SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 16

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 127579

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1676 Napisanych postów 28631 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 280343
J.W słabe to śniadanie
ale wcale nie musi być obfite też, musiałbyś wstawić całe dietę w osobnym temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10242 Napisanych postów 116952 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1381191
DeeJay90 zjedz dobry ostatni posilek a rano ze 2 banany, jak z ranca Ci nie idzie jedzenie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2198
Ja na razie zaczynam wiee pierwszy miesiąc będę się przyzwyczajał do takiego jedzenia bo do tej pory jadłem mało, obzerałem się słodyczami i fastfoodami, lubiłem sobie piwkować itp. Myślę, że przez miesiąc te toksyny juz znikną z organizmu i dopiero potem będę kombinował dietę juz na 100%
No i faktem jest, że nie potrafię jeść mega duzych posiłków...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3629 Napisanych postów 62368 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 675579
Z czasem się przyzwyczaisz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2198
1 A jak wygląda sprawa z jajecznicą? Można przyrządzać z całych jaj? Smażyć ją na margarynie?
I czy można do różnych koktajlów i do zielonej herbaty dodawac cukier czy raczej go unikać?
2 Czy to prawda, że przed treningiem i po nie należy jeść warzyw? i kiedy jeść banany ?
Zmieniony przez - DeeJay90 w dniu 2014-08-04 20:55:43

Zmieniony przez - DeeJay90 w dniu 2014-08-04 21:02:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 3543 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65059
Panowie jaka jest 'bezpieczna' dzienna ilość laktozy dla osoby nie mającej z nią problemu i dobrze tolerującej laktozę? Ile g. dziennie? Jest jakiś limit?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 60
Myślałem, że intuicyjnie jem dobrze od miesiąca (pełnoziarniste, pieczone/gotowane mięso, tłuste ryby, sporo warzy, jakiś owoc). Jednak jak czasami policzę to co jadłem wychodzi zaledwie 1200-1800kcal (nie czuje się głodny). Staram się schudnąć (170cm, 80kg, 22 lata). Spokojnym tempem jeżdżę na rowerze i pływam. Staram się 4-5x w tygodniu lekką aktywność fizyczną wykonywać. Przez ostatni miesiąc schudłem nie więcej niż 3-4kg.

Czy popełniam jakieś duże i niebezpieczne błędy? Przykładowo co dzisiaj zjadłem (Codziennie jem podobnie, na śniadanie do pieczywa najczęściej chudy twaróg cienko posmarowany dżemem lub z warzywami, zamiast tuńczyka mięso lub inna ryba, łącznie 60-100g białka):

śniadanie:
3 kawałki pieczywa chrupkiego
70g tuńczyka
2 jajka

2 śniadanie:
2 brzoskwinie

obiad:
120g kurczaka
100g fasoli szparagowej
ogórek kiszony, papryka, pomidor cukinia
4 kostki gorzkiej czekolady

kolacja:
180g pieczone steki z tuńczyka
ogórek kiszony, papryka, pomidor cukinia
30g ryżu brązowego

~1200kcal, B: 106, W: 94, T: 39

Zmieniony przez - andrzej_lepper w dniu 2014-08-05 02:37:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 895 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 36402
Mam pytanie czy na diecie carb cycling trzeba ustalać tak posiłki aby - śniadanie ww, następny posiłek samo białko, przed treningowy ww, po treningu ww a na kolacje znów białko? Czy po prostu trzymać się tego bilansu ww w dni HC i LC.
@edit wywnioskowałem to z tego tematu:
http://www.sfd.pl/ART._CARB_CYCLING__dieta_dla_endomorfików,_a_może_nie_tylko....-t408024.html

Zmieniony przez - Hepcio w dniu 2014-08-05 02:40:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53646
DeeJay90
1 A jak wygląda sprawa z jajecznicą? Można przyrządzać z całych jaj? Smażyć ją na margarynie?
I czy można do różnych koktajlów i do zielonej herbaty dodawac cukier czy raczej go unikać?
2 Czy to prawda, że przed treningiem i po nie należy jeść warzyw? i kiedy jeść banany ?
Zmieniony przez - DeeJay90 w dniu 2014-08-04 20:55:43

Zmieniony przez - DeeJay90 w dniu 2014-08-04 21:02:21

Tak można robić jajecznice z całych jaj, a z ilu to od ciebie zależy. Nie polecam używać margaryny, jak już to na maśle klarowanym/smalcu/olejach o wysokiej temperaturze dymienia.
Cukru staraj się unikać, a z warzywami to już kwestia indywidualna. Banany rano lub po treningu.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.

They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10242 Napisanych postów 116952 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1381191
DeeJay90 co do warzyw moga być, jak zjesz trochę mizerii, jakiegoś pomidora kapustki kiszonej to ok.

andrzej_lepper trochę mało jadasz. 1800 jak nie więcej to nastolatek w fazie rozwoju jada

Hepcio staraj się w dni wysokie dawać największą ilość węgli okołotreningowo

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2014-08-05 09:57:55

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ile czasu redukcja??

Następny temat

Dieta na redukcje pomoc

Zestaw 1