SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 16

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 126296

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 179 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2397
Jak to jest z tymi słodyczami? Jestem na masie, jak narazie ważę 67kg (staram się zjadać mniej więcej 3200kcal) i czy mogę np. wspomagać się jakimiś batonikami? Np. zjem sobie raz dziennie jakiegoś snickersa który będzie miał te 500kcal, wiem, że ma też dużo tłuszczy, ale jeśli odpowiednio wliczę to w dietę to będzie to jakaś różnica, gdybym zjadł np. pełny obiad (ryż, kurczaki itd.) który także będzie miał w sobie te 500kcal i podobne makroskładniki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2263
Ponawiam bo nikt nie odpowiedzial. jestem po redukcji i mam teraz zamiar budowac mase ale powoli (tylko jakościowa).
Na koniec redukcji miałem ok.2700 kcal przy rozkładzie btw : 2,7/kg, 1,4/kg , 3/kg . Czy do budowania suchej masy mięsniowej wystarczy nadwyzka ok 200 kcal i czy białko i tluszcze zostawic na takim poziomie robiąc nadwyzke samymi węglami, czy może przy masie za dużo białka i obciąc troche białka na rzecz węgli? Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 26391
@running321
Różnica będzie olbrzymia, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i dostarczonych składników (kurak z ryżem na pewno da więcej białka, niż snickers). Jak również możesz nabrać więcej fatu zamiast mięśni.

@waceq
Białko wystarczy Ci na poziomie ~2g/kg. To ile nadwyżki potrzebujesz musisz sprawdzić sam. Dodajesz nieco kcal i sprawdzasz po tygodniu, czy waga rośnie.

Zmieniony przez - walker1707 w dniu 2014-09-11 18:29:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1663 Napisanych postów 28606 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 280016
running321
Jak to jest z tymi słodyczami? Jestem na masie, jak narazie ważę 67kg (staram się zjadać mniej więcej 3200kcal) i czy mogę np. wspomagać się jakimiś batonikami? Np. zjem sobie raz dziennie jakiegoś snickersa który będzie miał te 500kcal, wiem, że ma też dużo tłuszczy, ale jeśli odpowiednio wliczę to w dietę to będzie to jakaś różnica, gdybym zjadł np. pełny obiad (ryż, kurczaki itd.) który także będzie miał w sobie te 500kcal i podobne makroskładniki?

Owszem nie trzeba być purystami dietetecznymi, i tylko tzw. ''czyste jedzenie'' wszystko uzależnione jest od naszego organizmu, dla jednej osoby na masie batonik moze być strzałem w kolano, a przez drugiego przejdzie jak woda

waceq
Ponawiam bo nikt nie odpowiedzial. jestem po redukcji i mam teraz zamiar budowac mase ale powoli (tylko jakościowa).
Na koniec redukcji miałem ok.2700 kcal przy rozkładzie btw : 2,7/kg, 1,4/kg , 3/kg . Czy do budowania suchej masy mięsniowej wystarczy nadwyzka ok 200 kcal i czy białko i tluszcze zostawic na takim poziomie robiąc nadwyzke samymi węglami, czy może przy masie za dużo białka i obciąc troche białka na rzecz węgli? Pozdrawiam :)

w ogóle nie skupiałbym bym się na liczeniu dokładnym, gdyż jest to niedokładne. Kalorii dokłada się odpowiednio tyle i obserwuje organizm, jak idzie za szybko to się obcina, jak za wolno to odwrotnie
ja bym białko obciął do 2 g, ale to też zależy od człowieka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jezeli mialbym obciąc teraz białko do 2 g, to tą roznice od razu zamienić na węgle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1663 Napisanych postów 28606 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 280016
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Miałem edytowac bo przez przypadek wyslalem a nie dokonczone bylo :D. Jezeli chodzi o białko na kg masy to dla mnie liczy się pelnowartosciowe, 2,7b/kg ktore mam to jest razem z roslinnym, samego zwierzecego jest ok. 2,2g wiec mysle ze chyba moze zostac, teraz po prostu tylko zaczne dorzucac powoli węgli bo tłuszczy 1,4 na kg to chyba wystarczy? Czy moge podbijac dalej tluszcze? Dodam ze jestem ektomorf :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3576 Napisanych postów 62076 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 674285
Zależy od sytuacji. Jeżeli nie będziesz w stanie jeść tak dużych objętościowo posiłków w wyniku dużej ilości węglowodanów, to możesz dodawać tłuszcze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2618 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 36106
walker1707
@running321
Różnica będzie olbrzymia, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i dostarczonych składników (kurak z ryżem na pewno da więcej białka, niż snickers). Jak również możesz nabrać więcej fatu zamiast mięśni.

Zmieniony przez - walker1707 w dniu 2014-09-11 18:29:27

Może sprecyzujesz jak będzie ta ogromna różnica wyglądała? Bo na prawdę mnie to niezmiernie interesuje.
Poza tym kolega napisał już, że tego snickersa wliczy tak, aby makroskładniki się zgzadzały więc twój argument o tym, że kura da więcej białka jest co najmniej nietrafiony. Ciekawy jednak jestem tej różnicy pod względem zdrowotnym oraz tego, że nabierze więcej fatu zamiast mięśni.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 3245 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 302279
syrop glukozowo fruktozowy w nim zawarty zrobi swoje
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ile czasu redukcja??

Następny temat

Dieta na redukcje pomoc

Masa