SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 16

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 126325

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1938
Witam, czy jako ektomorfik moge zjesc posilek skladajacy sie z twarogu w ilosci zawierajacej 30g bialka, czekolady dostarczajacej 500kcal oraz 2 lyzek oliwy z oliwek? czy bedzie to pelnowartowsciowy posilek i odpowiedni dla mnie?
Zaznaczam ze kazdy posilek w ciągu dnia przyjmuję o innym składzie.

Zmieniony przez - kolas93 w dniu 2014-04-15 19:58:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6719
Siemankoo;)

takie mam do was pytanko ;) jak kupujecie Beef mastera steka rosbefa jak sie nie mysle ,cena byla ok sie zakupilem lecz moze ktos na szybko podrzuci jak dlugo go smazycie ?

Dziekuje z gory;)

Danek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 895 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 36392
Danek
Siemankoo;)

takie mam do was pytanko ;) jak kupujecie Beef mastera steka rosbefa jak sie nie mysle ,cena byla ok sie zakupilem lecz moze ktos na szybko podrzuci jak dlugo go smazycie ?

Dziekuje z gory;)

Ja robie tak: 4 minuty z jednej strony pod przykrywką (na rozgrzanej oliwie z oliwek) i potem szybko odwracam na drugą strone i smaże przez 1 minute
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6719
Aha na oliwie no ok, myslalem na pamie ale oliwe tez mam, no to troche oliwy nalejem i zrobi sie jutro na uczelnie;d4 steki na caly dzien;d bedzie,

dzieki ziomeczku;) zdrowka;)

Danek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 305
Mam diete, muszę jeść 3x dziennie kure (tak mam w diecie napisane) i ryż. Jaki ryż i co za kure - chodzi o pierś z kurczaka, czy jak? Jak ją gotować? Jakiś przepis jak można prosić.. :( Dieta na redukcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 895 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 36392
Danek
Aha na oliwie no ok, myslalem na pamie ale oliwe tez mam, no to troche oliwy nalejem i zrobi sie jutro na uczelnie;d4 steki na caly dzien;d bedzie,

dzieki ziomeczku;) zdrowka;)

nie no na pamie też może być ale ja go nie posiadam xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 350 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8136
Riger
Mam diete, muszę jeść 3x dziennie kure (tak mam w diecie napisane) i ryż. Jaki ryż i co za kure - chodzi o pierś z kurczaka, czy jak? Jak ją gotować? Jakiś przepis jak można prosić.. :( Dieta na redukcje.

Przepisy w dziale Kuchnia SFD. Ryz może być basmati/brązowy...jakaś kasza

"Nic co naprawdę się liczy nie przychodzi łatwo. Czasem trzeba poświęcić wszystko co dobre, żeby dostać od życia to co najlepsze."

DZIENNIK REDUKCYJNY - http://www.sfd.pl/Dieta/trening__dziennik-t1009006.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1651
Oliwa wydłuża wchłanianie białka..

Jaką ilość oliwy musiałbym dodać do gotowanego fileta z kurczaka aby wydłużyć wchłanianie białka np. do 5 godzin?

Zmieniony przez - maniek1717 w dniu 2014-04-16 10:28:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11156
około:
m x 0,0461 x t
gdzie:
m - masa filetu w gramach
t - czas jaki chcesz by wchłaniało się białko w godzinach
0,0,0461 - WSW (współczynnik spowolnienia wchłaniania) zależy w niewielkim stopniu od jakości oliwy i czy popijasz czy walisz bez popitki. Lepiej bez popitki.

Dla kotleta 200g i 5h masz 46,1g oliwy bez popity

Zmieniony przez - Wysoki88 w dniu 2014-04-16 10:41:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1651
Czyli jedząc ok. 120g kuraka i wchłanialność na ~5h

120 x 0.0461 x 5 = 27.66 czyli to gramy ile powinienem dodać tłuszczu np. oliwy z oliwek

To aż ~240kcal
Chyba w tym przypadku będzie lepiej jak skorzystam z białka długo wchłanialnego..
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ile czasu redukcja??

Następny temat

Dieta na redukcje pomoc

Masa