła na takiej diecie

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 396 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8054
4nn
jak przeczytałam tą zupę i 300kcal obok niej to się zastanawiałąm z czego ta zupa ciekawa jestem tej wypiski na potreningu.pl

http://www.sfd.pl/_berry__:_bo_woli_kombinować_z_ciałem_pod_okiem_szefowych_:_-t811041.html  foty str. 18 i 30

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
— H. Jackson Brown, Jr.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_berry_

jak przeczytałam tą zupę i 300kcal obok niej to się zastanawiałąm z czego ta zupa


Nooo... Solidną grochówkę można byłoby pod to podciągnąć Kubek gotowanego grochu, trochę zeskwarzonego boczku, jakieś tluste mięcho... I się zbierze
Ale mam nieodparte wrażenie, że w tym przypadku mowa raczej o gotowanych jarzynkach na kostce rosołowej

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-12-16 08:17:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczenia na uda :|

Następny temat

Wizjaa - zdrowa dieta&świetna figura

WHEY premium