SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOC DLA RODZIN OFIAR GÓRNIKÓW Z HALEMBY

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9461

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10798 Napisanych postów 47730 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
taa najlepiej to kopalnie spryzwatyzować i wtedy ludzie nadoe bda robic za 600zł a jak mu sie nie bedzie podobało to prywaciaz powie ze na jego miejsce jest 100 innych...i wtedy juz nawet gornicy uciekna za granice:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 4168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16823
widze, że twoja (nie)wiedza ekonomiczna jest zatrważająca. tak, owszem najlepiej by było sprywatyzowac. państwowe zakłady są źle zarządzane, istnieją przerosty zatrudnienia i przedsiębiorstwo funkcjonuje nieefektywnie. dlaczego? ponieważ menadżerowie spółek państwowych są wybierani z klucza partyjnego lub związkowego. państwowa firma nie musi przynosic zysków ponieważ i tak zostanie zdodowana z budżetu. kto więc będzie wtedy zabiegał o to aby przynosiła zysk? nie ma bodźca który by to wymuszał. i tak rocznie na takie dotacje państwowych firm przemysłowych idzie 10 mld złotych. nie opłaca tego rząd z jakiejś cudownej szkatuły bez dna, ale po prostu podatnicy i to głównie ci bardziej przedsiębiorczy i zaradni. a rząd to wszystko okrasi w cudowne hasło sprawiedliwości społecznej.

jak w tym kraju mają powstawac miejsca pracy skoro piętnuje się ludzi przedsiębiorczych na rzecz rozwydrzonych związków zawodowych? płaczesz, że ludzie zarabiają 600zł, ale zapewne nie wiesz dlaczego. rynek pracy jest po prostu rynkiem i podlega takim samym prawom jak rynek jabłek czy stali. w sytuacji wysokiego bezrobocia jest po prostu zbyt duża podaż pracowników względem istniejących miejsc pracy. cena pracy więc spada. co zrobic aby ją podniesc? nic innego jak zwiększyc podaż miejsc pracy. zamiast więc walczyc z tzw 'prywaciażami' którzy tak naprawdę tworzą miejsca pracy i ciągną gospodarkę skup się na naturze problemu.

zastanów się w jakiej sytuacji powstaje więcej miejsc pracy:

a) kiedy człowiek może prosto i szybko założyc firmę, będzie płacił niskie podatki i nie będzie miał problemów ze zwolnieniem pracownika jeżeli interes mu nie wypali

czy

b) kiedy człowiek będzie przez miesiąc latał po urzędach aby zarejestrowac działalnosc, potem dowali mu się wysokie podatki na różne społeczne cele, a w razie fiaska inwestycji będzie miał duże problemy ze zwolnieniem pracowników

Zasada jest prosta. Miejsca pracy powstają wtedy kiedy opłaca się je tworzyc i nie wiąże się to z dużym ryzykiem. Wszelkie działania polityków mające na celu rzekomo ochronę pracowników takie jak wysokie składki, ustawowa ochrona pracy jedynie zniechęcają potencjalnych przedsiębiorców do tworzenia miejsc pracy. Nie da się ustawowo stworzyc dobrobytu. Dobrobyt powstaje dzięki sprawnej gospodarce. A ta najlepiej się rozwija w warunkach liberalizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1284 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12989
dokładnie tak samo mialem zaargumentować

muzyk - sog dla ciebie

pozdro ...

" (...) wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę (...) "
---------------------------------
www.jwip.pl
www.wlodarek.waw.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOC DLA GORNIKOW Z HELEMBI

Następny temat

Masa mięśniowa a redukcja Bf...

NutLove