SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.3

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 207688

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
A mozna je ugotowac normalnie w garnku ?
Ile wtedy gotowac ? Jak dlugo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304
Witam!
Moje pytanie:
Zaczęło się od układania diety wg "Dieta - ułóż sam" Qazara i co za tym idzie wg Vitalmax dziennika posiłków. Ważę 65kg, mierzę 175cm i mam 22 lata. Z prostych obliczeń wynika - 65kg x 24 = 1560kcal + wskaźnik aktywności zakładam... Nawet to 1.5. Od razu zaznaczam, że nie trenuję na siłowni i na razie omijamy tą sprawę całkowicie. Celem jest pozbycie się tłuszczu z okolic brzucha - sprawa oczywista :) W tym celu chcę spełnić wszystkie warunki na co składa się: 3x tydzień HIIT w postaci biegów (5 całych interwałów), 2x basen i 2x rower (aeroby) to robię razem oczywiście dniami, w których nie trenuje HIITa, dodatkowo trenuje mięśnie brzucha (6 Weider), serie pompek, drążek. Hmm, a że lubię robić wszystko porządnie jak należy - muszę mieć dietę i będę ją miał :) Wracamy do kalorii - więc ćwiczenie dość mocno prawie cały tydzień + praca fizyczna (8,10h) więc można założyć tą aktywność 1.5 mnożymy to przez nasze 1560 co daje Nam 2340kcal w założeniu 1.4 - 2184kcal. W pewnym sensie robię... Redukcje bo chcę stracić tłuszcz więc nie odejmując tak bardzo dużo zaokrąglam swoje zapotrzebowanie dzienne na 2000kcal i powinienem wziąć się do układania diety. Jednak pojawia się problem... Dlaczego? Postanowiłem zwiększyć białka zmniejszyć węgle ustaliłem proporcję B=30%W=40%T=30-% ok wychodzi 200g węglowodanów i jak za cholerę mam zjeść dziennie 200g węgli jak po 2 godzinnej jeździe na rowerze(uznaje jako trening) uzupełniam to 2 bananami gdzie:
100g banana ma 22g ww - banany były troszkę większe więc na necie znalazłem, że mogą ważyć ok 200g - zjadłem tak jak wspomniałem 2 - to daje nam prawie 90g ww, a i tak muszę szybko robić jakiś konkretny posiłek żeby odzyskać siłę bo te banany przelatują przeze mnie po takim wysiłku. Zostaje mi 110, na tyle dziennych posiłków yhhh porządnych. Nierealne? Czy to możliwe, że facet taki jak ja (ok bykiem nie jestem w końcu to 65kg) wstając o 5 do pracy wracając o 16 i trenując ostro za każdym razem wyżyje na 2000kcal? Dlaczego to jest liczone w ten sposób, a jak wejdę na jakiś pierwszy lepszy kalkulator na necie (Nie SFD) i wpisując te same parametry wyliczy mi po 3300/3500kcal i nawet jak odejmę to nie zejdę poniżej 3000 różnica? 1000 kcal to jednak sporo. Coś nie gra jak to jest? Układać przy takim trybie życia dietę pod 2000kcal. Liczę na pomoc i niech nie będzie to dla Was mylne (pierwszy post). Forum czytam od dobrych kilku lat i uczę się cenny wskazówek teraz chciałem zapytać więc - założyłem konto :) Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
@Kilaazz
Tak samo przy sniadaniu rozumiem, ze nalezy zjesc wegly o wysokim IG, produkty ktore posiadaja nizsze IG sa lepsze na normalne posilki tak?

To śniadanie jest jakimś nienormalnym posiłkiem?
Staraj się przez cały dzień jeść węgle o niskim IG.
Wspomniałem tylko o tym że po treningu można sobie pozwolić na wyższe IG.

Makaron IG = 35, ryz paraboliczny IG = 47, czy takie roznice maja znaczenie i czy w takim razie lepiej zajadac makaron niz ten ryz
Jeżeli IG<50 to nie ma wielkiej różnicy czy zjesz ten makaron czy ryż.

Nie rezygnuj z celu tylko dlatego ze jego osiągniecie wymaga czasu, czas i tak upłynie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xxWujoxx
Kalkulatory różnie liczą, i jeśli masz tak dużą aktywność to fakt, te 2000kcal wydają się dość mało. Po za tym, 65 kg i chcesz redukować? Tego brzucha masz pewnie tyle co nich, zacznij treningi siłowe i dietę z dodatnim bilansem. Tym bardziej - na początku zawsze się troszkę z fatu leci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6385
Nie mialem na mysli calego posilku z rana z wysokim IG, tylko ze owoc sie tam miesci rowniez, w takim razie z jakiego powodu w moim sniadaniu sie pojawia owoc? tak mi doradzili owsianka+owoc+bialko+tluszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
Panowie jak z tymi warzywami na patelnie , mozna je gotowac ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 167 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3134
Witam
Pytanie pewnie z du** wzięte, ale nigdzie na forum nie znalazłem.
Czy przy układaniu diety bierze się wartości odżywcze danego produktu w stanie surowym, czy trzeba brać pod uwagę iż przy gotowaniu, pieczeniu itd produkty tracą jednak te wartości. Mówiąc inaczej, czy jak zjadam 100g cyca ugotowanego to w obliczeniu diety liczę iż ma on te 20g białka jak podają tabele??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6385
Wandume
Wartosci liczymy przed sporzadzeniem, po ugotowaniu twoj cyc bedzie lzejszy a pytanie jak najbardziej normalne. Ujmujac w skrocie, gotujesz cyca 160 g, ze 160 g surowego cyca wazy 100 g ugotowanego, wartosc liczysz ze 160 g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304
Skalar.
Dzięki :) Czyli mogę to zwiększyć? Jakim kalkulatorem się kierować i dlaczego jest aż taka rozbieżność? Jakaś równowaga między tym?
Dokładnie dlatego odrazy zaznaczyłem żeby pominąć temat siłowni. To nigdy nie było moim priorytetem, jak zaczynałem ćwiczyć (niespełna miesiąc temu - hiit, aeroby, weider) miałem w pasie 88cm, w tej chwili mam 85 przy tej samej wadze :) Celem jest wiadomo co... I to jak narazie mi wystarczy - oczywiście przestarzegam przy tym też wszystkie podstawowe zasady odżywiania :) Idzie ładnie ale chcę mieć jednak porządną dietę i pozostać w sporcie i koncycji. Nie o mięśnie mi tak bardzo chodzi. Jednak rozumiem co miałeś na myśli bo przy tych 65kg nie mam 40cm w łapie :P
Jestem dość szczupły :)

Zmieniony przez - xxWujoxx w dniu 2009-04-07 14:47:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xxWujoxx
siłownia bardzo pomaga przy odchudzaniu
nie wiem w czym tkwi rozbieżność między kalkulatorami
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

romanowy - dieta do poprawy

Następny temat

czym zastąpić jajka?

WHEY premium